Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Guvernul Croitoru a cazut ... what is next?


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui xenocid
in comparatie cu Lucian Croitoru, Negoita e o solutie infinit mai proasta.
align="right" id="quote2">Croitoru si Negoita, dincolo de faptul ca sint amindoi oameni de casa ai PD-L, sint practic exact acelasi lucru privind din singura perspectiva relevanta in situatia de fata: Nu au sustinerea majoritatii parlamentare! A, si mai au ceva in comun: au fost desemnati cu cinism, stiindu-se foarte bine, din start, ca nu vor reusi. Si-nca o chestie, ca-mi sta pe suflet.
Citat:
citat din mesajul lui viviana
Dar, de departe gestul cel mai josnic a fost facut de PNL prin motiunea de cenzura. In momentul acela l-am asemuit cu un sacal care incepe sa manance dintr-un muribund. Iar euforia lor si betia succesului a fost atat de mare ca m-a scarbit complet.
align="right" id="quote2">Ca interlocutor lipsit de credibilitate si care uzeaza de lozinci ce ma aflu, dupa cum m-a calificat Viviana mai de mult, probabil ca ar fi mai sigur pentru mine daca as uza doar de citate.Despre care-i treaba presedinte-parlament-desemnare premier, am dat deja citatul aici.Despre in ce masura initierea unei motiuni de cenzura impotriva unui guvern este un act josnic de sacal mizerabil sau o cale strict constitutionala de control a parlamentului asupra guvernului, ar mai fi ceva citate de dat, tot din cartea D-lui Boc, de la capitolul "Modalitati de actiune si control ale Legislativuluiasupra Executivului în sistemul constitutional românesc".Prefer insa sa zic ceva cu cuvintele mele: Oameni buni, intr-un stat ce se pretinde democrat, atunci cind trece o motiune de cenzura a parlamentului si guvernul pica, iar partidul al carui guvern era ala nu reuseste nicicum sa mai fie acceptat in vreo majoritate parlamentara, ei bine, partidul respectiv se duce nitel in opozitie.Ca asa e regula jocului!!! Partidele mai stau si-n opozitie, nu moare nimeni din asta intr-o democratie reala.Cramponarea de putere a PD-L-ului&Basescu la care asistam in aceste zile este impotriva oricaror uzante democratice. In treacat fie spus, eu una ma mir cum oameni altminteri educati si inteligenti tin mortis sa predea 100% tara in miinile unui singur om. Triunghiul portocaliu *id="size1"> see detailsid="teal">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 522
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui iileana
stiindu-se foarte bine, din start, ca nu vor reusi.
align="right" id="quote2">

Haules Baules Bahtalo cum se vorbeste pe la mine prin castel acilea. Da' nu mai fuse unu' de'si pierdu' mintile la fel?

Da' vazurati noua achizitie in lexicul peiorativ? Dupa ce deontologii a fost folosit ani la rand in bataie de joc acum a venit randul cuvantului Cetatean in expresii precum: Cetateanul Croitoru. Cetateanul Negoita.

Come to The Dark Side ... we have cookies!
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul
Citat:
citat din mesajul lui copiloiAsta e Romania lui Basescu: Dinescu, cersind drept la replica de la unu ca asta.
align="right" id="quote2">Parafrazand vorbele lui Ingrid de mai 'nainte, nu trebuie votat Solomon, ci Basescu.
align="right" id="quote2">Ingrid vorbea de altceva, eu vb cu tine despre Dinescu si Solomon. Deci nu parafraza vorbele lui Ingrid despre mere in discutia noastra despre pere.Asa....revenind la confuzatii nostri:Dar cat de confuz ti se pare Solomon, care a declarat:ca a avut o convorbire cu Dumnezeu in urma careia a aflat ca „o sa fie bine.” (Doamne, mare e livada ta [popa] [:-)))][:-)))][:-)))])Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Un miting electoral este locul unde oferim multimii "prada". In care preparam tinte vii.


align="right" id="quote2">

biata tinta [pup] zau ca mi-ar da lacrimile de mila amaratului de dinescu, daca in mod intamplator, chestia care-mi bazaie mie in fundal cat timp forumesc nu s-ar chema realitatea, si nu l-as fi auzit cu o seara-nainte cam ce zicea. cam asta a fost, dupa mine, prima replica, de la care se numara "drepturile". dar dupa moda lansata in campania actuala, momentul zero e cand vrea muschii fiecaruia. sa mai zic inca o data ca asta nu-mi place?


