Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste >Felicitari AlinaBu,Klauditza!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 211
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui sarah199065
fetele,ce ziceti inainte de bebe trebuie da imi fac neaparat hsg (sau cum se numeste analiza pt trompite)sau trebuie sa il fac daca o perioada de timp nu raman [gravi]?[alcool][alcool][alcool] voi cum ati facut? [flo][flo][flo] 2011 imi va aduce bebe mic!
eu am facut laparo dupa 1 an si ceva de neramas, o mica bubita[:D] dar nu grav, acum dupa alt an si ceva alt dr.[bang] mi-a zis sa fac HSG eu da o sa fac dar am cam 3 ani de neramas, am inteles ca nu este asa rau decat daca ai trompele infundate doare dar inainte este bine sa faci analize de pe prima pagina si impreuna cu dr. stabilesti sa faci HSG, dar poti sa stii sigur cum stai cu trompele si la fel de important sunt si analizele sotului spermograma si spermocultura daca mai vrei sa stii si altceva i-ti raspund cu placere hai ca m-am intins[:I] [pup] [url="http://www.fertilityfriend.com/home/31ba3b"]GRAFIC[/url] Anul acesta ajuta-ma Doamne [ruga] sa fiu [gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sarah199065 eu acum daca as fi in locul tau as face toate analizele si HSG sa stiu o treaba si sa stau linistita de ce nu se poate[bang] cum este cazul meu ca acum mi-a gasit o infectie[bang] si stau pe bara si lunile trec si tot asa, dar poate nici nu ai nevoie ca vei ramane din prima[:D] asa ca este cu dus si-n tors important este sa gasesti si un dr. bun [pup] [url="http://www.fertilityfriend.com/home/31ba3b"]GRAFIC[/url] Anul acesta ajuta-ma Doamne [ruga] sa fiu [gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, dupa cum vedeti, eu am doua pierderi de sarcina. Cu greu am aflat si cauza. Cat despre infectii, medicul ginecolog mi-a spus sa nu mai refac analizele facute in vara, pt. ca oricum, imi va da un set mare de analize de facut la pozitivarea testului de sarcina. La fel mi-a spus si de testul Papanicolau. Incepe sa mai cam doara spatele... sa fie uratii? [q] --------------------------------------------- --------------------------------------------- 2 sarcini oprite in evolutie la 8 sapt. FVL heterozigot + Mutatia C677T HOMOZIGOT in gena MTHFR + LA pozitiv Yestarday, all my troubles seemed so far away Now it looks as thought they're here to stay...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui sarah199065
camcris,si spermograma sotului trebuie facuta neaparat sau tot asa daca nu raman? 2011 imi va aduce bebe mic! o sa fiu [gravi]!
este foarte simplu pentru ei, spermograma+spermocultura se fac din aceeasi proba si tot asa daca nu ramani, se poate face si inainte dar nu are relevanta [flo] [url="http://www.fertilityfriend.com/home/31ba3b"]GRAFIC[/url] Anul acesta ajuta-ma Doamne [ruga] sa fiu [gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui sarah199065
camcris,dar spermograma cum se efectueaza practic?[:I][:I][:I] 2011 imi va aduce bebe mic! o sa fiu [gravi]!
De ce se face testul? Spermograma se efectueaza pentru a determina daca: - barbatul este infertil; - vesectomia este reusita; - inversarea vasectomiei este reusita. Pregatire pacient Este recomandata abstinenta timp de 2-5 zile inainte de efectuarea spermogramei pentru a asigura un numar cat mai mare de spermatozoizi. De asemenea, nu evitati contactul sexual pentru mai mult de 2 saptamani deoarece o perioada lunga de abstinenta poate reduce numarul de spermatozoizi, precum si mobilitatea acestora. Este recomandata evitarea bauturilor alcoolice cu cateava zile inainte de test. Spuneti medicului despre orice tratament medicamentos pe care il urmati. Cum se face testul? Va trebui sa produceti o proba de sperma ejaculand intr-un recipient curat. Puteti face acest lucru intr-o camera privata sau intr-o toaleta din clinica unde ati ales sa faceti spermograma. Puteti de asemenea sa colectati proba de sperma la dumneavoastra acasa si s-o aduceti la clinica pentru analiza. Cea mai simpla metoda de producere a unei probe de sperma este masturbarea, dirijand lichidul intr-un recipient curat. [url="http://www.fertilityfriend.com/home/31ba3b"]GRAFIC[/url] Anul acesta ajuta-ma Doamne [ruga] sa fiu [gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...