Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (208)


Recommended Posts

am revenit, sint la servici iar afara e un frig... cami, dana, mqqm am fost la Barcelo Maya Caribe in Puerto Aventuras. In RD am fost de curind la Punta Cana si am stat la Blau, cu asta compar, acelasi numar de stele (4 jumate) fiecare. am sa trimit poze la contul comun dupa ce le descarc. de ce mi-a placut mai mult: - plaja cu nisip alb si apa turcoaz, nisip alterneaza cu pietre in apa. daca vrei sa inoti e loc destul cu nisip, daca vrei sa vezi pesti si alte animale mergi unde sint rocks pe fundul apei. alge mai veneau citeva seara dar le culegeau. apa cu valuri medii, ca la marea neagra. - am facut snorkeling chiar in fata hotelului, pestii veneau chiar pina la mal se miscau printre picioare - mincarea - e chestie de gust, mie mi-a placut, foarte variat bufetul si diferit in fiecare seara. a la carte reservations fara probleme. despre drinks nu comentez pt ca nu sint bautoare de chestii dulci, am baut numai sampanie (la gheta zilnic la bufet la lunch si dinner, yummm) si rom, bune amindoua. - aproape de Xcaret (parc natural) si Tulum (piramide) pt cine vrea excursii - servicii excelente - mexicani foarte muncitori, zimbitori, maid service venea de 2 ori pe zi si curata, schimbau asternuturile zilnic si prosoapele fara sa le cer. au halate, papuci, cosmetice pt fiecare. minibar mare cu apa plata sau minerala, coke, dietcoke 7up, diet 7up, bere, fanta, boxed fruit juice pt copii si snacks. daca vrei mai multe dintr-un fel lasi biletel si se rezolva. - resortul nu foloseste disposables (adica numai pahare de sticla, real fabric napkins etc.) mie asta mi-a placut. - camere mari, tavane de 10ft, paturi comfortabile, aerul conditionat si ventilatorul foarte silentioase. ca si la punta cana, hotelul nu e mai inalt decit palmierii. - umbra pe plaja numai de la palmieri, nici picior de umbrela, foarte natural look. lounge chairs din belsug, nici macar jumatate nu erau ocupate. - in jurul hotelului foarte multa verdeata, excelent ingrijita, seara culegeau frinzele care cadeau peste zi si vegetatia era superba. intre cladirile hotelurilor zone "salbatice", habitat pt iguanas. multe pasari, ma trezeam dimineata in fosnet de frunze de palmier si tipete de pasari, o poezie. - nu am vazut nici macar un salesperson care incerca sa vinda time shares. - shows de seara nu am vazut (i.e. am dormit de la 9 la 9 zilnic) dar au avut program variat - pt copii au water park destul de mare si kids club cu activitati diferite in fiecare ora in fiecare zi. cam asta, daca imi mai amintesc cite ceva va scriu. Lorelaim, sper sa nu iesi si de pe forum. Nu mi-a scris nimeni unde sinteti pe facebook, please...