Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nord Americancele traiesc sanatos 9


Recommended Posts

delphin, pruncu face inot la greu, de mentinere, ca e pofticios, e in perioada de crestere brusca, si are deja 1.80 si 90 de kg! Trebuie sa il inscriu la cursul urmator de into, si trebuie sa vad cum sta cu programul. L-as pune miercurea la un swimming club si apoi sa invete in tribuna, cat fac eu ora mea de inot, ca nu am timp sa il duc pe el acasa si sa ma intorc... Am slabit, dar pe burta atarna pielea. Nu e mare scofala, dar parca estetic mi-au crescut pretentiile. Acu as vrea si abdomen tonifiat. Am zis inot, tocmai ca sa imi inving frica de apa. Da, si mie mi-i frica de apa adanca, mi-i frica si pentru Andrei. Cand am mers la cottage in vara, la lac, saracul copil a fost tare tare suparat pe mine ca nu l-am lasat sa se balaceasca in lac fara vesta. Apa era cristal clara si ar fi vrut sa faca scufundari, dar eu am fost paralizata de frica sa il las! Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salutare sportivelor [hia], Primiti pe aici si sportive in devenire? [:D] Ca sa ma prezint, am inceput acum 3 saptamani de la 170 lbs la 1.70 inaltime. Merg la gym de 3-4 ori pe saptamana si am ajuns la 164 lbs. Am si un personal trainer care-mi scoate untul din mine (sper eu si grasimea din locurile inestetice) timp de 6 luni de zile [8D]. Asa ca sint curioasa unde voi ajunge...target imediat ar fi vreo 69 kg, dar ideal ar fi la 1.70 cm ai mei sa am fro 130 lbs, deci destul de lucru de acum incolo. In general ma munceste teribil la squats cu greutati usurele, free weights separat, stretches si fata de ora care o fac cu el mai alerg si pe banda vreo 45', consumand cam 530 calorii. Ce ziceti voi? Ma indrept in directia buna? [:-@] In plus am si un program de dieta pe care tre' sa mi-l revizuiasca, ca nu stiu cate rezultate dau cu el...Va pup [pup] Cristina Yasmine et [copil]Chris Anthony The past is history, the future is a mystery, but today is a gift—that’s why it's called ‘present’.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata doamenlor! Sunt si eu pe aici... Cam ocupata, cum bine zicea Delphin, dar si cu ceva noi probleme de rezolvat, astfel incat nu prea ma gandesc la mine f mult. Perioada aiurea asta pana la sfarsitul lui aprilie pentru impozite. Dana stie. Apropo, DanaP eu nu cred, dar nu cred sub nici o forma ca tu ai mai mult de 60kg. Te-am vazut, e drept ca port ochelari, dar tu arati incredibil de bine, poate ca ai multa masa musculara si de aceea arata atat cantarul. Ca si Delphin, ar trebui sa te masori in functie de blugii purtati. Maru, taree-mi esti draga, sa stii! [pup][pup] Imi pare rau pentru vederea ta, pare destul de complicat[bang] Stiu ca am pus intrebarea si pe FB, fara raspuns e drept, dar de la ce a plecat problema, praful, scleroza limitrofa? Ce treaba are reumatologul acolo? E ciudat sau mi se pare mie? Oricum, multa sanatate, sotul meu avanseaza in fiecare an un nr in miopie si stiu cat de aiurea este as te simti in ceata. Vederea in ceata = scleroza nervului optic sau trigemen = tu?[bang][bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

iselin, imi pare rau ca nu am raspuns pe FB, dar cand ma vezi pe acolo, agatza-ma pe chat si iti povestesc. Nu, nu are legatura cu nimic, nu se stie cum si in ce fel ajungi sa faci Iritis. Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lavalul/Montreal vest, cine-mi recomanda un centru de yoga in zona? sunt trimisa insistent la yoga [:I] pentru autodisciplina mentala cu care sunt deficitara, dar centrul recomandat e la Longueuil. Dear Lord, please give me the strength to not slap an idiot today http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maru, dar parca tu mergeai la sala, nu? Si eu am o problema mare cu abdomenul (prin zona aia se depun la mine toate grasimile [bang]), dar cica din ce-mi spuse trainerul, din pacate grasimea de pe burta pleaca ultima [alcool]. Ce e cu vederea la tine? Am vazut ca ziceai de inot...cred ca e la fel ca si cu alergatul pe treadmill, devii experta pe masura ce practici. Eu mai merg cu fiimea la inot, dar nu pe gerurile astea, sper sa apara primavara cat mai curand si pe la noi... [:)] Cristina Yasmine et [copil]Chris Anthony The past is history, the future is a mystery, but today is a gift—that’s why it's called ‘present’.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana, uite aici: http://www.loisirsstedorothee.com/?source=activites&id=62&action=single Au inceput cursurle, dar cred ca te poti adauga grupului. Am o prietena care merge aici miercurea seara, si zice ca se face intens cu o indianca. Cristina, mama lui Victor si a Ancai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

khristin, mergeam numai pentru zumba, eu sunt mai lenesa din fire[:D] vreau inot asa, ca mi s-a pus un pitic pe creier. Nu am burtica ci numai pielea nu e asa cum as vrea pe abdomen. Nu am de gand sa port costum de baie din 2 piese, ci am asa o chestie estetica pe creier, care nu imi da pace... Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit Khristin! Iti urez sa ajungi sa te simti cat mai bine in pielea ta! De sport nu adaug nimic, te munceste bine sper acel antrenor personal. du deschide bine ochii ca sa poti sa faci acelasi lucru cand se termina contractul lui. Asa ANA, va la yoga!! eu nu as avea rabdare sa fac gesturi incete, lente. DANA, comment tu va? Asa zic si eu, as adauga ca ai oase grele, probabil. ISELIN [pup] vin ele vremuri mai bune! acu, trec testul jeans-ului, dar cantarul nou descoperit ma ucide! Pt. abdomen plat...abdomene cat cuprinde, matin, midi et soir. Cum ziceam, in picioare, la Tae bo se practica, dar si cu fundul pe marfinea dulapului de bucatarie, acolo unde nu sunt mobile suspendate [:D] Mai spre margine si lasat pe spate in unghi de 120° si revenit la pozitia initiala in acelasi timp in care aduceti genunchii pliati spre piept. Am explicat de m-am rupt [bang][alcool] Poate intelegeti intr-o zi asa cum a inteles si SIMI de abdomenele in picioare[:D] Unde esti SIMI? Nu ne-ai spus ce culoare sunt easytonic-ii tai? [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...