Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nord Americancele traiesc sanatos 9


Recommended Posts

Seara buna! Khristin bine ai venit la noi![pup] Mult succes! Suna bine programul tau, pai 6 luni cu antrenor personal, esti model! Delphin Esytonii mei is gris metalizat. La soare te poti uita dar la dinsii ba![:D] Azi n-am ajuns la sala, ma ramas acasa, copila are o tona de lectii si nimeni nu se pricepe mai bine ca mine[:D]la urlat... Dar merg miine sa scoata fetita cu boabele de piper apa din mine! In week-end m-am porcit teribil, aseara la zece mincam brinzoaice. Parca m-i se pune un val pe ochi, nu-mi mai pasa de nimic, tot ce stiu e ca vreau ceva buuuuun! Cred ca am "glanda" cum zicea o vecina de-a bunicii mele. Ii spunea bunicii : Vai dar nu maninc nimic si ma ingras, cred ca am glanda! Si eu am glanda, la cap![:D] [flo] I embarrass my teenagers , they drive me nuts. We are even!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Khristin bine ai venit aici si succes. Nu faci nimic rau, totul e bine dar sa te si tii.Ah, si sa te antrenezi si la regim, ma rog, sa maninci sanatos si nu gras. Simi, m-ai facut sa rid , esti haioasa rau[pup] Vai Iselin si Delphin, daca as avea 60 cred ca as lua-o razna de fericire.Oscilez intre 69 si 70.Dar de vreo 2 saptamini o tin numai in petreceri simbata, si mai am vreo luna de acum inainte.Ma ninc eu ca o pasarica pe acolo dar paharele de vin si Irish cofee imi aduc multe calorii. Eu am sarit simbata si duminica sala dar azi am transpirat si ptr ce am lipsit. Maru, eu recunosc ca din conformatie nu am burta, si cind dau de acolo dau din prima,dar nici pielea mea nu e super intinsa.Mi-au ramas niste vergeturi mici deasupra la buric de dupa nastere.Eu pe alea le urasc[q] Ah si ptr abdomen fac multe exercitii din alea de care explica Delphin [pup]eu am inteles ce ai vrut sa explici.ma intind pe banca, ma tin cu miinile si imi ridic corpul aducindu-mi genunchi aproape de gura, apoi intind picioarele si reiau. Born to shop, forced to work.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

