Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

salutare din nou fetelor,hai ca sufar de limbarita azi[:D].va astept la o cafelutza caldaa,chit ca e cald afara[:D].al meu copil doarme,am fost afara azi,mi-am luat o pereche de sandale,joase,albe,ieftine[:D](e criza facem economie[:D]).

id="left">esthera,bafta la gradinarit,si u azi vreua sa pun niste flori in ghivece,mi-am luat si pamant,dar stau intai la cafelutza sa prin curaj sa ma pun pe treaba.stai linistita si eu tot la bloc am crescut,si aici tot la bloc stam dar avem 2 balcoane mari[:D].eu va tin pumnii si aca ve-ti afce vreaodata fiv,sa fie totul ok,dar poate doamne-doamne face o minune si apare bebe fara toate astea[pup]
id="left">anouk3,fimea e socibila si nu prea,are o prietena deoadata cu ea,tot romanca si cu ea se joaca,in schimb cu ceialti copii mai putin,eu i zic dute si alearga cu fetitele/sau mai stiu eu ce si deaodata o aud=mami,uta copela(mami,e urata copela[bang])da fimea vb amestecat uneori,alteori zice doar in greaca/romana,depinde de toanele ei.eu ti-am zis ca si fimea a fost mica exact ca nick,dar acum ca e mai maricica si ne mai intelegem cat de cat,parca nu am vrea sa fie singura la parintii[:)].
id="left">fetelor,o zi buna pupici la toata lumea!!!![pup][pk][flo]

 

Maria-Bianca.3.09.2008

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna ziua fetelor..eu acum imi beau cafeaua si butonez putin ..am fost cu Luka azi la frizer si l-am tuns bros sau castron cum se zice..ii sta super bine ..e un frumos(doar e al meu[:D])si minune a stat cumintel ca pana acum era o adevarat lupa la frizer urla ca din gura de sarpe dar azi a fost un cuminte ..a mai crescut si el si a inteles ca masina de tuns doar gadila nu musca[:)]ANOUK trebiue sa mai asteptam cu bb2 ca e greu cu unul dar cu doi..dar imi doresc mult..ESTHERA nu te lasa invinsa daca trebuie cu FIV dai bataie ..e mai greu dar sigur ai sa reusesti ca te vad eu asa opitimista si plina de putere...am si eu o catelusa(JOY)care la fel topaie zici ca e mielusel dar mi-e asa de draga si acum e si gravidutza in 2 luni o sa avem catelusi[olala]MAMITZA_ALEX ti-am zis dai bataie cu bb2 ca ai sa faci ca mine daca te angajezi ...stai sa am destule ensime ca sa beneficiez de anumite drepturi...stai sa pun si niste banii deoparte ...si tot timpul stai si stai ca mereu vrei cate ceva...AH fetelor sunt asa de fericita pt ca prietena mea cea mai buna cu care am copilarit se chinuie de vreo 6 ani sa ramana gravida si insfarsit s-a intampat minunea ...m-a sunat azi si mi-a zis ca este in 7+ amplans ca proastele vreo juma' de ora la tel ..asa sunt de fericita pt ea ca stiu ce s-a chinuit..Va pup pe toate si o zi buna sa aveti[pup]

 

