Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Alex, eu am facut un curs intensiv de vara la Universtitatea Aristotelio in Salonic, dar se face acelasi lucru si in Atena. Cat activam la Comunitatea Elena din Brasov tot veneau brosuri atat din Salonic, cat si din Atena. Linkul este asta: http://www.nglt.uoa.gr/cycle_en.html In greaca cred ca informatiile sunt mai complete. Despre costuri nu stiu ca eu am primit bursa. Foarte ieftin cu siguranta nu este. Pup! Mamica lu' Nick cel mick (11.05.2010) [url="http://s1043.photobucket.com/albums/b437/anouk3/Februarie%202011/"]Pozici noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata, oameni dragi!

O cafeluta de la noi!! [cafea]

Avem 7 puiuti! Frumosi rau de tot! (Au mai iesit inca 3 dupa ce am postat aici)

Nicolas se simte bine.

Am o energie si un chef de-mi vine sa zugravesc in casa!

In sfarsit vad si eu viata in nuante de roz ca tare daramata am fost. [olala]

Ma gandesc sa ies putin afara cu Nicolas chiar daca e vremea asta de kk. Oare sa ma risc sau mai bine stau pe fundul meu in casa sa nu-l bolnavesc iar? Nu ploua, dar bate un vanticel slaaab si e innorat rau de tot.

In fine, ma mai gandesc pana se trezeste putza.

Mai sariti cu vorbe, fetele.

O zi minunata va doresc si voua!

 

Mamica lu' Nick cel mick (11.05.2010)

Pozici noi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pupici la fete!!!

 

...banuiesc ca ati savurat deja cafeluta asa ca va invit la un pahar de vin!...merge,nu??...e ora mesei!!!

Cumparat una pereche cornite de dracusor(as fi vrut de ingeras...da' parca mai bine ma prinde culoare rosie[ispita])...grecul cumparat un joben haios (sper sa nu iasa un iepuras de sub joben)...si ne pregatim de carnaval!!!

Maine de strazile din Patras...iar seara in restaurant!!!

In rest...vreme ceva mai frumoasa...dar am inteles ca de maine se intoarce iarna!!!!

Ce mai fac copilasii???

Ce mai fac doamnele?

ce mai gatesc, ce mai viseaza...ce planuri mai aveti???

Va pup cu naduf!!!!!

o zi linistita!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata dragelor!

 

La multi ani, sa fiti iubite, fericite si implinite![flo][flo][flo]

 

[s]ASTEROPI IOANNA id="red"> id="size3"> de ASTEROPIPANid="red">[s]

 

[s]LUKAS-NICOLAS id="blue"> id="size3"> de lukasnicolasid="red">[s]

 

Sa cresteti mari, frumoasi si sanatosi si viata sa va fie numai un zambet, iar voi dragi mamici sa va bucurati de puiutii vostri cel putin 100 de ani de-acum incolo![flo]

 

Noi suntem bine, bebe Stelios e un atomic, cand e treaz nu sta o clipa locului, se taraste pe coate si genunchi in toata casa, mai sta si in tarc sa se joace sa mai apuc si eu sa fac cate ceva, are 3 dinti si in asteptare vreo 4-5 sus care tre' sa iasa cat de curand ca nu ma lasa nici macar cu degetu' sa vad ce-i pe acolo. Zice DOAR baba, tata, daddy, si stie ca toate astea i se adreseaza lui taica-su si cateodata o mai striga pe bunica-sa (giagia, adica) si stie de asemenea ce inseamna. Cand il intreb unde-i mama se uita in ochii mei si zice: tata [olala].[alcool]

 

Nu mai tin minte mare lucru din multele pagini de le-am citit pe fuga, doar ca trebuie sa o felicit pe Anouk pentru puisori, ca am vazut blogul Mixaelei si sunt foarte faine lucrarile tale de arta, am vazut poze cu gasca Almei, iar de copiii tai cu ochi atat de frumosi m-am indragostit, vazut poze cu Ilias la Larisei pe FB, e un scump si-un frumos, iar cand e si cu surioara lui e o imagine asa de frumu si cam atat.[alcool] Chiar vroiam sa te intreb Anouk ct costa ferry de masina si de pers de la Volos la Skiathos ca ma bate gandul sa venim o saptamana la vara sau in iunie sau in septembrie, inca nu i-am spus de intentia mea sotului care nu intelege de ce vara tre' sa plecam de aici tot la mare.[alcool]

Cu regimu' o duc asa si asa, mai scap la nepermise (ca de ex ieri de Kathara Deftera), insa am slabit vreo 5 kg in ultima luna. Maine vreau sa fac niste mucenici moldovenesti de care n-am facut niciodata, mie imi plac mai mult aia muntenesti de care face mama mea, insa n-am rabdare sa fac optuletele alea mici-mici. Si sper sa nu ma scap si la astia maine. [bang] Azi e soare pentru prima oara dupe vreo luna cred, si noi am stat mai mult in casa de am luat-o razna cu totii. Abia astept sa iesim nitel la soare. Maine cand implineste si fi-miu 9 luni (OMG, cand au trecut!!!) e si baba mea, ia sa vedem cum o fi vremea.

