Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nord Americancele traiesc sanatos 9


Recommended Posts

Carmencita daca descoperi secretul "glandei" te rog eu mult, nu-l tine pentru tine, zi-l aici ca vreau si eu sa-l aflu![:D] Suferim de aceeasi boala! Azi am facut cozonac dupa o reteta noua si m-am gindit sa-l fac inainte de Paste, sa vad cum iese... Wrong move, by the way![:D] a iesit PREA bun![q] Deseara merg la gym sigur! I embarrass my teenagers , they drive me nuts. We are even!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si eu ma caiesc, am mancat prea mult in weekend!!! Vineri m-au scos la lunch colegii de la munca, a fost ok, vietnamez, multe legume, un pic de carne, un pic de noodles. Sambata am muncit, la firma se serveste si micul dejun si pranzul, in fiecare saptamana alta tema, saptamana asta chinese, nu puteam sa refuz si a trebuit sa gust din toate. Azi, singura zi petrecuta in familie, doar nu era sa gatesc, am fost iar la bufet [bang] De maine o dau iar pe apa plata cu lamaie, nu cred ca weekend-ul asta destrabalat o sa-mi afecteze prea mult programul. Carmencita, eu nu stiu ce sa zic cu glanda, eu zic ca totul vine de la creier. Eu de multe ori mananc pe fond de oboseala, nu ca mi-ar fi foame neaparat, si pierd masura. Dar am ajuns deja sa nu mai regret sau sa ma oftic ca am mancat, ma gandesc doar ce as fi putut sa fac ca sa evit asta. O solutie ar fi cantaritul mancarii, da, pot sa mananc orice vreau, cu conditita sa stiu cat am mancat, in calorii vorbind. Asa, nu mai pot sa zic ca nu mi-am potolit "glanda" si pot sa si tin track la ce am mancat. Uite, mi-am amintit de Maru, a facut cozonac, a mancat o felie, fair enough ! Sau Pumba (parca) zicea ca mananca intr-un castronel cat un cup, am abordat si eu metoda asta pentru unele mancaruri. Eu de Paste, fac un cozonac, o pasca, mananc cate o felie (in fiecare zi, pana se termina [:I]) si gata. Anul asta lucrez joi, vineri, sambata, asa ca nu voi avea timp de gatit. O friptura de ce-o fi, la gratar, o salata si un ou. E clar ca daca le gatesti trebuie sa le si mananci, asa am patit de Revelion anul trecut, nu mai repet greseala. Clar maine nu ma cantaresc, ieri dimineata aveam 74 [pk] asta inseamna -3kg de cand am terminat cu alaptatul. Trebuie sa ma tin tare acum ca vin si examenele si la mine stres=mancat. Simi, si de unde stii cand au expirat runners-ii ? Poate ne zice Delphin. La mine e exclus sa-mi mai iau vreo pereche prea curand, le-am numarat, am cinci perechi de pantofi de antrenament, pe diferite sporturi e adevarat. Spor !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu mi-am dat seama ca mi-au expirat alergatorii cand am inceput sa am dureri la glezna dreapta...apoi i-am luat la analizat si am vazut ca talpa era cam nasol roasa. cand am pus unii noi, am simtit imediat diferenta, parca imi dau elan, nu's cum...acum nu mai alerg deloc cu ce vechi si ma simt excelent, nu dureri, nu nimic. eu de cativa ani buni am renuntat sa mai fac toate alea la sarbatori, mancam ce si cat vrem. Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asicsii, folositi AFARA pe gudron, tin 1 an,3X/saptamana. Se verifica talpa. Se vede uzura ca la cauciucurile de la masini. E bine insa de avut o pereche de sala si una pt. afara si alternati, o luna cu o luna. eu fac un sezon in general cu o pereche, insa la mine se vede bine uzura caci am putin calcatura intr-o parte. Cu glanda nu vorbesc..incerc sa o evit. saptamana asta incerc un control al mancarii. In rest, sport cam de 3Xpe sapt, sunt stabila sa zicem, tot intru in blugi. Am fost la shopping saptamana trecuta: http://www.cache-cache.fr/mode_feminine/jean-slim-cut/cache-cache/4102372-p-10760-c-6.htm http://www.cache-cache.fr/mode_feminine/fashion-basic/cache-cache/4305184-p-10295-c-7.htm http://www.cache-cache.fr/mode_feminine/manches-longues/cache-cache/4629051-p-10919-c-2.htm http://www.cache-cache.fr/mode_feminine/manches-longues/cache-cache/4640054-p-11005-c-2.htm si inca o bluzita cu floricele in acceasi culoare cu top-ul, dar nu o gasesc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie ala de la magazin mi-a spus ca te-ar tine cam un an jumatate, dar recunosc ca nu m-a intrebat exact de cite ori pe saptamina ii folosesc si unde.[bang]Mie mi-au parut scumpi chiar si luati de pe ebay si daca mai e musai sa-i si schimb la 6 luni apai n-am facut mare lucru[q] Delphin misto lucruri ti-ai luat.Sa le porti sanatoasa. Born to shop, forced to work.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu la prima lectie de inot. Mai bine zis de respirat in apa ca asta gasesc eu cel mai greu. Profesorul zice ca o sa mi se para din ce in ce mai usor cu timpul, deocamdata ma ustura nasul, gatul si ochii de la clorul din apa. Trebuie sa-mi iau si ochelari si mi-as lua si un clip din ala de prins nasul, a folosit cineva ? Khristin, si tu parca mergeai la inot ? Cum ti s-a parut ? Vad ca Maru nu ne da detalii ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Delphin si mie-mi place mult ce ti-ai luat! Vreau si eu bluza de marinar![q] Preturile d epe site-ul ala sint foarte bune, zic eu, oare livreaza si in Can? Sa le porti cu placere! Eu continui cu sportul, ma simt bine, imi place! Si nu mai obosesc chiar in halul ala ca la inceput[pk] Abia astept duminica la suspension training! Stiati ca exista o forma de fitness "dans la bara"? Cam seamana cu suspension, numai ca aici benzile sint elastice, nu-i o bara fixa . Diana cu innotul nu stiu ce sa-ti spun ca singurul meu stil de innot e cel descris de tine mai inainte, ca o broasca. Mi-ar trebui si mie niste lectii de respiratie![flo] Va pup si va urez we placut! I embarrass my teenagers , they drive me nuts. We are even!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

http://www.cache-cache.fr/mode_feminine/manches-courtes/cache-cache/4405084-p-10967-c-3.htm Am gasit si poza cu ultima bluzita. Da, sunt preturi acceptabile. Nu stiu daca livreaza in Canada, dar stiu ca eu vin in august. Daca tii neaparat, poti comanda si le livrezi la mine si eu le aduc cand vin. Motiv sa ne intalnim :)). Azi am avut self.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Diana2007
Am fost si eu la prima lectie de inot. Mai bine zis de respirat in apa ca asta gasesc eu cel mai greu. Profesorul zice ca o sa mi se para din ce in ce mai usor cu timpul, deocamdata ma ustura nasul, gatul si ochii de la clorul din apa. Trebuie sa-mi iau si ochelari si mi-as lua si un clip din ala de prins nasul, a folosit cineva ? Khristin, si tu parca mergeai la inot ? Cum ti s-a parut ? Vad ca Maru nu ne da detalii ...
Diana, am scris pe blog, zi-mi daca vrei sa copii si sa postez si aici! Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...