Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nord Americancele traiesc sanatos 9


Recommended Posts

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

philip - incerc sa merg de 3 ori pe saptamana la sala (circuit training , body tone) si alergat pe pista... combinate 5 zile sport. am o foame de lup[q][bang] si as manca doar carbs. pana la urma voi cat platiti pe clasa( yoga, etc)? am mai intrebat ,dar.... delphin - vanzarile cel putin merg bine? asa ai o scuza[flo][pup] de la sport.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pumba la mine cursurile de care spuneam intra in abonament, nu platesc in plus. Exista si cursuri extra, care costa, dar nu am fost niciodata, nu stiu cit ar costa, dar pot sa intreb daca vrei sa faci o comparatie.[flo] I embarrass my teenagers , they drive me nuts. We are even!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La YMCA unde merg eu, abonamentul normal e 50+tax, include tot (cursuri de cardio, yoga, aqua, spinning, aparate, squash, pista de alergat indoor), acum doua luni m-am trezit ca au si abonament de student am dus hartie de la facultate si acum platesc 35+tax. Oricum, cand se termina contractul asta de un an voi fi deja in campul muncii si probabil nu voi mai reusi sa fac decat trepte precum Carmençita [:D], biroul e la etajul 7/7, ma antrenez deja urcand treptele de la metrou [:D]. Ca altfel nu ma vad facand alt sport in pauza de pranz, timpul e prea scurt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana cum esti cu Asics-ii? Eu am alta problema acum. As vrea sa alerg pe-afara dar nu mi-as strica frumusete de asics pentru asa ceva. Mi-as lua altii mai prapaditi pentru afara dar mi-e teama ca iar ma apuca durerile de genunchi! Ah si altceva, stiai ca daca-i folosesti cam 4-5 ore pe saptamina, dupa 6-8 luni nu mai sint tocmai buni? Se taseaza talpa si nu-si mai fac treaba ca unii noi! Asa ca bine-ar fi sa avem doua perechi, sa-i alternam! Deja ma uit dupa altii[pk] Sa-l anunt pe S. ce vreau de mother's day! Abia nu-si mai bate capul ce sa-mi ia (la fiecare sarbatoare cite-o pereche de papuci de sport![:D]) Spor la sporturi![flo] I embarrass my teenagers , they drive me nuts. We are even!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E bine si asa, eu oricum nu fac treptele chiar in fiecare zi, mai sar cateodata cand am ceva de rezolvat in pauza iar sambata si duminica deloc. Mai merg la piscina dar si aici mai mult de placere sa ma balacesc, sunt sigura ca nu consum multe calorii. Insa pe termen lung la mine merge sa dau jos cele cateva grame, livre sau kilograme puse in urma vreunui eveniment sau vreo perioada mai mancacioasa asa. Voi ati observat, o sa radeti, ma gandeam ca suntem asa in societatea asta de consum pana peste cap, iti termini o rata, nu stiu cum imediat ai nevoie de altceva, ai ceva banuti, cum ii strangi ti se scoala sa pleci in vacanta, sau sa iti cumperi ceva ce ai nevoie. Daca iei pe credit imediat cum termini de platit apare altceva, accident, coincidenta, in continuu cheltuim. Asa si cu kilogramele se duc apoi vine ceva prevazut sau neprevazut si le pui la loc. Pana la urma bine ca avem loc de intors caruta eu una nu-s asa stresata dar parca vad mielul de paste, sarmalele cu smantana, cozonac si gata. Am o intrebare, de ce trebuie neaparat sa le mancam, asa mult, cum mananca romanul, face parte din politica de consum? Ca eu daca descopar ca sunt manipulata de stiu e cine sau stiu eu ce miros sau aparenta( glanda maica, glanda salivara) as fi in stare sa ma impotrivesc numai sa nu le dau lor satisfactie. Asa o fi? Haideti cu pareri, cum oprim glanda asta sa nu isi mai faca de cap, ca eu sunt pofticioasa mare si cum eu gatesc nu ma pot opri sa nu mananc. Ma refer la mancaruri din astea grele ca eu tot zic , ti-e foame? Mananca sanatos, poti sa mananci cat vrei o branza dietetica, peste, carne gatita la gratar, fara ulei, dar pentru ai mei gatesc serios. Constiinta zice nu si nu dar glanda ma da gata. Na ca v-am zis oful meu, o duminica placuta. A venit primavara, yupiii!!!!!!!! Carmencita Cristian 4 ani si Alex 14 ani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...