Andreea mami de pui mic Lukas-Nicolas 08 03 2009

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Esthera2011
Vreme buna la gagici! M-ati innebunit definitiv cu dorinta voastra de-a mai avea inca un copil...asa ca-mi schimb ideile...si va propun sa fac eu o gradinita particulara...si sa-i strang pe toti!!! Ha..ha.......sa-i rasuces, sa-i smotocesc, sa-i pupacesc si...ametesc...ca sa puteti voi sa stati relaxate!...Va surade ideea,nu???....[:D] Eu sunt rupta de oase si febra la muschi!!!...hai, hai...nu va ganditi la prostii....muncesc de-mi sar capacele in gradina!!!...eu si cateaua( adica eu sap, pun flori...si strang "little bullshit"....de la cateau mea!...hahahah...adica dansa(Lucy...mai exact este libera sa zburde prin curte)!!!...asa ca mi-am dat cu lopata in nas, cu furca in picior...dar tot nu ma las!!! Este greu, doar am fost crescuta "la cutia de beton"(apartament)...dar sunt ambitioasa! Mda....mda....ma bucur ca iubiti copiii...suflete nobile! Din pacate eu am ceva probleme....grecu are si mai multe...si dupa o vizita, doua la doctor...ni s-a spus ca doar fertilizarea in vitro e sansa noastra! Deci,.......cica nu poti sa le ai pe toate!!(dar atat de mult imi doresc un sufletel mic.....[q])!!! Gata...gata...sunt optimista!!! Sunt matusa de 4 nepoti...basca ai vostrii!! Tuc...tuc...tuc....si ma duc sa gatesc!PS:...soarele e verde...iarba face flori....dar jur ca iubesc Grecia cu toata inima mea!! Sa fiti sanatose fetele mele...cu puiuti cu tot!PS2:...catelusa "zburda"...si jur ca n-am gresit in exprimare!...sare in sus precum un mielusel!!...[:D]
align="right" id="quote2">Lasa ca o sa fie Doamne doamne bun si cu voi si o sa va dea un bebe. Sa nu va pierdeti speranta.Asa plangeam si eu anul trecut si umblam din doctor in doctor, pana am gasit unul care mi-a zis ca sunt tanara si sa nu disper, sa mai stam o luna si imi face toate analizele. A doua luna cand m-am dus, era bebita mea la mine in burtica, cat o bobita de linte.... Nici nu m-am bucurat...parca eram drogata. Sotul meu pe urma a hotarat sa mergem la spital, la alt doctor...cica era cel mai bun.Ne-a zis ca sarcina e prea mica si ca nu ii da sanse de supravietuire. Ce-a fost in sufletul meu, numai eu stiu...A doua zi aveam intalnire cu doctorul care ne-a descoperit sarcina, si i-am auzit inimioara. Mi-a zis ca e jos si sa stau in pat. La sfarsit era asa de sus ca nu puteam sa respir....Te pup si iti tin pumnii sa ai si tu ominunatie mica. Si eu am sapat azi prin gradina. Mi-am lasat fata in carut si mi-am nenorocit mainile cu buruienile cumnata-mii care sta jos sub noi.Si pe urma mi-am luat niste injuraturi ca de ce am curatat...si am facut curat. Asta e. Daca nu am fost grecoaica cu brika....Casa este a noastra. si i s-a facut sotului mila de ei, sa nu se duca cu chirie....Si i s-a dus linistea. Au casa viz-a-vis de noi, dar cica e in reparatie de 7 ani... Asta e..sper sa plece.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va iubesc neconditionat....si FOR EVER

 

Multumesc pentru incurajari( e atat de mine sa simti alaturi atatea sufelete cand esti la ananghie)domnitelor: Mamitza Alex, Andreea,Ioannoula..

Eu cred tare mult in puterea rugaciunii, in minunile infaptuite de Domnul Nostru Iisus, ale Sfintei Fecioare Maria si in Milostivenia Bunului Dumnezeu!

De fiecare data cand m-am rugat, din suflet, cu suflet....am primit!

Asa ca nici acum nu imi voi pierde speranta ca rugaciunile mele nu vor avea raspuns!

Cu credinta, speranta...poate va veni si la mine barza!!

...si ca sa continui intr-un ton optimist.....

Am un loc superb in gradina pastrat pentru barza mea!!!![:D]

O seara linistita, un gand curat...si pupici la puiuti mici si nazdravani!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

revin....cu o completare

 

Imi pare rau Ioannoula sa citesc ca scorpia de cumnata nu apreciaza faptele bune!...

si spune-i grecoaicei ca ai de gand sa faci...o echipa de fotbal, care vor fi galagiosi...si-o vor stresa ma maxim!....asa ca daca nu da ia "bataie" la reparatia casei...dai tu la facut copii!!

