Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

buna seara fetelor!!!off,am vazut k vorbiti de copilarie,si eu am avut o copilarie frumoasa.imi amintesc cum stateam cu cheia de gat in fatza blocului,imi amintesc(ca tine anouk3)cum mergeam toata ceata la paine sau sa ducem gunoiul,imi amintesc vara cum ieseam in fata blocului cu felia de pepene rosu si mancam,ne spoiam ca naiba dar eram bucurosi,aveam mereu bube in genunchi,coate,eram tare impiedicata[:D]

id="left">carmaw.bine ai revenit in grecia[flo]
id="left">theo,iti zic si aici la multi ani,sa fi sanatoasa[pup].mai eu nu am probleme cu "iesitul afara",ies si de 3-4 ori,deci la mine altundeva e buba[alcool]
id="left">fetelor,mi-ar placea sa va cunoasc personal,dar de nu se stie niciodata.off fetelor,eu sunt in dubii ce sa fac sa o dau pe bya de acum la gradi sau sa mai stau pana la 4 ani?!pe o parte zic,ca invata si ea sa vb,se joaca cu alti copii,insa pe de alta parte ma gandesc ca e micuta si la gradi nu au grija de ea ca mine[q]
id="left">asa,bafta fetelor care vreti sa va deschideti o mica afacere!!!as vrea si eu sa lucrez,dar asa 2-3 zile pe sapt(eu vreau cam multe de fapt,vreau sa scap de nunta,sa ne apucam de facut alt bebe[:D],vreau sa lucrez)deci cu ce sa incep[:D]?!pupici fetelor,o seara buna!![pup][flo]

 

 

Maria-Bianca.3.09.2008

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sal fetelor mai devreme eram pe fuga si am lasat un mesaj scurt.Asa ca iar va multumesc THEO si ANOUK pt lamuriri acum am aflat ca vaccinul nu era obligatoriu dar mie nu mi-a spus nimeni[q]dar acum mai bine ca l-a facut.. urmatoarea doza este la 4-6 ani asa scrie in carnet si nu stiu daca o mai facem ca si eu sunt de parere ca e bine sa faca bolile copilariei ca sa nu aibe probleme ca adult.MAMITZA_ALEX si eu sunt in mare dubii daca sa il dau pe LUKA la gradi din toamna pt ca el o sa aibe abia 2anisori jumate,m-am interesat si il primeste daca nu o sa mai aibe pampers pana atunci ..eu as vrea sa il dau ca sa pot munci si dimineata ca am inebunit sa vin in fiecare noapte la 1, 2 acasa dar si mie imi este mila de el ca e prea mititel..chiar nu stiu ce sa fac.Despre ceea ce vrei tu sa faci parerea mea este sa iti faci nunta si daca iti doresti bb2 sa il faci pt ca daca te vei angaja adio bebe ..si eu tare mult imi doresc un bb2 dar deocamdata nu se pune problema la noi[q](si sa va spun un secret eu imi doresc sa mai fac tot un baietel,nu am nimic cu fetitele dar eu vreau baieti[:D])Va pup pe toate si sa aveti un somn usor[pup]

 

Andreea mami de pui mic Lukas-Nicolas 08 03 2009

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza fetelor,ce faceti?haideti la o cafeluta[pk].lukasnicolas,eu as vrea sa gasesc undeva de lucru asa seara.bya va avea 3 ani in sept,nu mai afce in pempars de mult,dar nu o ia la stat,ar trebui sa o dau la privat[:)](inca nu stiu ce sa fac).off,eu imi doresc enorm sa am un baietel,deja ma vad ca sunt gravida si am baiat,daca va fi fata..asta e,dar eu sper[:D]

id="left">fetelor,la noi azi e soare dar cica iar se strica vremea vin ploile,vant[q]eu sper sa nu..
id="left">vorbeati despre vaccinuri,eu i le-am facut pe toate,eu cred ca sunt ok toate, de cate ori am intrebat-o pe pediatra,mi-a zis sa nu-mi fac probleme ca toate au un rol...acum na..fiecare cum crede.eu de ex pana acum nu am facut rujeaola(bubat)[:D]si daca ma hotarasc sa fac un bebe,vreau sa fac vaccinul anti-rubeaola[:I]
id="left">pupici fetelor!!!o zi buna si innsorita!!