Cam atat dragele mele, pup restul fetelor nementionate dar si pe cele mentionate, sa aveti un 8 martie insorit si asa cum vi-l doriti![pup][flo]

 

Theodora mami de [baietel] Stelios

09.06.2010

 

BEBE STELIOS

 

DE'ALE GURII

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumim fetelor pt urari.Azi Lukas a implinit 2 anisori cand a trecut timpul nu stiu parca ieri eram la spital si ma chinuiam 14 ore sa il aduc pe lume...dar a meritat efortul ..acum e baiat mare.Noi am sarbatorit ziua lui duminica am facut un party acasa cu copii ,cu buni si cu multi invitati.Lukas a suflat in lumanari nu mai putin de 5 ori le stingea si dupa aia zicea iara mama si iar aprindeam lumanarile ii cantam si tot asa de 5 ori ..a fost asa fericit tortul a fost cu Bob sfungarachi pe care il iubeste enorm dar ii spune Dodo asa vrea el noi ii spunem Bob el nu Dodo asa ca Dodo a ramas.A primit multe cadouri si se bucura de fiecare cadou le desfacea si facea intruna oau oau a fost un dulce.Am sa pun si poze dar deocamdata nu am cod pt album dar promit ca indata ce imi dau voie punem poze sa ne vedeti.Va pup pe toate si inca odata multumim pt urari.ANDREEA

 

mami de minune Lukas-Nicolas 08 03 2009

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca un bobocel de floare

Sa traiesti in sarbatoare

Ca o floare inflorita

Sa te simti mereu iubita

Ca un fir de iarba fina

Sa fi scaldata in lumina

Ca o gingasa orhidee

Sa ramai mereu femeie.

Felicitari de 8 Martie! la multi ani tutror mamelor,femeilor sa fiti iubite si fericite!!!

id="left">ma scuzati ca intru asa mai rar,tare lenesa m-am facut in ultima vreme[:I].a noi azi e friggg,ba ninge,ba e lapovita..off mi sa luat de vremea asta de cacao,fimea saraca nici nu se trezeste bine si ma intreaba daca plecam pa[bang]
id="left">theo,felicitari pt cele 5 kg pierdute!!!1[flo]si mie imi plac mucenici moldovenesti dar nu stiu sa fac..sambata in schimb am facut cozonac cu mana mea si mi-a iesit super frumos(noroc cu mama k mi-a dat reteta,k nici eu nu mai retin cate kile de faina si etc am stricat[:D]),fimea normal ca nu a mancat,sotul mai putin in schimb eu...am mancat pt tot familionu[:D][:D].theo,nici sotul meu nu intelege de ce sa mergem tot la mare,ziceam sa iau bilete pt turcia,sa plecam dupa nunta si imi zice ca el nu vrea la mare[bang]dar euu vreauuuu[pk]
id="left">lukasnicolas,sa-ti traiasca baietelul sa fie sanatos!!! [pup]
id="left">pupici la toata lumea,sa aveti o zi superba!!![pup]

 

Maria-Bianca.3.09.2008

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Astazi va doresc sa primiti atatea flori incat sa va faceti gradina. Atatea felicitari incat sa aveti vorbe bune pentru tot anul… Atata dragoste incat chiar daca ati da inapoi la fiecare, tot v-ar mai ramane…

La multi dragele mele!!!

eee...si un La multi ani pentru puiutii mici

Asteropi Ioanna si Lukas - Nikolas

 

Sa creasca mari si sanatosi, sa-si bucure parintii!!!

 

Pupici[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani! la multi ani! sa traiti sa fiti sanatoase!sa traiasca Lukas-Nicholas si Asteropi-Ioanna![si-eu]

Azi mi-am adus aminte de cantecul acela...cu...de ziua ta mamicooo...in dar ti-am adus inimaaa:)...etc...ma emotioneaza de cate ori mi-l amintesc:)

Si la noi soare azi frumos frumos...parca alta stare iti da[pk]...chiar dc pe de o parte mi-as fi dorit s-avem si noi zapada un pic...a nins frumos doar 10 min :(

In rest zicem sa-ncercam sa tinem post...ia sa vedem cat ne tine!

Theo bravo pt cele 5 kile...si imi place cum povestesti tu acolo ce mai face Stelios ce zice:)

Pup toate fetele si inca o data La multi ani!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...