Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

PRIMAVARA ..in sfarsit de cand o asteptam.. Astazi am iesit cu Luka cu caruciorul la cumparaturi .Am intrat in aprozar sa cumparam niste fructe si legume si cand intram era acolo un mos batran batran sa fi avut vreo 80 de ani si avea o barba lunga ..si alba si fi-miu cand il vede incepe sa strige HO HO HO (adica asa cum face mos craciun)l-a confundat saracu ca prea avea barba mare...eu nu stiam sa rad ,sa ma rusinez ca nu stiam cum va reactiona ''mosul''..la inceput nu si-a dat seama dar dupa aia a inteles l-a luat pe Luka in brate si l-a tinut pe genunchi asa cum a facut si ''mosul adevarat'' de craciun cand i-a adus cadouri...piticul era asa de fericit ca nu se mai dezlipea de mos..a fost frumos ca l-am intalnit asa pe Mos Craciun si toata lumea care intra se amuza ..va pup fetelor si sa aveti o zi buna[pup]Andreea

 

mami de minune Lukas-Nicolas 08 03 2009

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Bunaa...soare si frumos la noi de cateva zile...vine vine primavara (iar cant:D)...pe mine insa cred ca ma apuca alergiile[bang] de primavara...ma mananca ochii gatul...curge nasul....bine eu in ceneral nu stiu cand sunt racita cand am vreo alergie...doar dc am febra ma prind:))

Fetelor urmaresc ce se intampla in japonia...offf...vai Doamne...dc era sa loveasca aici sau in Ro ne matura sigur pe toti...si ma mai gandesc la exploziile de la centrale...oare ne zic adevarul ca nu-i pericol de radiatii sau fac ca la cernobil si o sa aflam peste ceva timp?!:(

mamica de Lukas...super tare povestea cu moshu' radeam cu sotzu:D...nici dc ai fi planuit nu-ti iesea asa:)

Felicitari Ioannoula pt statut in fund al Fannoulei si Theo feicitari pt dintzisori...si pt chiueli...e bun de nunta:)) primul la chiuit:))...din cate am auzit mai toti copii trec prin faza asta..."dezvoltarea corzilor vocale":)

http://paleologos.forth-crs.gr/english/npgres.exe?PM=BB asta e site pt booking on-line pt vapoare aici gaseam noi mereu ...cat am stat pe insula...si da...costa muult...mai ales dc e drum lung si esti nevoit sa iei cabina ...iar masina de cele mai multe ori mai bine o inchiriezi de pe insula(cauti intai vezi pe net)...e mai ieftin...sau era anu/anii trecuti.E mai ieftin sa mergi in afara tarii cu avionul decat in tara....

Pe mine acum ce ma chinuie e ca au taiat trenul Buc-Salonic...ai mei veneau cu trenul...si pt ca au fost greve des cica s-au saturat si l-au taiat...garnitura fiind romaneasca(asa zic in Ro la agentii)...sper sa-l bage iar...ca e mult mai odihnitor decat autocarul...tot ore multe face dar ai vagonul de dormit...camarutsa ta...nu te doare capul...ce sa zic....[bang]

In rest ma specializez in retete de post...e ceva nou deci interesant...si tot gasesc idei...macar de-am putea tine cat mai mult post:) sigur e de bine...din multe pct de vedere...

Ahhh...am uitat sa zic c-am fost la teatru hihi super draguts...nu mai fusesem de ani...si asteptam sa vina vreun specatcol interesant...si a venit o comedie cu actori cunoscuti si de mine...din seriale:D...mi-a placut mult...deci bag la capitolul de repetat:)

Pup fetelor si o seara placuta[flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sal la fete ..eu iar sunt pupaza de noapte ..am venit de la munca si nu ma ia somnu' de emotii sau de frica pt ca maine am prima programare la dentist incep lucrarea la dintii ca am tot amanat-o dar nu mai tine trebuia sa ma apuc(in 9 luni cat am fost gravida mi s-au stricat 70%din dinti[q]problema mare cu lipsa de calciu ca nu asimileaza corpul)asa ca mi-am luat inima in dinti si mai cu frica mai cu teama maine ma prezint la dr..[bang] MORO_K nasol cu alergiile eu nu am probleme dar fratele meu toata viata a suferit...aa am auzit de tren cat era biletul si cate ore facea ca noi trebuie sa mergem in tara in vara si cum nu avem masina..ma ingrozeste gandul sa mergem 14 ore cu Luka pe autocar ..fetele care au fost cu avionul imi spuneti si mie cat este biletul, cat faci..si cu trenul ar fi bine dar ziceai ca l-au scos poate il baga iar. Am vorbit cu mama si vine la noi de Pasti si sta pana in vara..[olala] iupii sunt asa fericita ca mi-e un dor de ea si vreau sa o stie si Luka de buni.. a fost si anul trecut a sta vreo 5 luni dar Luka nu o mai stie era mititel.. pup toate fetele [pup]Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata cu soare si buna dispozitie![:)]

Asa-i de bine cand iesim afara si ne incalzim oscioarele.. Parca mai uiti de datoriile la banca cand te pocneste soarele in crestet, mai auzi o ciripea, iti mai adie niste fum in nas (ca pe-aici toata lumea arde crengi uscate)..

