Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Neata, dragelor![flo]

 

Carmaw, bine ai revenit cu forte proaspete. F frumos in Belgia unde ai stat, vorba lui Anouk, as pleca si eu azi, daca s-ar putea. E bine ca ai cu ce sa-ti ocupi timpul si mai uiti de cele rele.

 

Anouk, hai cu ratele!!! Despre ROR mie asa mi-a zis pediatra ca la 14 luni il facem, cica cu cat e mai mare copilul cu atat mai bine, dar am s-o mai intreb mai in amanunt si despre vaccinul in sine, insa si eu cred c-am sa-l fac. Of, Anouk, imi pare rau ca te simti asa, te inteleg, chair daca bebe Stelios nu e asa atomic ca Nick, insa e pe cale sa devina, poate mai slabesc si eu. Insa pt mine conteaza mult ora aia/zi in care ma duc la aerobic, simt asa ca fac ceva pt mine, ca mai ies din casa, ca fac ceva ce-mi place, incearca sa faci si tu asa, iesi o ora undeva, nu stiu stai pe o banca in parc. Eu am mare noroc cu sotul meu, m-a ajutat si ma ajuta cu Stelios de cand s-a nascut.

 

Andreea, vaccinul e obligatoriu, si aici si in Ro, insa, evident ca parintii il pot si refuza, cred ca tre’ sa semnezi undeva ca nu vrei sa-l faci. Felicitari prietenei tale, si prietena mea cea mai buna incearca sa faca un bebe, desi sotul ei are cerva probleme de fertilitate, sper sa-i iasa cat de curand.

 

Mamitza_alex, multumesc frumos pentru urari. Deci cu kg astea nu stiu ce sa mai fac. De aerobic ma tin ca-mi si place si de ieri, mi-am recuperat bicicleta de la o verisoara si tocami ce facui 7 km, sper sa ma tin si de asta in fiecare zi. Nu stiu cu gradi, la fel zic si eu daca vrei sa faci bb2, fa-l acum si-atunci o dai si pe Bya la gradi sa-ti fie mai usor.

 

Esthera, ce frumos scrii! Ref la problema cu bebe, cred ca am mai zis eu pe aici, cumnata mea incerca de 2 ani sa ramana gravi si nu se putea, au fost pe la doctori, in fine, mari probleme nu aveau, insa nu stia nimeni sa le spuna de ce nu pot avea copii. Si in nov 2010 erau progrmati la inseminare artificiala. In octombrie s-au casatorit religios, apoi au plecat in vacanta in Rhodos si acolo au fost la o biserica Panagia Tsampika, care e renumita ca ar face minuni in cazul celor care nu pot avea copii. Cand s-au intors, peste 1-2 sapt urmau sa mearga la dr sa inceapa procedurie de IA si surpriza, ramasese gravi. Acum mai are 2 luni si naste. Nu stiu daca or fi contat cununia religioasa, mersul la Panagia si faptul ca eu i-am dat sa spele panza de mir a lui Stelios de la botez (ca asa stiam eu un obicei, ca panza se da la spalat femeilor care vor sa faca copii), cert e ca a ramas gravi in mod natural. Dar acum si eu stiu ca e nitel greu la FIV, insa rezultatele pozitive sunt mult mai ok, decat inainte. Eu iti doresc si ma rog sa ai in curand un test cu 2 liniute.

 

Ioannoula, lasa-le incolo de cumnate, soacre, etc. si canalizreaza-te pe familia ta frumoasa. Asa sunt grecii astia cu purcel si catel toti laolalta, da’ ai sa vezi te obisnuiesti si n-o sa ti se mai para sa tragic.

 

Moro_K, da-i bataie si tu acolo cu bebe, ca tre’ sa iasa. A, am mai uitat sa zic o chestie: cumnatii mei dupa vreun an deveniseraq stresati rau ca de ce nu pot avea copii. Si cred ca cu stresu’ asta mai rau nu se prindea. Cand s-au relaxat si si-au zis ca asta e, exista si alte metode, pac, s-a intamplat. Poate vorbesc prostii, insa eu va spun cum a fost in cazul lor.

 

Si pentru ca tot imi propusesem sa-mi iau si eu flori pentru balcoane si tot amanam momentul, m-ati impulsionat voi si azi ma duc sa-mi iau flori, sa scot glastrele de la naftalina si sa vina primavara si pe balconul meu. Va pup din inima si va doresc o zi superba![pup]

 

 

P.S. O sa incerc sa fac capitol nou, de indata ce adoarme fi-miu ca se tot freaca pe la ochi.

 

 

 

Theodora mami de [baietel] Stelios

09.06.2010

 

BEBE STELIOS

 

DE'ALE GURII

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nu m-am suparat. Eu nu ma cert cu ea, o ignor total, si cred ca si d-aia se oftica asa. Cainii latra ursul trece...asa sunt si eu. continui sa imi fac curatenie, ea tipa...asta e. De cate ori fac cate ceva in casa mea, tipa, a doua zi face si ea ceva la casa ei. Incepe sa inteleaga incet incet ca e casa mea, si ca ea e doar o chestie in plus, nedorita. A! si nu spun, ca desii fata mea nu e plangacioasa, chiar sunt o fericita, cand mai plange si ea saraca, ca deh e copil mic...imi suna la sonerie ca vrea sa doarma. Intr-o seara ca de ce rade...a inceput sa rada in hohote puiul meu. Si noi suntem asa incantati ca ne jucam cu ea...non-stop. Si sotul meu, e un om calm...nu-l auzi sa tipe niciodata..in seara aia, a sarit sa o bata. L-am tinut si a tipat si l-a mine...prima oara. Acum ma scuzati ca va spun problemele mele, nu obisnuiesc, dar simt nevoia sa ma descarc. Oricum multumesc mult pentru incurajare.[pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...