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Oh Doloress, mi se rupe sufletul de tine.Sper sa fii ok cind nasti sa nu te chinui prea mult. Lorelai ai pm de la mine. Lorelaim dar ce s-a mai intimplat de te-ai suparat pe FB? Delia am tras un ochi pe site-ul de jucarii de apa, misto lucruri si ptr astia mari. Mqqm,ce bine ca te-ai hotarit ptr RM. Si mie mi-a placut mai mult decit Dominicana din motivele enumerate de Lorelai. Eu as mai adauga ca am si iesit mult din sfera hotelurilor si m-am simtit safe. dar asta era vara trecuta, acum cu luptele lor intre cartele parca nu m-as mai indura. Am fost si la Coco Bongo-si cind am citit in ziar ce s-a intimplat acum 2 saptamini m-a cam luat cu frica. dar in resort esti super safe. Ange dar daca schimbam data ptr sapt urmatoare vii sigur? Born to shop, forced to work.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Lorelai
am revenit, sint la servici iar afara e un frig... cami, dana, mqqm am fost la Barcelo Maya Caribe in Puerto Aventuras. In RD am fost de curind la Punta Cana si am stat la Blau, cu asta compar, acelasi numar de stele (4 jumate) fiecare. am sa trimit poze la contul comun dupa ce le descarc. de ce mi-a placut mai mult: - plaja cu nisip alb si apa turcoaz, nisip alterneaza cu pietre in apa. daca vrei sa inoti e loc destul cu nisip, daca vrei sa vezi pesti si alte animale mergi unde sint rocks pe fundul apei. alge mai veneau citeva seara dar le culegeau. apa cu valuri medii, ca la marea neagra. - am facut snorkeling chiar in fata hotelului, pestii veneau chiar pina la mal se miscau printre picioare - mincarea - e chestie de gust, mie mi-a placut, foarte variat bufetul si diferit in fiecare seara. a la carte reservations fara probleme. despre drinks nu comentez pt ca nu sint bautoare de chestii dulci, am baut numai sampanie (la gheta zilnic la bufet la lunch si dinner, yummm) si rom, bune amindoua. - aproape de Xcaret (parc natural) si Tulum (piramide) pt cine vrea excursii - servicii excelente - mexicani foarte muncitori, zimbitori, maid service venea de 2 ori pe zi si curata, schimbau asternuturile zilnic si prosoapele fara sa le cer. au halate, papuci, cosmetice pt fiecare. minibar mare cu apa plata sau minerala, coke, dietcoke 7up, diet 7up, bere, fanta, boxed fruit juice pt copii si snacks. daca vrei mai multe dintr-un fel lasi biletel si se rezolva. - resortul nu foloseste disposables (adica numai pahare de sticla, real fabric napkins etc.) mie asta mi-a placut. - camere mari, tavane de 10ft, paturi comfortabile, aerul conditionat si ventilatorul foarte silentioase. ca si la punta cana, hotelul nu e mai inalt decit palmierii. - umbra pe plaja numai de la palmieri, nici picior de umbrela, foarte natural look. lounge chairs din belsug, nici macar jumatate nu erau ocupate. - in jurul hotelului foarte multa verdeata, excelent ingrijita, seara culegeau frinzele care cadeau peste zi si vegetatia era superba. intre cladirile hotelurilor zone "salbatice", habitat pt iguanas. multe pasari, ma trezeam dimineata in fosnet de frunze de palmier si tipete de pasari, o poezie. - nu am vazut nici macar un salesperson care incerca sa vinda time shares. - shows de seara nu am vazut (i.e. am dormit de la 9 la 9 zilnic) dar au avut program variat - pt copii au water park destul de mare si kids club cu activitati diferite in fiecare ora in fiecare zi. cam asta, daca imi mai amintesc cite ceva va scriu. Lorelaim, sper sa nu iesi si de pe forum. Nu mi-a scris nimeni unde sinteti pe facebook, please...