Moro, chiar au taiat trenul ala de tot? Si mie mi-a zis sora-mea ca l-au scos si trebuie sa gaseasca alt mijloc sa vina. Am mers si eu de cateva ori si, chiar daca dura mai bine de 20 de ore era ASA de comod! Dormeam de rupeam patul. O data chiar m-am trezit in gara din Salonic cu pijamalele pe mine si toate lucrurile nestranse.

Ce frumos ca ai fost la teatru. Asa-mi lipseste.. Mergeam des si-n Brasov si-n Constanta, dar aici pauza!

Iar cu postul, eu din pacate n-am cum sa postesc ca inca alaptez si lesin dupa prima zi de post. Dar incerc sa mananc uneori fara carne. Azi de ex, fac gigantes.

Andreea, tinem pumnii la dentist! Hai ca trece repede si dup-aia o sa ai un "Hollywood smile" [:D]

Iar cu avionul poti vedea preturi pe internet, choar pe site-ul companiilor. Din Salonic stiu ca erau si Blueair (dac-or mai fi) cu preturi decente. In rest e doar Olympic, ca Aegean l-au scos. Cu Lukas asa mic, autocarul este ultima optiune, dupa parerea mea.

Ce bine ca o sa-si re-cunoasca piticul bunica!

Astept sa se trezeasca putza sa mergem la plimbare. Asa ma bucur cand il vad ca incepe sa inteleaga. Creste pipota-n mine de mandrie! Ii zic sa bage vreo minge intr-o cutie si o face. Ii zic sa dea nu stiu ce lu' taica-su si o face, ba chiar face misto de noi ca se face ii da si apoi i-l ia repede si rade smechereste. Offf, prea repede cresc bebeii astia! Ti se face pofta sa mai faci unu'.

Imediat dupa Paste o sa vina si sora mea sa stea toata vara si sunt in extaz! Mai ies scantei cand stam prea mult impreuna, dar tot ma bucur.

Pup ca s-a trezit. O zi minunata va doresc! [pup]

PS. Ati vazut filmuletul cu Nicolas si puiul, la semnatura?

 

Mamica lu' Nick cel mick (11.05.2010)

Pozici noi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna la fete!!!! Azi am facut 2 ani de cand mi-am intalnit sotul, iar pe 4 aprilie fac 2 ani decand sunt in grecia. Cum trece timpul...In septembrie facem 2 ani de la nunta...

superba zi si azi. Am facut o plimbarica de dimineata, apoi am stat pe balcon cu fata mea si ne-am jucat. Acum o plimba sotul pe-afara...nu prea il vrea. E cu ochii numai dupa mine..ca eu ma joc mult cu ea, si fac ca toate alea, si dansez, si cant...Ma pun in mintea ei. Va pup pe toate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu m-am apucat de dinti..iar...si partea frumoasa e ca m-am dus pt 2 si acum ma dor 4...sa rad sau sa plang?!La un moment dat am intrebat 2 dentisti buni care-i treaba dc sa folosesc pasta de dinti cu adaus de calciu in perioada sarcinii si mi-au zis ca degeaba o fac nu ma va ajuta cu nimic...in timpul sarcinii organismul ia din calciul deja existent al dintilor....sper deci sa nu port proteza dp sarcina/nastere...ca stricati/reparati sunt deja majoritatea. [alcool]

Ionnoula sa traiti[flo] la cat mai multi ani fericiti:)!

fetelor e super ca ai vostri pot veni si sta asa cu lunile...ai mei cand vin stau doar cateva zile...si noi cand mergem la fel....ca de ..scarbiciul...

Anouk evident ca n-ai cum tine postul...las sa fiti voi sanatosi si sa alaptezi tu cat mai mult!nici eu nu l-as tine dc as fi insarcinata sau as alapta...Bine ca ai zis de video ca asa m-am uitat si eu la semnatura...e un scump scump:)[olala]

[pup] fetele si servesc ceaiul de seara:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata fetelor!!!

Poftiti la o cofee.

