Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste >Felicitari AlinaBu,Klauditza!


Recommended Posts

Cixinica, multumesc pt. raspuns. Voiam sa stiu daca cineva care a facut tratament a simtit vreo schimbare in CM. Eu am mai facut tratament si cu doxiciclina, vreo 3 sapt., pt. ureaplasma si mycoplasma, dar nu sesizasem nicio schimbare asupra CM. Ma gandeam ca azitroxul ar putea fi altfel. Azi ar fi trebuit sa fie Z1 si... nimic. Nici macar un simptom, absolut nimic! --------------------------------------------- --------------------------------------------- 2 sarcini oprite in evolutie la 8 sapt. FVL heterozigot + Mutatia C677T HOMOZIGOT in gena MTHFR + LA pozitiv Yestarday, all my troubles seemed so far away Now it looks as thought they're here to stay...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 211
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui sarah199065
fetele,ce ziceti inainte de bebe trebuie da imi fac neaparat hsg (sau cum se numeste analiza pt trompite)sau trebuie sa il fac daca o perioada de timp nu raman [gravi]?[alcool][alcool][alcool] voi cum ati facut? [flo][flo][flo] 2011 imi va aduce bebe mic!
sarah eu cred ca mai intai incerci sa vezi ce se intampla si daca nu apare [bibe] atunci incepi cu analizele specifice mai amanuntit. bineinteles ca sunt anumite analize preconceptie pe care trebuie sa le faci sa ai un bebe sanatos. [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draguta, iti multumesc si tie pt. raspuns. Deci, concluzia ar fi ca, in general, antibioticele n-ar influenta CM. Sper si eu sa fie bebe, desi mi-e frica sa sper. Iar cu mutatiile mele de trombofilie, din semnatura, as fi fericita sa-l tin in burtica si 7 luni!! Doar sanatos imi doresc sa fie. --------------------------------------------- --------------------------------------------- 2 sarcini oprite in evolutie la 8 sapt. FVL heterozigot + Mutatia C677T HOMOZIGOT in gena MTHFR + LA pozitiv Yestarday, all my troubles seemed so far away Now it looks as thought they're here to stay...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui sarah199065
fetele,ce ziceti inainte de bebe trebuie da imi fac neaparat hsg (sau cum se numeste analiza pt trompite)sau trebuie sa il fac daca o perioada de timp nu raman [gravi]?[alcool][alcool][alcool] voi cum ati facut? [flo][flo][flo] 2011 imi va aduce bebe mic!
Parerea mea ar fi sa nu te supui la o asemenea analiza daca nu ai incercat cel putin un an sa ramai insarcinata. "My only love sprung from my only hate! Too early seen unknown, and known too late! Prodigious birth of love it is to me, That I must love a loathed enemy."The tragedy of Romeo and Juliet
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sarah, ce analize ai facut? Eu zic, dupa ce-ti ies rezultatele, e musai sa mergi cu ele la un ginecolog; un consult inainte de sarcina nu strica, e chiar recomandat! Fetelor, daca ar fi sa fac un test, cand ar trebui sa-l fac? N-as vrea sa ma pripesc, dar pe de alta parte, nu pot nici sa-l aman prea tare, pt ca, in cazul meu, orice zi e pretioasa, trebuie sa incep tratamentul cat mai devreme. --------------------------------------------- --------------------------------------------- 2 sarcini oprite in evolutie la 8 sapt. FVL heterozigot + Mutatia C677T HOMOZIGOT in gena MTHFR + LA pozitiv Yestarday, all my troubles seemed so far away Now it looks as thought they're here to stay...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sara,i-am zis medicului ca aceste analize imi vor servi pentru o viitoare sarcina iar el mi-a dar urmatoarele: -EXAMEN EMOCROMOCITROMETRIC -glicemie -uricemie -colesterol total -transaminaza AST/GOT -transaminaza ALT-GPT -V.E.S. -EXAMEN URINA am incercat sa le traduc din italiana!sper ca intelegeti![:D][:D][:D] ce ar mai fi trebuit? 2011 imi va aduce bebe mic! o sa fiu [gravi]!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui sarah199065
[pup][pup][pup]cixinica,vineri am fost si mi-au luat sange pentru analize iar miercuri iau rezultatele!ce altceva ar trebui sa mai fac? la ginecolog?imi zici mai precis ca nu ma pricep! [pup] 2011 imi va aduce bebe mic! o sa fiu [gravi]!
pe prima pagina a acestui capitol este pusa o lista cu analize preconceptie. Pentru inceput trebuie sa faci pc.4,5,6,7,8,9 [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...