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72985
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Lorelai
am revenit, sint la servici iar afara e un frig... cami, dana, mqqm am fost la Barcelo Maya Caribe in Puerto Aventuras. In RD am fost de curind la Punta Cana si am stat la Blau, cu asta compar, acelasi numar de stele (4 jumate) fiecare. am sa trimit poze la contul comun dupa ce le descarc. de ce mi-a placut mai mult: - plaja cu nisip alb si apa turcoaz, nisip alterneaza cu pietre in apa. daca vrei sa inoti e loc destul cu nisip, daca vrei sa vezi pesti si alte animale mergi unde sint rocks pe fundul apei. alge mai veneau citeva seara dar le culegeau. apa cu valuri medii, ca la marea neagra. - am facut snorkeling chiar in fata hotelului, pestii veneau chiar pina la mal se miscau printre picioare - mincarea - e chestie de gust, mie mi-a placut, foarte variat bufetul si diferit in fiecare seara. a la carte reservations fara probleme. despre drinks nu comentez pt ca nu sint bautoare de chestii dulci, am baut numai sampanie (la gheta zilnic la bufet la lunch si dinner, yummm) si rom, bune amindoua. - aproape de Xcaret (parc natural) si Tulum (piramide) pt cine vrea excursii - servicii excelente - mexicani foarte muncitori, zimbitori, maid service venea de 2 ori pe zi si curata, schimbau asternuturile zilnic si prosoapele fara sa le cer. au halate, papuci, cosmetice pt fiecare. minibar mare cu apa plata sau minerala, coke, dietcoke 7up, diet 7up, bere, fanta, boxed fruit juice pt copii si snacks. daca vrei mai multe dintr-un fel lasi biletel si se rezolva. - resortul nu foloseste disposables (adica numai pahare de sticla, real fabric napkins etc.) mie asta mi-a placut. - camere mari, tavane de 10ft, paturi comfortabile, aerul conditionat si ventilatorul foarte silentioase. ca si la punta cana, hotelul nu e mai inalt decit palmierii. - umbra pe plaja numai de la palmieri, nici picior de umbrela, foarte natural look. lounge chairs din belsug, nici macar jumatate nu erau ocupate. - in jurul hotelului foarte multa verdeata, excelent ingrijita, seara culegeau frinzele care cadeau peste zi si vegetatia era superba. intre cladirile hotelurilor zone "salbatice", habitat pt iguanas. multe pasari, ma trezeam dimineata in fosnet de frunze de palmier si tipete de pasari, o poezie. - nu am vazut nici macar un salesperson care incerca sa vinda time shares. - shows de seara nu am vazut (i.e. am dormit de la 9 la 9 zilnic) dar au avut program variat - pt copii au water park destul de mare si kids club cu activitati diferite in fiecare ora in fiecare zi. cam asta, daca imi mai amintesc cite ceva va scriu. Lorelaim, sper sa nu iesi si de pe forum. Nu mi-a scris nimeni unde sinteti pe facebook, please...
Oh, ca nu povesteai tu toate astea inainte sa-mi iau eu bilete!!! Tinem minte pt. la anul :) Da' sint de acord cu fiecare cuvind din ceea ce priveste RM si Mexicul, si cit muncesc mexicanii. Nu vii si tu la intilnire? Bagi un liber vineri, nani la mine si te intorci simbata... Ei??? (As ridica oferta la toata familia da' avem issues de cazare pe moment, din pacate! Ca tare mi-ar place sa le vad pe fete. Oare il mai tin minte pe Radu? Vezi ca te-am adaugat in grup pe FB. Da un search cu: Sezatoare si acolo esti. Dac-am gresit ca te-am adaugat fara sa iti spun, poti sa te stergi singura si imi spui daca vrei sa te adaugi cu alt profil. Etc. pupam S. http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72985