Glumesc...si sper ca nu te-ai suparat!...dar mi-e ciuda de mor cand aud ca nu se apreciaza munca cuiva si mai ales ca se profita de bunatatea cuiva!

Pup[pup]...dar nu si pe cumnata ta![:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buuunaaa...aici sunt nu v-am sedus si v-am lasat:))))Tot citesc ce scrieti si aveti un debit uuu pu pu pu sa nu va deochi!

Carmaw ma bucur ca ti-a dat putere vizita in belgica...ce sa zic...ma rog sa ai putere si capu' sus....[flo][pup][pup]

Fetelor si eu imi aduc aminte din copilarie o gramada de lucruri....si chiar ma gandeam ce frumos a fost ...nu am simtit nimic din comunism asa micutsa...sau poate pt ca asa mi se parea normal,nu stiam cum e altfel...Apropo de altfel...are sotul o foto de prin 85 ...il da mama lui cu crema pt protectie solara...eu am vazut prima oara crema d-asta in 94 cred:)))nici umbrele nici sezlonguri...da ce frumos era...mai ales pt ca-s din Cta...am facut la bai/plaje...heeeehee...

Si eu imi aduc aminte de painea pe care o cumparam si o haleam asa goala fierbinte...cu ceata de la bloc...asta pana cand am auzit ca prosteste dc mananci multa:))))) si m-am oprit...na....sa nu prostesc de tot:))

Si mai imi aduc aminte de pepsi/brifcor...braga...covrigi pe sfoara,ciocolata mea preferata era Steluta devenita dana mai tarziu...ahhh cip-cip...de un urs galben mare primit intr-o seara cand era pana de curent...a venit tata cu el:)....cand se taia curentul era timpul de spus povesti....invatat istorie:)

Cat despre bb...stiti ca si noi incercam...pt primul...deci si eu as vrea sa lucrez da pe de alta parte o sa ma chinui sa gasesc si dp o luna sa fiu nevoita sa plec...plus ca noi ne mutam o data la 2-4 ani...ei si cat suntem acum in salonic unde ai medici/spitale/optiuni am vrea sa facem 1/2 bb...sotu vrea 3 ca sa nu ne mai mutam:))))

deci poate am bafta de tripleti ca sa scap din prima:))))

Si aici ziceau de ploi da uite ca azi a fost soare deci am bagat 2 masini de spalat...am incovoiat sarmele:))

deci seara buna si [pup][pup][pup][pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Esthera, daca intr-adevar iti doresti, sa nu te descurajezi nici o secunda ca nu o sa ai bebe, pe orice cale ar veni el! Medicii (aproape toti) au cusurul asta: dau niste verdicte categorice fara sa se gandeasca la consecintele emotionale. Ai vazut si la Ioannoula: nu i-au dat sanse sarcinii si fetita ei e bine mersi. Te pocnesc asa, cu bolovanul, si te lasa pe tine sa te descurci cu depresia. Iar daca e sa fie in vitro.. la cat mai multi! [:D]

In ultimii ani am auzit ca au crescut sansele de reusita enorm, a devenit o procedura relativ banala. Eu personal cunosc cupluri cu IVF care isi plimba acum fericiti bebeii. E adevarat ca e o metoda mai complicata care cere si tratament hormonal, cu posibilitatea sa nu prinda. Dar tu esti o fata cu multa energie pozitiva si asta o sa te ajute imens!

Moro, presteaza si tu, fata mamii, la greu. Cred ca e bine sa avem incredere in Cel de Sus care aranjeaza lucrurile nu cum vrem noi, ci CUM TREBUIE. Si mai ales CAND trebuie.

Ioannoula, nu pune la suflet toate rautatile. Da-i 'ignore' cumnatei si tine distanta cat poti pana pleaca la casa ei. Haha, stiu, usor de zis.. dar ce naiba sa faci?..

Ma duc la somn ca acush se trezeste putza. A 3-a oara deja si e abia 11.30 [bang]

Noapte buna, fetele mele dragi, ne 'vedem' la cafea maine.

