Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Rahova sau apropiere (59)


Recommended Posts

buna seara... deci avem asa: fete care dau mai rar pe aici si fete care chiulesc de-a binelea [:D] cred ca o sa instituim un regim de pedepse in curand, pentru ca nu se mai poate asa! nu va mananca limba deloc? [:D] ia ziceti, care si cu ce va mai ocupati... [harp] Monica am inteles cum e treaba cu ti-vi si pi-si! (adica tv si pc [:D]) asa zic si eu, mai ales ca mai nou Adeluta e mare fan DESENE ANIMATE! si eu inteleg ca e bun si televizorul ca invata din desene, replici, cuvinte, tehnici, tactici.. dar e si nociv rau! da' rau.. cand i se pune piticul n-o mai dai la o parte! asa incat sotul avea chiar o propunere f.buna: sa renuntam la televizor de tot! [wow] deocamdata nu-s io hotarata de tot, ca altfel televizorul ar fi deja zburat! dar pe urma n-o sa mai incapem nici cu randul la pc! [:-)))] asa... noi suntem bine sanatosi; n-avem mari vesti; asteptam ziua de salariu de maine.. asteptam sa cumparam bradutzul sa-l si impodobim; eu abia astept sa fac cozonaceii si sa imi impanzeasca casa cu mirosul lor; ma gandesc si la cadourile de Mos Craciun pe care inca nu le-am procurat... asa ca trebuie sa fiu organizata zilele astea ca sa imi iasa planurile asa cum imi imaginez eu acum; dar daca le iau pe rand nu sunt asa grele si nici multe... Alinutza sunt curioasa ce fel de bradutz faceti voi anul acesta... poate ne pui o poza-doua sa vedem ce amprenta personala iti pui pe bradutz, daca iti pui... ca la cata arta manuiesti tu acolo printre felicitari si celelalte decoratiuni ma indoiesc ca nu ti-au sclipit niste beculete si pentru pomul de Craciun! [olala] apropo de bradutzi.. mizati pe vreo culoare anume anul acesta? sau e ceva ce va place sa faceti in fiecare an? pentru ca sora mea, de exemplu, de cand s-a casatorit face mereu bradul in argintiu... ce e nou la ei in brad e ca isi cumpara noi si noi chestii TOT ARGINTII! [:D] dar per total mereu e f.frumos bradul lor si f.stralucitor, decorat si incarcat! si cu toate astea nu e urat pt.ca e intr-o culoare unica.... aproape ca seamana cu un bradutz nins! chiar e frumos! va pupic... si va astept pe aici pe toate... ca tot ma uit si n-am ce citi! [:D] karligutza sunt mamica [url="http://lilypie.com/pic/2009/07/16/htZl.jpg"]A[/url][url="http://lb3f.lilypie.com/NHFBp3.png"]delutei[/url] [bis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna seara Karli maaaaaare dreptate ai. Se trage chiuliul pe aici la greu. In legatura cu bradutul - noi avem un bradut artificial pe care o sa il facem (mi l-a adus sotiorul cadou de Craciun la primul nostru Craciun impreuna [olala], cadou impreuna bineinteles cu tot cu globulete si beteala si etc). Pana acum l-am cam facut pe argintiu si albastru, pentru anul asta inca ma gandesc daca sa schimb culorile sau nu. Poate daca ajung printr-un hypermarket unde sa pot sa haladuiesc eu in voie printre globulete si beteala (adica fara copil care sa urle ca vrea jos din carucior ca sa se joace cu mingile - aka globuletele ...ma bag sigur sa schimb culorile, dar altfel...ma mai gandesc. Amprenta personala o sa fie urmatoarea - am cumparat forme de decupat fursecuri si impreuna cu piciul meu o sa facem fursecuri (simple, cu glazura, cu crema, etc - adica mai multe feluri) pe care o sa le agatam frumos in brad. Asta pentru ca piciul meu nu a gustat pana acum ciocolata, bomboane, acadele, napolitane, etc si nu as vrea sa ii dau startul acum. Asa ca nu o sa cumparam dulciurele din astea de agatat printre globulete ci o sa le facem impreuna. Aaaaa, mai ales ca el vrea sa ii lasam muuuuuulte fursecuri lui Mos Craciun pe o farfuriuta langa brad ca sa manance mosul bine inainte sa plece mai departe. [:D] Mai mult de atat nu o sa fac la bradulet pentru ca anul trecut piciul meu a tras de globuri si le arunca prin casa ca zicea ca sunt mingi. Se juca cu ele de ziceai ca e pisica. Asa ca a rezistat bradul vreo 2 zile cu globuri cat de cat in el, dupa aia le-am strans si a ramas saracul chel. Monica ma