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ladies, multumim de urarile de sanatate si de sfaturile cu Tiny, numa' ce-am avut o otita si ui' ca a mai rasarit una. Ca din ianuarie n-avusese otita! Doctorita ei e la Tiny, dar eu prefer s-o duc pt. chestii de-astea benigne linga noi, peste drum aproape, e o clinica noua, unde se misca tare bine - cu conditia sa ajungi dimineata. Asa ca are dosar acolo, ne tot ducem, deja ne cunoastem cu receptionista (ca si cu farmacistul). Sint obosita rupta, bine macar ca Radu e sanatos, iar Addie se comporta mult peste asteptari pentru un bebe pe care l-am tirit din doctor in doctor de vineri incoace. Sanatate tuturor, Simonna http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72985
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vacanta in Mexic ? Si eu m-as gandi la Mexic, dar nu e saptamana sa nu povesteasca la stiri ceva rau de zona asta si nu ma refer doar la incidentele din orss, uitati ce s-a intamplat cu turistii atacati de rechini in resort. Poti merge cu pasaport romanesc in Mexic ori Dominicana ? In Cuba stiu ca se poate sigur, dar daca merge si mama trebuie sa stiu din timp daca pasaportul ei este acceptat. Doloress, se pare ca , chiar trebuie sa scoatem pompoanele ! Incredibil, vezi ca ai ajuns la termen cu bebe Kevin ? Cum se mai simt racitii tai ? Ankalaura, ai mai depus lucrarea aia de care ziceai ca-ti trageau colegele clapa ? Pana la urma s-au prezentat la timp ? Noi suntem iar bolnavi...adica David. Am mers sambata la niste prieteni si s-a jucat-topait-alergat si pe la 10 noaptea l-a apucat o criza de astm care pana luni s-a continuat intr-o tuse continua. Am mers aseara la walk in clinic si mi-au zis ca are flu si i-au recomnadat Tamiflu, dar nu i-au dat nimic de tuse...luni noaptea nu a dormit deloc, doar tusit asa ca azi la 8.50 eram la cabinetul dr de fam care i-a si dat antibiotic si acum David e mult mai bine, a dormit, tot nu mananca, dar tuseste mai putin. Atat de diferiti sunt copiii astia ai mei, de nu va vine sa credeti...Ioana sambata seara a iesit cu copiii mai mari la sanius si cum era imbracata de vizita, a tras pe ea niste pantaloni subtiri peste leggins ei, manusi subtirele si a stat afara cam 90 de min. A venit uda pana la genunchi, inghetata bocna...nu i-a curs macar nasul, nici un stranut, iar David care nu a iesit, afara, s-a jucat doar in casa, tuseste de i se rup plamanii...bina macar ca Ioana e asa rezistenta, ca de-ar fi fost amandoi asa sensibili, imi luam de mult campii... Ca sa fie tacamul complet, azi m-a sunat teachera lui David de la scoala cu plangerile usuale : ca David n-o asculta, ca bate copiii, ca face doar ce vrea el...eu stiu cum este el, mai nazdravan, are nevoie de atentie si pt ca romgleza lui e asa cum este, mai da cate un ghiont la copiii ca sa se joace cu el si sa le atraga atentia, e atras la joaca de cei mai obraznicuti si de aici intra in belele si tot asa.. si m-am trezit ca-mi trimite acasa hartie sa semnez ca sunt de acord ca David sa aiba case worker , o persoana care sa fie cu el si sa-l ajute la lectii. Eu maine sun la scoala ca sa discut cu directorul ce implicatii are asta si cum il va afecta pe David pe viitor la dosar; presupun ca trebuie sa fiu de acord, ca n-am incotro, dar m-a cam pus asta pe ganduri. Eu le-am explicat ca este pe medicatie de astm si asta ii da hyperactivitate, o inteleg si pe teachera care e o dragutza, ca are multi copii in clasa, si stiu si ce puslama mica am acasa. Voi ce ziceti, sa accept si sa semnez hartia de la scoala ??? Scarlet O'Hara : Si maine mai este o zi ! Laura ,Ioana Nazdravana si David Fermecatoru'
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui pitilache
Intalnire "8 martie Montreal": Locatie: [url="http://tiffanysrestaurant.ca/"]Tiffany's Restaurant[/url] Data: 11 martie??? Ora: 17:30-18:00 Participante: AnaStroe, ange, cge, iselin?, ktrinel, mikiion, mimitete, nelia, oanagabriela, pitilache, Podeanu, Simonna si lista ramane deschisa... Multumim imca o data tuturor pentru toate urarile adresate Isabellei!!! [pup] O saptamana frumoasa sa aveti toate!! [flo]