 

[s] Carmawid="red">id="size3"> [s] pentru ieri si scuze de intarziere, m-am tinut toata ziua sa intru sa-ti zic, insa n-am reusit.[:I] Sa fii sanatoasa si tot ceea ce iti doresti sa ti se indeplineasca![flo]

 

Lukasnicolas, tre'intai sa-ti activezi optiunea de mesaj privat, mergi la contul meu/mesaje private/options/si bifezi aciveaza mesajele private dai trimite datele si gata. Ce tare a fost Luka cu Mos Craciun.[:-)))][:-)))][:-)))] Bafta la dentist, mie nu mi-e frica de dentist!!![pk], dar e adevarat ca nu las nici problemele sa se agraveze prea rau ca mai rau ma enerveaza durerea de dinti decat cea de la dentist.

 

Ioannoula, ti-am dat add la FB.

 

Anouk3, pai chiar la asta ma gandeam, la voi, ca pentru orice rahat in afara insulei platiti atatia bani. Astia sunt nebuni la cap. Insa si cu avionul spre insule e la fel, mai bine iau un charter vara din Ro, ca e mai ieftin.[bang] Am vazut pozele si filmuletele cu Nick, dar nu era nici unul cu puiul.[q]

 

Moro_K, of , imi pare rau de alergii, tre' sa fie foarte nasol. Ce misto ca ai fost la teatru, ce-as mai merge si eu.[olala] Noi mergem vara aici la teatru in aer liber, e festival, e super. Cu trenul stiu sigur, sigur ca l-au scos si nici nu-l mai baga ca cica e nerentabil. Nici Blueair nu mai au curse, nu mi-e clar daca au numai vara sau le-au scos de tot, insa era intr-adevar f ieftin. Tarom-ul are niste preturi supernesimtite. Si pe mine ma cam enerveaza ca nu prea avem mijloace de transport (avioane) la preturi mai ok, ca si drumul ala prin Bulgaria cu masina pe mine ma deprima rau.[bang] Si ai mei sau putin cand vin, nici ei nu pot sta asa cu lunile, dar sa fiu cinstita, nici eu, nici ei nu prea suntem genul de stat nu stiu cat intr-un loc si impreuna.[:D][:I]

 

Eu iar am o zi plina azi, am da gatit (pentru sot, bebe si mine, adica 3 feluri diferite [bang][bang][bang]), de calcat un maldar de rufe, de iesit afara cu fi-miu, de mers la aerobic si-om vedea ce-o mai fi pe parcurs. Stelios vad ca s-a oprit cu dintii deocamdata, i-au iesit 3 dinti in 3 zile. A, si face cativa pasi tinut de manute, dupa aia oboseste si se pune asa tacticos in fund.[olala]

 

Va pup si va doresc o zi minunata![pup][flo]

 

Theodora mami de [baietel] Stelios

09.06.2010

 

BEBE STELIOS

 

DE'ALE GURII

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetele,scz absenta,dra cu vremea asta asa faina,stam mai mult afara si in balcon[:D].oricum fac cinste cu cafelutza in dimineatza asta[pup]

id="left">carmaw,la multi ani multa sanatate si fericire!!![pup][flo]
id="left">andreea,mult curaj la dentist,pt mine e un mare chin sa merg la dentist,acum 2 ani mi-am facut partea de sus in ro,acum mai am jos niste stricaciuni,dar nu am curaj sa merg.eu de ex am avut o dantura de cacao de mica,in sarcina 2 dintii mi s-au stricat ,dar erau deja paliti[:D].deci multa rabdare si apoi sa te tii ce zambet de milioane vei avea!!![pup]
id="left">theo,pupici lui stelios si tie,bv tie ca te tii de aerobic,deci eu iar am dat iama in facut prajituri si logic s-au depus cele 2 kg care le pierdusem[bang].am si eu de calcat dar le dau ignore[:D]
id="left">anouk3,pupici lui nick,nu am vazut filmuletul dar am sa ma uit azi,promit!!!e fain cu vremea asta ca putem sta afara mai mult,dar cica va ploua iar vreo 3 zile[bang]
id="left">fetelor,ferice de voi ca va vin rudele,off eu cand am avut nevoie nu a venit nimeni,ei acum sa stea pe la casele lor[:D].s-au anuntat niste prieteni ca vor sa vina o sapt la vara,dar mai e pana atunci.faza e ca mie nu-mi place sa stau mult timp cu neamurile,caci sigur ies scantei[:D]
id="left">asa..azi fac o fasole verde cu carnitza de pui,si am de gand pe vineri da fac o rulada diplomat[pk].pupici la toata lunmea!!![pup][pup]

 

Maria-Bianca.3.09.2008

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...