Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Frumusete la 40 de ani - un ghid cu sfaturi


desprecopii

Recommended Posts

Pentru cine isi permite, crema asta http://reviews.esteelauder.co.uk/3818-en_gb/20707/reviews.htm

chiar are efect! Soacra mea are 63 de ani si chiar se vede cand o foloseste. Daca se da dimineata, are efect pana seara, a doua zi pielea revine la starea initiala, dar efectul mi s-a parut chiar spectaculos.

In alta ordine de idei, din cauza unui rid adanc intre sprancene, care imi da o expresie suparata si incruntata in permanenta, am tot cochetat cu ideea injectiilor cu botox pana le-am si facut! Chiar au avut efect, nu dor, tin in jur de 5-6 luni, una peste alta e bine zic eu. Asta pentru fetele cu riduri pe frunte si in jurul ochilor, am inteles ca mai jos nu este indicata toxina botulinica ci acidul hialuronic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • Răspunsuri 74
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

la mine singurul lucru care a ajutat la reducerea ridurilor (labe de gasca la ochi in special) a fost tratamentul microdermabraziv - am facut la un salon de cateva ori, apoi am gasit un aparat pentru folosit acasa si l-am luat - la sfarsit dadeam cu apa termala si ulei de argan. Ce am mai facut si am vazut ca e bun, e tratamentul cu ultrasunete, face bine si la ridurile fine si imi inchide si porii dilatati din jurul nasului.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...
  • 9 months later...

Eu am avut probleme cu ridurile! Nu ma gandeam niciodata ca o sa apelez la astfel de trucuri, dar dupa o varsta, se simte nevoia. Asa ca am incercat un produs despre care citisem că este cel mai pur acid hialuronic din lume. M-am documentat foarte mult inainte si am citit fel si fel de pareri pana sa-mi fac curaj sa-l incerc. Acum nu as mai renunta niciodata la el si chiar imi pare rau ca a trebuit sa ajung la 40 de ani ca sa-l gasesc. Daca-l gaseam la 30... :)) Fata mea este mult mai neteda si mai luminoasa acum. Va recomand si voua Teosyal.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 years later...

Ce fel de suplimente cu colagen folositi? E prima oara cand ma gandesc sa incerc si eu, se pare ca alimentatia nu mai face fata :)

Eu am iau de la H&B: 

 

https://www.hollandandbarrett.com/shop/product/holland-barrett-marine-collagen-with-vitamin-c-tablets-60049196?skuid=049197

 

Alte vitamine nu iau .

Nu stiu daca este numai impresie falsa dar parca pielea e mai 'elastica' si nu mai am cearcane asa mari.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu iau vitamine deloc, nu am luat in ultimii 15 ani, doar anul trecut vit D. Am fost saptamana trecuta la un control oftalmologic si mi-au facut niste fotografii marite in zona oculara si ma-au pus pe ganduri ridurile .

[:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

Eu m-am "speriat" cind am inceput sa predau online si imi vedeam fata in inregistrari. 

Atunci am inceput sa iau. 

Si eu am luat anul trecut D, anul nu stiu daca mai iau. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...