bucur ca totul a fost ok cu spectacolul Ruxitei dar imi pare rau ca Alex s-a imbolnavit. uffff, sper sa scape repede. Articolul nu stiu daca o sa fie si in editia online, dar fetele imi vor trimite macheta si o sa o pun si pe blog. Maine mi-am programat sa fac mancarica aia de dovlecei cu smantana ca am vazut-o acum cateva zile si mi-a ramas gandul la ea. Auzi? Dar nu iese cam putina doar din doi dovlecei? Cam cate portii ies? Noi am fost in Cismigiu ieri. Frumusel dar aglomeraaaaaat, ca la nebuni!!!!! In alta ordine de idei, mai fetelor eu am o burtaaaaaaaaa maaaaareeeeeee. Pai daca cresc in ritmul asta pana nasc o sa ma fac cat casa. Si chestia e ca doar burta a crescut, eu nu m-am ingrasat. Inca ma imbrac cu blugii de dinainte de a fi gravida, care acum stau pe sub burta normal, ca pe ditamai burtoaca nu mai au cum, si cum eu sub burta sunt cum eram si inainte....aluneca in jos nemernicii. Si merg pe strada si fac ce fac si imi ridic nadragii. Curea nu pot sa pun ca ma jeneaza, ma strange si ma doare burta. Maine musai sa cotrobai dupa hainele de gravida ramase de la Tudor sa vad cum stau pe mine. Pfffffff!!!!! Si bebe e sus sus sus. Il simt cand miscoceste in zona buricului si chiar putin deasupra. Deja imi simt stomacul prins la inghesuiala. Ii mananc nasul lu' asta micu' cand il prind. Gata, fug ca sunt masa de calcat intinsa pe aici. Daca nu am somn (de vreo cateva saptamani numai pe la 2.30-3.00 reusesc sa adorm [bang][bang][bang]) macar sa fiu harnica. [pup] toate fetele Aaaaaa, ca mi-am adus aminte - de unde cumpar si eu niste colorant alimentar? Ma gandesc ca as putea sa fac glazura la fursecuri colorata - adica fursecurile in forma de bradut sa ii mazgalesc cu glazura verde, clopoteii cu rosu sau mai stiu eu cu ce. Oare gasesc la un Kaufland, Cora, Carrefour...din astea? Si oare la ce raion? [:D] Alina, mamica mandra a piciului Tudor si [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Alina&year=2010&month=5&day=24&babycount=1"][gravi][/url] 16+ [url="http://alinapicteaza.wordpress.com"]Handmade by Alina[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bravo fetele... na ca am stat la panda si v-am prins ca ati scris! [pup] eu mi-am bagat nasul intre timp pe la retetele Monicai.. si mi-am facut inaugurarea cu cateva intrebari pe acolo; frumoase alegerile voastre cu bradutul; noi inca nu l-am facut! si noi am avut un bradut artificial, cam 1,20 inaltime, dar nu il mai gasim; pentru ca inainte ca sa ne mutam la socri l-am avut; odata cu mutatul la socri a disparut ca prin minune; nu insinuez nimic altceva decat ca a fost dus pe la boxa sau cine stie pe unde si nimeni nu mai stie nimic de el! [q] asadar daca vrem bradut artificial o sa ne cumparam altul! ca de plecat de la socri am plecat asa ca bradutul va fi numai sub ochii nostri de-acum.. Dar anul acesta o sa cumparam unul natural; am vazut la IKEA cu preturi in jur de 100 ron... destul de solid; nu foarte inalt, dar cam cat mine tot era; mi-a placut cum arata; nu batea vantul printre ramuri [:D] ma intelegeti... sper sa gasesc si mai ieftin de atat, dar daca nu, luam si asa; oricum ADELUTA e fascinata de bradutii din magazine si spre surprinderea mea e foarte atenta cu decoratiunile si globuletele; le mangaie si nu trage de ele... sta, le priveste minute in sir daca as lasa-o cat vrea ea! ma bate gandul sa facem bradutul mai repede decat de Ajun cu toate ca eu de Ajun imi doresc sa-l impodobim! Monica chiar asa, cum mai e Alex? s-a facut mai bine? Alinutza am uitat sa iti zic de Cismigiu; si noi am fost ieri pe acolo; cu verisoara sotului si prietenul ei; in jur de ora 4-5 dupa-amiaza; am dat o raita in jurul patinoarului - pe alei of course; atunci le daduse drumul la muzica si la patinat si la doritorii de patinaj... si pe urma s-a dat Adeluta in toate topoganele; era destul de frig, asa ca am plecat aproape imediat ce se aprinsesera si beculetele cand deja era full parcul mai ales pe aleile unde se vindeau toate traznaile! [:D] (prietenul verisoarei a si cumparat niste nuga cu capsuni si portocale.. 