Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 50 -


Recommended Posts

Tanoo curaj, fetele au dreptate, daca doresti sa ne spui de mutatiile sotiei si de tratament. Mai mult ca sigur ne-ar ajuta si pe noi.
''Uneori, cand ai impresia ca totul s-a sfarsit,viata iti ofera de fapt un nou inceput. Totul e sa stii sa-l recunosti'' Richard Paul Evans
Fiv1-hiperstimulare, Fiv2-nereusit(2007),1sarcina obtinut natural-oprit din evolutie la 3sapt si 3 zile gestational (2010) MTHFR A1298C heterozigot, cardiolipina pozitiv, PAI1(675 4G/4G) homozigot, mutatia V34L pozitiv-genotip heterozigot Tratament: femibion 1/zi,folowise 1/zi,acid folic 5mg/zi,magneB6 2/zi,aspirincardio 100mg/zi(sau aspenter75),glucophage 1500mg/zi,Clexane 2x0,4/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 249
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

neata fetele Floricica Welcome back ! Eu nu pot sa iti dau mari sfaruri pt ca nu am apucat sa fac decat 6 injectii in brat, din care 4 mi le-a facut sotul. Eu citisem pe prospect ca nu se scoate bula, la policlinica asa mi-au spus, dar fosta mea colega care a venit acasa sa il invete i-a zis sa o scoata si sa o asculte pe ea, ca stie mai bine, ca a facut si liceul sanitar si medicina. Asa ca el constiincios scotea bula si eu bombaneam [:D] Oricu, esti o curajoasa ca ti le faci singura !!! [flo] Cine merge azi la Fundeni si pe la cat ? Poate ne vedem acolo. --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu m-am epliat, nici nu mi-am pus problema ca nu as putea. si nu am patit nimic - gen vanatai, sangerare etc. --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu stiu ca nu are nimic Clexanul cu epilatul. Vanatai faci daca esti sub tratament cu Aspenter.
''Uneori, cand ai impresia ca totul s-a sfarsit,viata iti ofera de fapt un nou inceput. Totul e sa stii sa-l recunosti'' Richard Paul Evans
Fiv1-hiperstimulare, Fiv2-nereusit(2007),1sarcina obtinut natural-oprit din evolutie la 3sapt si 3 zile gestational (2010) MTHFR A1298C heterozigot, cardiolipina pozitiv, PAI1(675 4G/4G) homozigot, mutatia V34L pozitiv-genotip heterozigot Tratament: femibion 1/zi,folowise 1/zi,acid folic 5mg/zi,magneB6 2/zi,aspirincardio 100mg/zi(sau aspenter75),glucophage 1500mg/zi,Clexane 2x0,4/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt o persoana care se invineteste f usor. De multe ori nici nu imi aduc aminte sa ma fi lovit. medicul de familie mi-a zis odata ca am lipsa de vit C. La fundeni mi-au facut un test de fragilitate capilara. Asa ca vanataile astea eu cred ca tin mai mult de aceasta fragilitate, nu de tratamentul cu Clexane. Daca ai tendinte spre vanatai usoare, o sa le faci si cu si fara Clexane. Eu nu am mai facut pt ca in ultima vreme am tot luat Vit C. si mai conteaza si mana cui epileaza. am iesit o data ca batuta de la epilat, nu am mai dat pe la tipa aia. --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

QBing[flo] nu ti-a dat dr U sa iei Tarosin? Asta e pt fragilitate capilara. Rutin-ul din el , flavonoizii sunt pt fragilitate capilara. Uite un Rutin simplu dar are o concentratie f mare 500mg/pastila pe cand tarosin are doar 20mg/pastila http://www.organika.com.ro/rutin-forte-500-mg/50-cps-100-natural-vitamina-p.html?keyword=rutin poti sa-l listezi si sa il arati d-nei dr U sa vezi ce zice, poate nu stie ca exista la noi pe piata. Eu am optat pt asta http://www.organika.com.ro/bioflavonoizi-citrici-cu-rutin-vitamina-p-500mg/100-caps.html?keyword=flavonoizi deoarece are 50mg rutin restul flavonoizi. Nu am fragilitate capilara f mare, il iau pt ca vreau sa inlocuiesc aspenterul. Eu cand eram gravi m-am epilat cu aparatul, firul era mic si nu m-a durut aparoape deloc, inghinal si axial am fol lama. Citisem ca nu este indicat sa te epilezi dc sarcina e f mica si ca exista riscul sa faci vanatai dar si avort. Sunshine [flo] la injectiile subcutaneate nu se scoate bula, in prospectul clexane scrie ca nu se scoate. Despre colacel, am vazut odata cum d-na asist Viorica i-a aratat unei fete cum se face injectia in picior si i-a spus sa nu dea drumul la colacel. Denisa[flo] si tu cauti dr bun?[bang][bang][bang] Voiam sa te bombardez cu intrebari despre dr ta[bang]. Mie imi tb dr bun dar si clinica care are embriolog & medii bune si nu f costisitoare[bang]
Miki
[flo] MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 3 sarcini obtinute prin FIV oprite din evolutie (8 s fara clexane, 5 s cu clexane 0.4, 6s cu 0.4x2/zi)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Floricica, ai scos capul? Bravo! Si hai cu vestile bune, ca mai ai atat de putin si vine zana pe lume! E bine ca faci ceva sa te mai "destresezi". Eu am reluat jocul online Farmerama. Cand joc, mai uit de probleme si ma calmez mai usor. Denisa, tu-ti iei masina, eu ma gandeam sa fac scoala; spre rusinea mea, de vreo 5 ani incoace zic ca fac scoala si tot nescolita sunt. Dar vara asta , gata!! O fac! Rade sotul meu de mine, zicand ca o sa fac prapad pe drumurile patriei, dar eu nu cred; poate am talent, cine stie?! Eu sunt cam ingrijorata, ca pana azi n-am niciun semn de CM ( azi ar fi fost Z1; pana acum mai simteam ceva dureri in spate, acum au disparut si alea). Sa fie dereglare de la azitromicina aia luata 3 zile?? N-am mai avut intarziere de CM pana acum si nu stiu cum sa reactionez, ce sa fac? Mi-e frica sa ma gandesc la altceva. --------------------------------------------- --------------------------------------------- 2 sarcini oprite in evolutie la 8 sapt. FVL heterozigot + Mutatia C677T HOMOZIGOT in gena MTHFR + LA pozitiv Yestarday, all my troubles seemed so far away Now it looks as thought they're here to stay...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...