Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nord Americancele traiesc sanatos 9


Recommended Posts

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Chiar asa unde v-ati ascuns? Nu cumva ati dat pe de laturi de drum, cu mancarea, cu gymul, aquafitness, boc, zumba sau ce altele mai stiu eu. Haideti, ca pana la urma mancam sanatos, deacuma am slabit, ce mai conteaza? Iselin, tu intrebai cum echilibram meniul de paste, eu am slabit mai mult decat imi propusesem, am zis asa ,ca sa am unde pune la loc in cazuri extreme. Ca eu mananc de Paste, cum v-am zis sunt pofticioasa numarul unu, ca si de Craciun si in Cuba. Si asa echilibrez. Intre Craciun si Cuba am dat jos ce pusesem la Craciun, am pus un kil in Cuba ca am mancat gen spartan, acuma l-am dat jos, uite asa se echilibreaza, ce conteaza ceva pounds acolo ca le dam jos apoi. In Ro pusesem aproape doua kile, dar am stat 4 saptamani si nu m-au iertat deloc cu tot felul de mancari traditionale, sarmale, carne gatita cu untura, branza de tot felul, nu mai spun. Le-am dat jos din iulie pana la Craciun, apoi am pus unul la loc, l-am dat jos, iar l-am pus, acuma sunt la minus. Uite asa las loc de intors, o marja acolo de un kil nu se vede. O zi buna, spor la alergat Philip si sa va tina incaltarile, Simi, Podeanu si cine ce si-a mai cumparat. Eu am in cap niste pantaloni din aia Easytone, de unde ii iau? Carmencita Cristian 3 ani si Alex 14 ani.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aici sunt! Merg la gym in continuare, imi place mult! Am inceput sa ma simt vinovata in ziua in care nu merg[8D]. Saptamina asta am mers de 4 ori, mi-am cam sortat cursurile, am ramas cu ce-i mai greu: Kickbox , Sculpt and Burn, Boot camp si Ritmos. Duminica trecuta am mers la Suspension training, un curs extraordinar, cu niste benzi elastice prinse cu niste cirlige de tavan si podea, iar tu te incolacesti pe ele si tragi de ele astfel incit luni dimineata eram gata sa sun la servici sa spun ca sunt bolnava[:D] Mi-a luat timp s acobor din pat, parca eram Uma in Kill Bill -Wiggle your big toe La zumba nu mai merg, nici macar nu mai transpiram la curs, asa ca il consider timp pierdut, cel putin pentru mine[bang]. La kile nu ma pot lauda cu mari pierderi, dar ce mare diferenta la cum se aranjeaza hainele pe mine! Pai asta vara cintaream mult mai putin ca in momentul de fata, dar aratam jalnic, acum sint fit, nu mai am pic de burta, pot purta si eu un tricou fara mineca, pot sa fac cu mina cuiva fara sa-mi tremure piftia de sub miini![:D] Carmencita pentru echipament de sport incearca Sport Experts, sau Lululemon, sau Winners, sau Costco. O mie de posibilitati, practic, dupa buget![:D] Va pup ! Voi incepe sa alerg pe-afara, acum ca vremea s-a indreptat, mai ales ca ma pregatesc si eu pentru 14 mai! Philip, you go girl![pk] I embarrass my teenagers , they drive me nuts. We are even!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simi, ha,ha cu piftia de sub miini.[:D] Si eu sunt tot pe aici dar ocupata rau ca nu mai apuc sa scriu. Nu mi-au venit inca incaltarile, le astept cu nerabdare. La sala mi-am schimbat programul, de fapt am acum 2 programe. Antrenorul m-a sfatuit sa alerg altfel. nu continuu la viteza mai mica ci alternat. alerg 2-3 minute f tare apoi merg repede inca 2. Explicatia ar fii ca la alergat continuu la viteza mica efertul e numai cardio, insa daca vrei sa si slabesti si cardio e bine sa depui mai mult efort. Mi-a dat si multe exercitii cu greutati, adevarul e ca faceam squat-uri zilnic si nu ma mai durea nimic. Din nou m-a sfatuit in loc sa maresc numarul de repetitii sa maresc greutatea folosita. Am si o veste buna, in urma petitiei facute se va continua yoga[pk] si a inceput sa mai bage si exercitii noi (la sugestia mea[:D]). In rest si eu astept primavara, sa ies sa alerg in parc (e chiar in spatele casei). Succes la slabit si alergat la maratoane (philip si simi) Born to shop, forced to work.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Podeanu Antrenorul m-a sfatuit sa alerg altfel. nu continuu la viteza mai mica ci alternat. alerg 2-3 minute f tare apoi merg repede inca 2. Explicatia ar fii ca la alergat continuu la viteza mica efertul e numai cardio, insa daca vrei sa si slabesti si cardio e bine sa depui mai mult efort. Mi-a dat si multe exercitii cu greutati, adevarul e ca faceam squat-uri zilnic si nu ma mai durea nimic. Din nou m-a sfatuit in loc sa maresc numarul de repetitii sa maresc greutatea folosita. Born to shop, forced to work.
Deci asta e explicatia ? Unde alerg eu, mai toti alearga asa, mai un sprint, mai mers, se vede ca urmaresc un program din asta cum zici tu. Azi am alergat o ora [pk] si premiu mi-am luat un aparat din ala de-ti monitorizeaza alergatul, adica distanta, timpul, viteza ca sa-mi stiu si performantele. Eu continui sa alerg asa, in ritmul meu si cat mai mult posibil, transpir foarte mult, si se vede la cantarul saptamanal. Sper ca pana in vara sa cobor sub 70-ul ala nesuferit. Spor !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Se vede ca sunt antrenori de sala. Alergi si mergi [:-@] Se numesc sprinturi alergarile astea rapide si se fac atunci cand cardio iti permite. Adica esti confortabil, alergi normal afara, nu esti prea esuflat, faci sprinturi de genul 50m alergi repede, repede apoi recuperezi alergand normal timp de 2 minute. Iar sprint, iar recuperare activa. de 3-4 ori in 5km. apoi maresti distantele de sprint, cand devii confortabil, adica recuperezi bine si rapid dupa cei 50m alergati rapid. E diferenta mare in alergatul pe banda si alergatul afara. Dar e bine, global ce zice.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...