Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

In Romania cand am fost am facut meditatie o luna jumate, mi-au priit foarte bine. Va dati seama iubi meu stie 2-3 cuvinte in engleza, si de la el am invatat greaca, pe langa orelele luate, cu altii cand este sa vorbesc nu-mi vin cuvintele, ma pierd complet, in schimb la scris ma descurc ... Inca se mai fac cursuri la Aristotel, dar abia in septembrie incep, mai am de asteptat. Cele care ati facut, mai stiti ce acte mai trebuie? Ati platit ceva?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata si o primavara minunata sa aveti[flo]! Gata, eu m-am pus pe asteptat caldura, uite asa! Ai mei mai sunt un pic behaiti, dar hai sa zicem ca am trecut si peste asta. Anouk multa sanatate puiului!Ce mult v-a tinut viroza asta sau ce-o fi fost! Aici in Atena, stiu sigur ca se fac cursuri pt emigranti, pe gratis, organizate de primarie. Cand era fi-miu la gradi, anul trecut, ne tot ziceau educatoarele de cursurile astea, pt ca noi locuim intr-o zona cu multi emigranti si nu-s putini care nu leaga 2 vb. Mixaela, e greu acum, dar e mai bine ca esti nevoita sa vb cu sotul in gr, o sa inveti urgent, nu ca mine! Eu recunosc ca desi acum vb bine, la scris ma impotmolesc[:I], tocmai pt ca n-am studiat si am "prins-o" vorbita. Si-s de 12 ani pe aici! Dar din septembrie, fi-miu o sa fie cl 1 asa ca o sa invat cot la cot cu el.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani de 1 martieeeee!si hai cu primavara!Si sa aveti o luna frumoasa si fara viroze! Bun venit fetelor noi! Sanatate multa puilor de Aldebaran si Anouk! Ati ales baba [:D] ?Io pe 3....si dp cate vad toooot o ploaie[q].. Azi zic ca ma bag la un smotru mic....acum ma imbarbatez sa m-apuc:) [pup][pup][pup] fetele si piticii!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani iubitele mele! Sa va dea bunul Dumnezeu s-aveti parte de o primavara superba!!...O primavara plina de soare, de dragoste si realizari! Sa aveti cat mai multe impliniri si mai ales sa fiti sanatoase alaturi de puisorii vostri! Sa fiti iubite si sa iubiti! Pupici la fete si la copilasi bolnaviori!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata! La multi ani dragelor, va daruiesc un [url="http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/85/Martisor_simple.svg/200px-Martisor_simple.svg.png"]martisor[/url] virtual! Bun venit noilor fete, o sa-mi fac timp sa va trec si in listuta. Multa sanatate puilor bolnaviori! Eu sunt tot timpul pe fuga, am si o gramada de treburi, insa si cand ma vede fi-miu la laptop trage de mine ca-l vrea el, desi a primit si el un laptop de la Mosu', nici nu-i da atentie, tot al meu e mai bun.[:D] Va pup si va doresc o primavara frumoasa si calda!!! (ca m-am saturat si eu de vremea asta [q]). Theodora mami de [baietel] Stelios 09.06.2010 [url="http://lb1f.lilypie.com/CVZgp3.png"]BEBE STELIOS[/url] [url="http://retete-grecesti.blogspot.com/"]DE'ALE GURII[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

o primavara frumoasa sa aveti si din partea mea ...mie imi este asa dor de martisoare ca pe aici nu exista de fapt imi e dor de rom ca de 3 ani de cand am venit nu am fost acasa dar anul asta ajungem..sper. mamitza alex cati anisori are bia ta?luka al meu face 2 intr-o saptamana si noi vorbim la fel amestecat eu vreau sa invete rom dar sa stie si putin greceste pana merge la gradi ca sa nu fie socul prea mare adica fara mami si tati si fara sa inteleaga ce i se spune.Eu ii spun in rom si dupa aceea si in greceste dar mi-e frica sa nu il zapacesc tu cum procedezi? Va pup pe toate si sa vina primavara mai repede ca m-am saturat de frig!!![pup] mami de minune Lukas-Nicolas 08 03 2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Se pune daca fac urarile pe 2 martie? [:)] O primavara frumoasa sa aveti, iar voi sa fiti frumoase si iubite! [flo] Noua ne-au iesit puiutii din ou si sunt asa emotionata ca e prima oara cand vad 'live' momentul. A facut barbatu-miu un incubator cu manutele lui, am pus acolo niscaiva oua (ca nu statea nici una closca, putorile!) si de ieri seara au inceput sa iasa. Unul n-a trait, dar patru chiraie cu spor pe acolo si stau la uscat. Ma rog, din 15 oua sa ramana numai 4 nu e mare reusita, dar pentru prima data suntem extrem de incantati. Urmeaza sa punem ratuste cat de curand. Yipeeee! Abia astept sa le punem in piscinuta la vara impreuna cu Nicolas. [pup] Mamica lu' Nick cel mick (11.05.2010) [url="http://s1043.photobucket.com/albums/b437/anouk3/Februarie%202011/"]Pozici noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor,ce faceti?off mi ssa urat cu vremea asta idioata azi ploua[bang] si bya vrea afara,eu vreau sa fac oleaca de smotru,dar inca nu am prins curaj[:D].
lukasnicolas,fetita mea are 2 ani jumate,ea zice multe in romana(k noi vb in casa romana[:D])si cateva in greaca,daxi(mai nou)kala,ne,yasoo,ohi,pame,ela.dastea.acum am inceput sa-i zic ceva in romana apoi i zic si in greaca,recunosc ca nu imi iese mereu,adica uit sa-i zic si in greaca ce am zis in romana.unii imi zic sa nu-mi fac griji ca ea sigur va intelege ambele limbi..dar eu tot imi fac griji[:-@]
anouk3,bv pt reusita,ei lassa ca data viitoare vor iesi mai multi puiuti[pup]
acum fetelor,vreau sa va intrebe pe cele care ati facut cursuri de limba greaca,unde se tin?cand incep?si cat costa?(nu ma intereseaza de cele tinute de primarie,am inteles ca se fac la academia in atena..as vrea mai multe informatii.o prietena dea mea e interesatade ele si ma interesaza de cele care se fac in atena pt ca e mai aproape de noi)
pupici fetelor,o zi buna tuturor!!![pk][pup][flo] Maria-Bianca.3.09.2008
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...