Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Parlamentul Romaniei si cetateanul Romaniei


Recommended Posts

si ca sa ne intoarcem la topic...ce faci tu ca cei alesi de tine, platiti din banii tai, Parlamentul adica, sa-si faca treaba si sa nu te mai trateze cum s-a relatat la inceput?[:D]...pt ca ai nu iau bani putini ok, asta e serv public pt ca se plateste putin, cum zici tu....tot tu platesti ca sa te faca un "medic" vaca? sa iti zica....nu te mai plange atat, cand te-ai ... ti-a placut, e???? marius...medicii de la stat sunt si in sist privat, in Rom...atunci de ce e diferenta decomportament??? bine, e o alta discutie...dar hai sa nu monopolizam topicul[:D]. tu ai zis ca esti mai tanar[:D] cu ceva, nu mai conteaza acum cu ce....eu te cred pe cuvant plangerea a fost facuta ca la carte, consultand un jurist...si???? planger facuta, depusa cu nr de inregistrare, primit rasp atunci ca se va studia cazul...si inca , probabil ca se studiaza...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 34
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Discutiile in politica nu au niciodata un sfarsit si, din pacate, nici nu aduc rezolvari. Ne dam si noi cu parerea... Statul. Vad ca se creaza ideea ca statul, pe care noi il platim, trebuie sa ne dea. Dar statul suntem noi, toti...nu este un patron. In orice caz, nu unul bun. Faptul ca astazi situatia e critica vad ca preocupa lumea numai cand li se ia din bani sau sunt tratati cu fundul acolo unde ar trebui sa primeasca ajutor. Noi, oamenii de rand, ne "duelam" in discutii despre partide, politicieni, adica vorbim exact cum ne sugereaza preferatii nostri sa o facem. Spune Antonescu si Ponta ca nu-i bine ca Boc, cei care-i prefera spun si ei asa. Habar nu au de ce...dar tin si ei isonul. Toata lumea e toba de previziuni macroeconomice...dar nimeni nu sufla o vorba ca ieri (si azi) protesteaza unii din cei mai huliti functionari ai statului; cei mai multi/mp de birou, cei mai spagari, cei mai lipsiti de scrupule. Lor li se "alatura" cu simpatie politistii si profesorii, adica cei care, alaturi de cadrele medicale, sunt cei mai nedreptatiti atunci cand li s-au redus salariile si trebuie sa faca si munca a nu stiu cate posturi blocate. Cine naiba sa mai inteleaga ceva? Dar oamenii astia nu mai judeca, manati de lideri de sindicat fara scrupule, in cardasie cu politicieni cu interese, altele decat cele ale oamenilor. Si atunci as intreba si eu: daca banii statului sunt prost cheltuiti, cum sa mai ajunga? Va sa zica, ani de zile s-au dat spagi ca sa se obtina tot felul de posturi gras platite "la stat", care are buzunarul fara fund, iar acum, cand buzunarul s-a spart, ne revoltam, nu? Daca tot vrem sa incepem ceva, ce-ar fi sa incepem cu noi, in primul rand, si abia dupa aia sa ne uitam mai sus? Ca de-aia nu dau nici un scuipat aia de sus...pentru ca noi, cei de jos, nu reprezentam nimic, nici macar pentru noi. Asteptam degeaba de la altii... [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]Rufus, Tora si iadele[/url][foto] [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email "] Retrospectiva 2008[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a"]Retrospectiva 2009[/url] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu se creaza nici o astfel de idee...eu nu vad asa ceva, eu vad pe nimeni dintre cei care au postat ca stau cu mana intinsa la stat...doar cer ceea ce statul ar trebui sa faca, sa faca nu sa dea....nu, statul nu esti tu si eu....sau poate tu esti, eu sigur nu, eu sunt doar un fost contribuabil la stat[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...