Asculta, priveste si taci!...
Din brate fa-ti aripi de fier
Si zboara cu ele spre cer!...
id="green">id="Arial">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Again.
Citat:
citat din mesajul lui xenocid
Citat:
citat din mesajul lui iileanaMuffin, astept sa ma etichetezi nitel si pe mine. Io ce-s?
align="right" id="quote2">Tu esti o persoana educata si inteligenta. Spre deosebire de cei care'l voteaza pe Basescu care sint niste prosti. In viziunea Simonei.Lucru care ti'a scapat. Presupun ca in cazul tau simtul dreptatii este hipertrofiat lateral.
align="right" id="quote2">Hopa, ai dreptate, mi-a scapat ceva, dar nu ce crezi tu.Daca Simona ar afirma ca votantii lui Basescu sint prosti, eu nu ii dau dreptate. Chestie pe care cred ca am demonstrat-o chiar si aici, pe DC. Insa, din promptitudinea cu care mi-ai sevit replica, sa inteleg ca tu ii dai dreptate lui Muffin, atunci cind eticheteaza dupa plac pe orice user care nu-i impartaseste optiunea de vot? Daca-i "de-a ta", merge?[soc]Triunghiul portocaliu *id="size1"> see detailsid="teal">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mianna, nici eu nu mor de dragul lui Dinescu cel de azi, nu-i urmaresc emisiunea cu Tanase, dar nici ce-au facut aia, cu aratatul lui Dinescu cu degetul nu mi se pare OK. Asta cu "infierarea dusmanului poporului" ar trebui sa ramina in manualele de istorie.

 

Da' hai sa vorbim despre altceva. [:)]

 

Mai tii tu minte cind ne intrebam ce va fi dupa? Tu ziceai ca Base o sa le mai arate pisica anticipatelor parlamentarilor, eu ziceam ca foarte probabil, desi si mai probabil e ca, daca iese Base, sa nu mai fie cazul, ca se vor mai "reaseza" nitel "majoritatile"?

 

Uite, un amanunt care mi-a scapat, si l-am gasit aici: http://romaniadeieri.blogspot.com/2009/11/cum-vad-eu-situatia-politica.html si aici: http://lacoltulstrazii.wordpress.com/2009/11/06/sa-mai-numaram-o-data-parlamentarii/

 

S-ar putea ca, chiar daca iese (dar nu iese! :), Basescu sa nu se grabeasca cu dizolvarea parlamentului.

Pentru simplul motiv ca, in momentul de fata, PD-L-ul are cam 40% in parlament (cu ce-au avut, cu ce-au mai transferat/cumparat, cu oastea de strinsura, etc), ori, la niste noi alegeri, in acest moment, nu ar sari peste 30%.

Asadar, s-ar putea ca lui Base sa-i convina mai mult ce are acum decit ce ar avea dupa niste alegeri anticipate in primavara.

 

Uite, la aspectul asta nu ma gindisem...

 

Ma rog, daca iese. (Da' nu iese! :)))

 

 

Triunghiul portocaliu *id="size1">

 

see detailsid="teal">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui xenocid
Citat:
citat din mesajul lui iileana sa inteleg ca
align="right" id="quote2">Nu!
Come to The Dark Side ... we have cookies!
id="right">
align="right" id="quote2">[Emoticon rasuflind usurat].Ma speriasem.Stiam, in principiu, ca "nu", dar, pentru o clipa...Triunghiul portocaliu *id="size1"> see detailsid="teal">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

E de rau: nici macar dictatura nu mai functioneaza in tara asta! ([:D])

align="right" id="quote2">

Capcaune nu mai rade! Nu'ti mai aduci aminte de vremurile de teroare cand ingrozita de regimul Basescu doamna Tariceanu se ducea dupa paine insotita de toata coloana oficiala SPP. In ultima vreme nici n'a mai avut curaj sa iasa din casa sa'si faca buletinul. A venit politia la ea si i'a facut poze.

Come to The Dark Side ... we have cookies!
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...