12 ron/100 grame! [alcool] dar buna! oricum exagerat de scump... pai la cofetarii e 30-40 ron/ kilogramul! nu stiu, mi s-a parut exagerat sa dea pe o bucata de nuga 28 lei! singura consolare ca a fost totusi f.buna! am mancat acasa pe urma caci am venit la noi unde am fiert eu niste vin cu scortisoara ca sa ne mai incalzim! [:D]) Ideea ta cu fursecurile e f.buna! FELICITARI si pentru ca nu i-ai dat pana acum lui Tudor dulciuri din comert.. [cool] noi am incalcat regula asta! [q] abia asteptam articolul dar mai ales burtica! sa o vedem! [olala][flo] eu tot ma tin in gand sa te sun si sa ne mai vedem.. sa te vad cu burticutza miscacioasa... dar numai nu apuc! zici ca ai facut burtica deci si ma faci si mai curioasa sa te vad! caci mi-e dor si mie!!! [il] si insomniile de ce le ai? lucrezi la felicitari? ia si odihneste burticutza, lasa bebelusul sa faca nani ca sa vezi cand iese ca te prinde ea de nas! nu invers! [:D] [olala] noapte buna gazulici.... [nani] zzzzzzzzzzz karligutza sunt mamica [url="http://lilypie.com/pic/2009/07/16/htZl.jpg"]A[/url][url="http://lb3f.lilypie.com/NHFBp3.png"]delutei[/url] [bis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

rodicuta, alex este ok, l-a tinut doar o zi la fel ca pe ruxi...bine ca nu a fost chiar asa nasol... Alintuza ba ies cam 2 portii mari [:D] dar la noi daca ramane pe a doua zi nu prea se mai mananca de-aia fac cat mancam [pup] colorant vezi la wilton la p-ta unirii vis a vis de kfc [pup] Monica-Elizabet [url="www.reteteinimagini.com"]Retete in imagini[/url] [url="http://www.reteteinimagini.com/forum/index.php"]Impresii, pareri, retete[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si noi afara. Frumooooooos desi cam batea vantul. L-am adus pe Tudoras in casa cu nasul si obrajorii rosii si cu stelute in ochisori [olala] I-a placut tare mult, a mers numai pe spatiul verde pe unde era zapada necalcata. Monica dupa ce m-am culcat mi-am dat seama ca eu am pus intrebarea gandindu-ma la dovleceii pe care ii am eu deja in frigider si care sunt niste piticanii. Prestez azi! Abia astept [pofta] Lexi mi-am adus aminte acusica ca am vazut pozele cu desenele pe care le-ai facut pe pereti si mi-au placut tare mult. Le-ai desenat la liber sau ai avut sablon sau...cum ai facut? karli o sa fac zilele astea poze cu burtica, ca nu am nici una pana acum si o sa va arat. Legat de dulciuri, da am reusit sa il feresc pe Tudor - mananca doar biscuiti simpli si fursecuri simple (adica fara glazuri, creme colorate si alte cele). A si fructe, curmale, stafide, caise confiate, etc. Din astea. Cand am fost in Cismigiu i-am dat niste vata de zahar, a luat cateva guri si dupa aia a zis gata, nu mai vrea. Si m-am bucurat. Aaaaa, si turta dulce i-am dat acum de curand ca a primit de la nasa lui de Mos Nicolae (printre alte dulciurele si fursecuri) si n-am putut sa il tin deoparte. Si tot cu ocazia asta si tot de la nasa lui a infulecat o prajiturica Barni - dar doar vreo trei sferturi din ea dupa aia mi-a dat-o mie sa o mananc eu, el s-a intors la fursecurile lui (ca il cadorisise nasica cu o scutie cu mos Craciun plina plina cu vreo juma de kil de fursecuri). Si imi place de el ca daca intram in magazin nu cere nimic de pe acolo. Daca sunt fructe prin zona imi cere sa ii cumpar fructe, daca nu in cel mai "rau" caz cere biscuiti. Dar altceva nu il tenteaza. Normal as zice eu, ca daca nu le stie gustul.... Iar insomniile le am....nu stiu de ce le am. Mai pe la inceputul burtii ma trezeam noaptea sa ma duc la buda si dupa aia stateam cate o ora pana adormeam. Acum nu ma mai trezesc noaptea sa ma duc la buda dar adorm greu noaptea. Zic eu ca sunt de-ale sarcinii. Gata, ca iar m-am intins cat o placinta Fug ca am rufe de calcat [pup] toate fetele Alina, mamica mandra a piciului Tudor si [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Alina&year=2010&month=5&day=24&babycount=1"][gravi][/url] 16+ [url="http://alinapicteaza.wordpress.com"]Handmade by Alina[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...