Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nord Americancele traiesc sanatos 9


Recommended Posts

Back on track ! Si nu oricum, dar cu Asics noi, nu din aia cei mai cei (tipul de la Sports Experts mi-a spus ca aia de ziceai tu Delphin sunt pentru persoane care alerga minim 25 km pe zi) ci unii care sunt mai mult pentru suportul piciorului, ceva din seria GT, am luat modelul antepenultim, de-aia erau si un pic redusi, ai mei au fost 130, e mult intr-adevar, dar de obicei eu asa m-am obisnuit sa-mi cumpar, mai rar dar buni, nu-i port decat in sala si ma tin destul de mult. Comparativ cu ghetele de baschet pe care mi le cumparam pe vremuri, cei de alergat nu sunt chiar asa de scumpi. Completez raportul: - am terminat cu alaptatul, de duminica - m-am reapucat de regim, de data asta tai si in portii ca nu mai am scuza, Exclusive bea o luna doar apa si eu bag in mine ca sparta - de vreo luna alerg rezistenta - m-am inscris si la curs de inot din aprilie, eu stiu sa inot doar "ca broasca", invatat la mare cand mergeam cu parintii, am rezistenta, dar ma oftic cand ii vad pe ceilalti cum inoata asa, profesionist, m-au bagat la intermmediate, abia astept (mi-am luat costum de baie pentru cum as vrea sa arat, ca un corset vine acum pe mine :) - cand ajung, mai fac si muscle toning, sa mai lucrez la brate si piept (pe care il adun de printre genunchi dupa inca 18 luni de alaptat :(( - am scos bateria la cantar ca ma enerva ca nu scad deloc, nu o pun decat lunea dimineata ca sa imi notez rezultatul (lunea asta 77 kg) - pe Montiganc nu-l abandonez dragul de el ca el zice bine, doar ca gospodinele astea au inventat atatea retete Montignac ca am ajuns sa gatesc intr-una si sa mananc evident, asa ca acum stau cu cantarul de bucatarie langa mine, nu mananc nimic pana nu-l cantaresc si notez (v-am zis ca am dat militaria jos din pod) - cum ii zicea la site-ul ala cu numaratul caloriilor ? Revin cu update-uri si sper eu, cu rezultate !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

diana [flo]- bravo! am facut-o si pe-asta[:)]..... am fost astazi la ora de pilates[pk][pk] am avut avut impresia, ca-i cea mai grea clasa ....de pana acum. yoga parfum , circuit ok , pilates tortura curata[q]. eu m-am delectat cu putina dulcea de nuci [pofta] (e sanatoasa ,nu? walnuts[:D]) a/am meritat fiecare lingurita.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana ce boost ai dat la subiect...eu una ma vad asa impinsa de la spate.[pup] Eu am tot avut meetinguri cu clientii zilele astea si nu am putut merge la sala dimineata, am fost doar aseara la yoga. In seara asta am fost la Sport experts si am probat asics...mi-am scos eu de pe ebay mai ieftini dar problema e ca nu aveau modelele alea. Ce am probat si mi-a ramas sufletul la ei (in viata mea nu m-am simtit atit de bine incaltata in ceva) erau aia nayagano 17-parca asa ii zice. 199 plus taxe. ma duc pe ebay sa vad diferenta. Senzatia uneia care merge numai pe tocuri e ca odata incaltat cu astia cred ca si la birou i-as lua (la costum[:D]) Diana si eu innot numai asa cit sa nu ma duc la fund, m-as inscrie si eu la innot, dar mi-e frica sa sar in cap[bang]Eu sunt aia care sare in picioare si cu mina se tine de nas. Si cind te gindesti ca copii mei mai au un curs si devin lifeguards(cred ca partea asta cu curajul vine de la taica'su) Born to shop, forced to work.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kayano, Dana. De la 14 pana la 17 poti sa-ti iei ce serie vrei, sunt super la confort. Si 13 sin buni. eu am 2 perechi 13 si un 14 si sunt super incantata. In rest...azi am o prezentare, la sport nu am fost, luni sper sa ajung. Iar de inotat...si eu ca DANA [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asics gel Kayano 17, astia i-am primit.Cu dungi roz si un pic de mov[:D] Si am fost aseara la un curs caruia ii zice "sculpt and burn", a fost super. Ma simt excelent cu ei, multumesc delphin ca mi-ai deschis ochii! Eu de la Reebok am dureri de spate, mi-am dat seama ca e de la ei, ca ma apuca imediat ce incep un workout cu ei in picioare, asa ca o sa-i folosesc numai la mers. Diana ce-mi place de tine! Nu ai cum sa nu ai succes cu asa plan bine pus la punct! Vorba ta, Exclusive bea numai apa, noi ce avem de nu putem sa ne abtinem de la dulciuri? (stiu, glanda) Pumba ai dreptate, pilates nu-i usor, dar si ce frumoasa esti dupa, ei? Se merita sa suferi![pup] Deseara am program de Ritmos, apoi Zumba, apoi piscina si sauna. Merge si Alice cu mine, a zis ca abia asteapta ziua de vineri sa mergem la gym! Ne-am facut bagajelul de aseara ca mergem direct de la servici/scoala. Va pup si va doresc spor in tot ce v-ati propus! I embarrass my teenagers , they drive me nuts. We are even!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

kayano, ce i-am mai botezat... Ar fii o diferenta de vreo 80 $ la pereche pe ebay. Acum o sa-i bag fitilul si lui S ca platim shippingul mai ieftin la 2 perechi[:D] Simi sa-i porti sanatoasa. La mag unde am fost eu nu aveau decit pe albastru cu verde. De dimineata am fost la sala impinsa de elanul Dianei.[pk]Am schimbat un pic programul, am alergat pe banda f rapid 3 minute si apoi mers rapid 2. Incepe o noua sesiune de grup, sper sa apuc inscrierea la zumba inaintea babelor. O zi buna. Born to shop, forced to work.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...