 

Maria-Bianca.3.09.2008

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si de la noi! Cu una bucata ceasca cafea in brate si una bucata baiat adormit.[:)]

Alex, te inteleg cu gradinita pentru ca si eu as fi la fel. Faza nasoala e nu numai ingrijitul la gradinita, ci si faptul ca o sa-ti vina cu o gramada de boli de acolo si o s-o ai o saptamana la gradi, 2 acasa. Totusi programul e parca de doar 4 ore (sau ma insel?) si cum Bya din cate am inteles e sociabila si prietenoasa eu zic ca o sa-i placa.

Despre job.. mai bine faci bebe 2 mai intai si apoi vezi tu. Si daca-ti doresti asa mult baietel, apoi baietel o sa ai! Am zis!

Andreea, hai, pune-te si tu pe treaba si sari cu bebitzul number 2! Dar pe de alta parte te inteleg perfect ca e tare greu cu doi. Si eu daca ar fi sa mai fac unul tot baietel as vrea. Dar la noi nu e cazul ca ar fi sinucidere curata. Al meu barbat mai are 2 fete mai mari dintr-o casnicie anterioara si cu 4 copii mai bine ne aruncam cu totii in mare! Si presupunand ca nu banii ar fi o problema.. inca un Nicolas?!! Mor!

Despre vaccin, o sa-l fac ca nu sunt eu mai desteapta decat medicii, dar asa, mi-am exprimat si eu niste dubii.

Hai, Esthera, mai da un mesaj de-al tau optimist cu ciripele pasaresc, iarba straluceste si soarele e verde, ca sa ne mai incarci bateriile. Am nevoie, ca am o putzica mica care ma stoarce de orice vlaga.

Pup ca s-a trezit.

 

Mamica lu' Nick cel mick (11.05.2010)

Pozici noi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vreme buna la gagici!

 

M-ati innebunit definitiv cu dorinta voastra de-a mai avea inca un copil...asa ca-mi schimb ideile...si va propun sa fac eu o gradinita particulara...si sa-i strang pe toti!!! Ha..ha....

...sa-i rasuces, sa-i smotocesc, sa-i pupacesc si...ametesc...ca sa puteti voi sa stati relaxate!...Va surade ideea,nu???....[:D]

Eu sunt rupta de oase si febra la muschi!!!

...hai, hai...nu va ganditi la prostii....muncesc de-mi sar capacele in gradina!!!...eu si cateaua( adica eu sap, pun flori...si strang "little bullshit"....de la cateau mea!...hahahah

...adica dansa(Lucy...mai exact este libera sa zburde prin curte)!!!

...asa ca mi-am dat cu lopata in nas, cu furca in picior...dar tot nu ma las!!!

Este greu, doar am fost crescuta "la cutia de beton"(apartament)...dar sunt ambitioasa!

Mda....mda....ma bucur ca iubiti copiii...suflete nobile!

Din pacate eu am ceva probleme....grecu are si mai multe...si dupa o vizita, doua la doctor...ni s-a spus ca doar fertilizarea in vitro e sansa noastra!

Deci,....

...cica nu poti sa le ai pe toate!!(dar atat de mult imi doresc un sufletel mic.....[q])!!!

Gata...gata...sunt optimista!!!

Sunt matusa de 4 nepoti...basca ai vostrii!!

 

Tuc...tuc...tuc....si ma duc sa gatesc!

PS:...soarele e verde...iarba face flori....dar jur ca iubesc Grecia cu toata inima mea!!

Sa fiti sanatose fetele mele...cu puiuti cu tot!

PS2:...catelusa "zburda"...si jur ca n-am gresit in exprimare!...sare in sus precum un mielusel!!...[:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...