Stai departe de oamenii care iti micsoreaza ambitia. Oamenii mici intotdeauna fac asta. Cei cu adevarat mari te fac sa te simti ca si tu poti deveni mare. (Mark Twain)
Eu nu pot sa ajung decat cel devreme la 7 vinerea, iar pentru ziua de 11 martie in particular, o sa stiu sigur atunci, mai aproape... Scuzati aparitia fulgeratoare si disparitia asemenea, fug inapoi la proiect, suntem in faza a doua. Pana lunea viitoare sunt ingrozitor de prinsa cu proiectele...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, tu il cunosti cel mai bine pe David, daca crezi ca mai sunt in clasa ca el, ca nu iese din tipar, nu semna; Tudor are mereu acompaniatoare, are un diagnostic de care eu adeseori ma indoiesc (acum cind scormonesc trecutul meu se pare ca am fost exact..cum e el acum, singura deosebire e ca am vorbit la timp si am excelat la scoala, dar nu intrunesc in schimb conditiile niciunui diagnostic); totusi aceasta acompaniatoare nu e deloc cu el cind ar avea nevoie, spun eu (se plinge ca-l deranjeaza ceilalti copii in timpul examenelor, de ex), ea e mereu altundeva in perioadele respective, etc; nu pot sa ma pronunt daca optiunea scolii este pina la urma sa ajute copilul, sau sa-i usureze de fapt viata invataoarei, si acompaniatoarea, desi asignata unui copil ea in fapt se ocupa de toti copiii care-i dau de furca invatatoarei in clasa; urmare a acestui acompaniament, acum trebuie sa-i fac din nou evaluare psihologica (asta inseamna vreo 3-4 sedinte+ raport scris), inca vreo citeva sute de $ din care mi se ramburseaza o parte, ca sa stiu daca directoarea il va accepta sau nu in scoala secundara unde vreau sa il inscriu; deci raspunsul meu e ca da, il afecteaza pe copil, si in bine (daca ei au un profesionist acolo care se va ocupa intr-adevar de el) si in rau, in sensul ca asta va ramine `agatat` de dosarul copilului, orice ar spune ei. si orice s-ar spune teoretic si bla-bla, scoala pune pe prim plan buna ei functionare, si apoi a copilului. Dear Lord, please give me the strength to not slap an idiot today http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata, maine la 6-6.30 sunt programata pentru marea intalnire cu bb Kevin cel mult asteptat. Problema e ca sunt racita cobza, nu pot sa respir, ma doare pieptul, ma simt ca o leguma, tusesc, ma doare tot corpul ca nici nu mai stiu daca sunt contractii sau sunt de la raceala. Asta este, sper sa trec cu bine peste asta. Si, mai important decat orice, sper ca bb sa fie OK, si poate sa nu ia nimic de la mine. Mi-e cam groaza, dar abia astept sa-i vad fatzuca. Va pup si va multumesc de incurajari, o sa va dea Delia de veste! [pup]
Mami de Patrick(29.04.2008) si [gravi] 39+ Kevin Victoria, fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!
AMR - 1 zi [disco]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Doloress
Gata, maine la 6-6.30 sunt programata pentru marea intalnire cu bb Kevin cel mult asteptat. Problema e ca sunt racita cobza, nu pot sa respir, ma doare pieptul, ma simt ca o leguma, tusesc, ma doare tot corpul ca nici nu mai stiu daca sunt contractii sau sunt de la raceala. Asta este, sper sa trec cu bine peste asta. Si, mai important decat orice, sper ca bb sa fie OK, si poate sa nu ia nimic de la mine. Mi-e cam groaza, dar abia astept sa-i vad fatzuca. Va pup si va multumesc de incurajari, o sa va dea Delia de veste! [pup]
Mami de Patrick(29.04.2008) si [gravi] 39+ Kevin Victoria, fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!
AMR - 1 zi [disco]
Oh, ce rau imi pare ca esti asa bolnava... Sper sa gaseasca miine la spital o solutie si sa fii bine, sa te bucuri de intilnirea cu Kevin! Delia-Simona, te asteptam cu vesti bune! Simonna http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72985
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...