Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nord Americancele traiesc sanatos 9


Recommended Posts

Pumba, eu merg la Good Life, tot vreo 30 si ceva de dolari pe luna, in care se includ toate cursurile de yoga, Pumping, Zumba, Spinning si multe altele pe care nici nu le stiu, ramane sa le descopar. Partea buna e ca prin federatia profesorilor pot sa mai deduc ceva din abonamentul anual. Dar training--ul il platesc separat. Eu la modul meu de viata din prezent sigur nu ajungeam sa slabesc de una singura daca nu aveam appointments-uri stabilite dinainte de la care nu abdic sub nici o forma. Altfel, cunoscandu-ma prea bine, cu siguranta as fi gasit muuuulte alte lucruri mai importante de facut [alcool]. Diana, eu merg la inot sa-l initiez pe 'little bugger', care are energie de consumat chiar si dupa o zi de mers la daycare [:D]. Eu stiu sa inot, timp la dispozitie mai deloc, fiimea e destul de avansata si are ora inaintea noastra, si uite-asa ajungem sa facem ceva impreuna ca familie. Te-am lamurit, nu? Felicitari ca apuci sa faci cursurile pt. tine, e un sport foarte complex care-ti modeleaza corpul foarte frumos. Eu am avut pink eye daca va imaginati asa ceva, plus un virus [bang]. Cel putin am mai vazut ceva pierdere la cantar, raportez 13 lbs pierdute de la inceput [olala]. Un weekend cu mult soare va doresc [flo] Cristina Yasmine et [copil]Chris Anthony The past is history, the future is a mystery, but today is a gift—that’s why it's called ‘present’.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui maru
Citat:
citat din mesajul lui Diana2007
Am fost si eu la prima lectie de inot. Mai bine zis de respirat in apa ca asta gasesc eu cel mai greu. Profesorul zice ca o sa mi se para din ce in ce mai usor cu timpul, deocamdata ma ustura nasul, gatul si ochii de la clorul din apa. Trebuie sa-mi iau si ochelari si mi-as lua si un clip din ala de prins nasul, a folosit cineva ? Khristin, si tu parca mergeai la inot ? Cum ti s-a parut ? Vad ca Maru nu ne da detalii ...
Diana, am scris pe blog, zi-mi daca vrei sa copii si sa postez si aici! Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Am citit Maru, merci de impresii [flo] Tu ai ajuns la avansati, ho-ho-ho, eu m-am inscris la clasa de intermediate (la noi sunt clasele in zile diferite) dar sunt cea mai inapoiata (am ratat si prima ora saptamana trecuta[:I]. Ceilalti doi fac deja un tur de bazin fara oprire. Mi-a zis si mie sa incerc sa inot cu placa in fata ca sa ma concentrez asupra respiratiei, dar am zis ca mai ma strofoc cu toate de-odata, zici ca sunt un sifon [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui khristin Diana, eu merg la inot sa-l initiez pe 'little bugger', care are energie de consumat chiar si dupa o zi de mers la daycare [:D]. Eu stiu sa inot, timp la dispozitie mai deloc, fiimea e destul de avansata si are ora inaintea noastra, si uite-asa ajungem sa facem ceva impreuna ca familie. Te-am lamurit, nu? Felicitari ca apuci sa faci cursurile pt. tine, e un sport foarte complex care-ti modeleaza corpul foarte frumos. Cristina Yasmine et [copil]Chris Anthony The past is history, the future is a mystery, but today is a gift—that’s why it's called ‘present’.
A, ok, scuze, am inteles eu gresit, cand ai zis ca aveti toti lectiile de inot in acelasi timp. Eu pot sa spun ca m-am inscris la cursurile astea si pentru ca Victor este cam reticent la a merge la inot (a avut o experienta mai neplacuta in toamna cu o instructoare), asa ca i-am spus ca si mama merge la inot, tot cu teacher ca si el. Dar nu mergem in acelasi timp, ca ar muri de ras daca m-ar vedea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

I-am dat de cap la pedometru (prea sofisticat nene, iti trebuie doctorat ca sa citesti toate cifrele alea, majoritatea inutile pentru mine), azi am alergat o ora pe ceas, 8.95 km, pacat ca m-am oprit fara sa ma uit la kilometraj, as fi terminat un 9k intreg. Am facut febra dupa inotul de joi, la umeri, e clar ca e o miscare pe care nu o fac la weight training. Saptamana asta postesc, nu am mai facut-o de ani buni (ba gravida cu pofte, ba alaptatoare) si cred ca este un mod de a marca Sarbatoarea Invierii, mai degraba decat sa devorez cozonacii si mielul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Diana![flo] Bravo si pentru alergat, dar si pentru post.[pup] Si eu vreau sa tin post saptamina asta.Sper sa pot! Eu sint indoita de spate, am venit simbata de la gym, eram incalzita, tricoul ud pe mine si m-am apucat sa fac curat in casa, am deschis toate geamurile asa ca azi mergeam ca si cum as avea ceva in fund... Nu va spun cum am condus! Sper sa-mi treaca pina miine ,ca vreau sa merg la kickbox neaparat. Am turnat in mine patru Advile de 400mg, abia astept ora 8 sa merg la culcare. I embarrass my teenagers , they drive me nuts. We are even!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

khristin - felicitari pt kg pierdute![flo] diana- si eu vreau sa tin post saptamana asta(la carne am renuntat de ceva vreme). meniul meu pt saptamana asta - salata , hummus(facut de mine) ,masline , varza rosie si sfecla,fructe... tu ce meniu ai , sa ma inspir si eu.. am facut astazi 30 minute body tone si 1 ora yoga.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pumba, iti dau eu ceva idei daca vrei, tocmai ce am pus la cuptor o oala cu sarmale de post facute cu ciuperci si legume. Tot am gustat din umplutura pana n-a mai ramas mare lucru, oala cu sarmale nu e chiar plina, restul e la mine in stomac da' ce sa fac ca era buna tare. Varza calita facuta cu varza murata, chiftele din legume, fasole verde prajita cu ceapa si scazuta cu un pic de usturoi acolo, pilaf cu ciuperci si ardei taiati fideluta (eventual de culori diferite), spanac piure cu usturoi. Mai ziceti si voi mai facem schimb. Carmencita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si nu in ultimul timp, ca am uitat, eu mi-am luat yok, cine nu stie e asa o combinatie intre tigaie si ceaun, pe interior e antiadeziv si imi fac legume in el. Pun ce am in casa: un pic de ulei de masline,ceapa, morcovi, brocoli, dovlecel, zuchini, telina, cartofi,vinete (diferite combinatii depinde ce am) si le las acoperite, mai invart acolo, pun si putina apa, depinde de cat de patrunse le vrei sau cat de marunte tai legumele. Cand nu tin post le pun langa o carne asa numai legume si sunt satioase. Pofta buna, Carmencita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari fetelor pentru reusite! Eu tot nu reusesc sa ma mobilizez cu sportul[bang]Am mai fost si eu la yoga, dar cu o data pe saptamana nu se face treaba. Dar nu reusesc mai mult, ca ma duc la activitatile copilului, ce atata gimnastica. Oricum va admir din umbra si ma inspir pt zile mai bune[:D] Carmencita m-ai dat gata cu meniurile de post[:I] Maru si Diana spor la inot. Lasa ca vedeti voi ce mult o sa va placa dupa o perioada[:)] Numai bine tuturor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...