 

Mamica lu' Nick cel mick (11.05.2010)

Pozici noi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tot io cu buna dimineata.

Mi-s asa de deprimata si de obosita..[q] Cred ca tot anul asta in care nu dorm de deloc incepe sa-si spuna cuvantul. Ma intristez din orice, la fiecare vorba aruncata de cineva ma consum ca proasta.. Off, am nevoie de o ora pentru mine! Mi-e drag sa-mi am copilul aproape, nici n-as putea sa fiu departe de el, dar... simt ca ma sufoc. Il mai tine tat-su, dar fie ca sa spal eu vasele, fie sa dau cu aspiratorul, fie sa intind rufe, fie sa gatesc,fie.. fie..

Simt nevoia sa savurez o mancare fara sa o inghit nemestecata ca sa nu se dea de-a dura Nicolas si sa-si sparga ceva.

Sunt rupta de mijloc de la plimbarile zilnice tinut de manute, o mana e paradita rau de la tinut in brate, mi-a iesit si ceva ca o excrescenta pe osul de la incheietura mainii. Arata asa ciudat..

E si vremea asta de cacao si-mi vine sa bocesc asa, din senin.

In fine, simteam nevoia sa scuip undeva toate astea, dar voua va doresc exact opusul: mult soare si stare de bine!!

O sa-mi treaca, dar azi simt ca ma sufoca toate.

Va pup cu dragpe TOATE!

PS. Felicitari, Andreea, prietenei tale pentru sarcina mult asteptata!

 

Mamica lu' Nick cel mick (11.05.2010)

Pozici noi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Esthera2011
revin....cu o completare Imi pare rau Ioannoula sa citesc ca scorpia de cumnata nu apreciaza faptele bune!...si spune-i grecoaicei ca ai de gand sa faci...o echipa de fotbal, care vor fi galagiosi...si-o vor stresa ma maxim!....asa ca daca nu da ia "bataie" la reparatia casei...dai tu la facut copii!! Glumesc...si sper ca nu te-ai suparat!...dar mi-e ciuda de mor cand aud ca nu se apreciaza munca cuiva si mai ales ca se profita de bunatatea cuiva!Pup[pup]...dar nu si pe cumnata ta![:D]
align="right" id="quote2">Asta e.. e bolnava femeia. Acum cand ai spus de rugaciuni si biserici, si eu l-am tarat de craciunul din nainte sa raman gravida pe sotul meu prin manastiri in Romania...Si am spus rugaciunea Sfintei Marta.Acum nu stiu ce exact m-a ajutat, dar important e ca a venit barza.http://www.dindragoste.ro/rugaciuni/rugaciune-8808302.php
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua fetelor...Off ANOUK te inteleg perfect si eu am avut muulte astfel de momente cand imi venea sa ma duc in lumea mare cand imi doream macar 1 ora a mea si nu ca sa ma distrez ci ca sa ma odihnesc...e frumos sa fim mamici dar cateodata si foarte greu...eu o am pe soacra-mea aproape si m-a ajutat mult dar l-am lasat pe Luka la ea doar daca trebuia sa merg la munca...aseara am venit de la munca si pe la 3 m-am dus la nani dar a inceput Luka sa tuseasca .I-am dat sirop ,apa nimic i-am facut un ceai cald si dupa ce a baut ceaiul a inceput sa vomite saracutul ca nu mai stiam ce sa ii fac am stat cu el pana la 5 jumate sa se linisteasca si sa adoarma si la 10 s-a trezit ...eu sunt chiauna dar cand il vad ca e bine ca a si uitat ce a patit ,ca se joaca si rade cu fetisoara lui haioasa parca nici nu mai conteaza ca eu sunt zombie....asa imi incarc eu bateriile tot de la el...capul sus Ana ca ai sa vezi ca mai tarziu o sa tanjesti dupa momentele astea cand era lipit de tine 24 din 24.Va pup si o zi buna sa aveti[pup]

 

Andreea mami de pui mic Lukas-Nicolas 08 03 2009

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...