simi, esti criminala, am ras de mi s-a intors inapoi pe gusa bucatica aia de lebarvust ori cum naiba s-o chema carnatul cu orez, infulecat cand am venit cu Andrei de la inot (pruncu inota, eu pe margine, frecai ochii iritati de clorul din bazin)! Sa stii ca exact asa patesc si eu, mi se pune valul, am glanda sigur! Da la mine e mult mai grav, ca eu viu chitita acasa sa le fac, am rabdarea si le bake-uiesc, si apoi tre sa le gust, nu? Dana, eu nu am timp si nici chef sa fac abdomene, is lenesa rau de tot...daca s-ar face abdomenele cu paharul de vin alb in mana, oh well, alta poveste! Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai Dana si eu zic ca esti super bine, la inaltimea ta, pana la urma e cu totul diferit 60 de kg la 1m 60 de 60 kg la 1m 70. Si cu petrecerile, nu-i bai ca doar nu sunt chiar in fiecare sambata, iar vinul rosu eu stiam ca ajuta. Bine nu in cantitati mari, insa contine tanin. Si eu sunt racita, am bagat in mine neocitran, asta scoate apa din tine? Maru, help! Si cu tusea si fara pofta de mancare s-a dus jos vreun kg asa, dar sa stiu, il pun inapoi dupa sau nu? Ca eu mai luam ceaiuri din alea chinezesti care imi dadeau impresia pe moment ca am slabit, iar apoi dupa 3, 4 zile puneam la loc, deci am dedus ca ceaiurile alea ori scot apa ori scot ceva, citeam de nivelul de insulina si glicemie. Nu ca am probleme, dar ca sa inteleg sistemul de digestie si de depunere in organism. E ceva ce nu inteleg prea bine, insa nu sunt in domeniu, la mine mai bine cu cifrele si cu stiintele exacte. Na' ca v-am dat de lucru, eu is mai lenesa ca si Maru si caut scurtaturi. Carmençita Cristian 3ani si 10luni si Alex 14 ani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmencita, mama, pentru mine corpul uman e un mister... Eu iau pastile sa scot apa din organism din cauze "motivate" de tensiune mare. Mananca un timp fara sare si ai sa vezi...Sarea iti acumuleaza apa in tesuturi. Pe de alta parte, ficatului ii ia cica 3 zile sa procesese grasimile bagate de-a valma pe weekend... Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina [pup], daca nu m-am trezit mai repede tocmai ce le-am scapat, nu mai au locuri, dar nu ma las, mai caut, am promis si acum trebuie sa-mi respect promisiunea:) (lotus ma fac apoi cind ma calca sefa pe...) mai, eu sunt bolnava cobza si pacatosul asta de organism, in loc sa-mi scada pofta de mincare a crescut, Simi, glanda e sigur [:D] Dear Lord, please give me the strength to not slap an idiot today http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simi, ha ha....m-ai facut sa rad cu branzoaicele alea [:D] Dana, cate abdomene faci pe seara? Pe mine sarcinile mi-au dat cantarul peste cap[q]. Sincer eu chiar am taiat la greu carbs, de dulciuri n-am mai pus gura de o luna, de muncit ma munceste instructorul, dar simt ca se duc tare incet kilogramele [bang]. Pana acum am dat jos doar 3 kg, asa ca mi-am promis ca de-acum incolo voi fi cu okii-n patru ce mai bag in gura, ca tare greu mai e sa dai jos...off offf [:I] Ati avut si voi dileme din astea ca ale mele? [alcool] Cu alte cuvinte dupa cat ati devenit zane, sau v-ati atins telul? Maru, da stiu de Zumba, la Good Life mi se pare ca e de 2-3 ori/saptamana, dar ruleaza cam in acelasi timp cand am eu orele cu trainerul, asa ca pana acum am cam ratat-o...as vrea sa ajung la BodyFlow, un fel de yoga. Carmencita, tare as vrea si eu scurtaturi, dar cum nu le-am gasit mi-am miscat my 'derrière' la gym, ca nu se mai putea [:-@] Oricum, daca descoperi ceva, anunta-ne.... Delphin, eu n-am inteles ce zici, explica-mi si mie mai pe indelete cu picioarele, ca-s brand new in domeniu [bibe] Aseara am fost la sala si ma duc iar diseara [olala]. Va pup si sa nu faceti excese [pup] Cristina Yasmine et [copil]Chris Anthony The past is history, the future is a mystery, but today is a gift—that’s why it's called ‘present’.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

un an mi-a luat sa slabesc si sa stabilizez greutatea... daca la inceput disperam ca tine, acum pur si simplu o iau ca atare. Tot mai vreau cateva pounds jos, si nu pentru ca nu arat bine acum, ci pentru ca oscilarea de 2 pounds up and down sa nu ma bage in depresii! Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Khristin eu merg la sala numai dimineata, seara nu mai am energie.fac de regula 2 seturi de 25-30, dar eu alternez exercitiile.Fac cam 40 minute (20 pe banda alergat si 20 pe stepper) si intre ele fac exercitii ptr picioare-pulpe-fese-squaturi cu 2 freutati de 10 lb fiecare, in alta zi lucrez miinile si pieptul, in alta abdomenul.Depinde cum ma simt, azi de ex ma tinea un pic spatele si am facut mai mult pulpe si picioare. Nu e bine sa tai carbs au si alea rolul lor. Eu am tinut Monti, no carbs si m-am umplut de cosuri pe spate.Incearca sa pui mina pe cartea "Eating Clean Diet" de Reno Tosca (a venit si in To la conferinte) eu de la ea am invatat multe. Nu te ridica de la masa satula, bea multa apa si inainte de masa si dupa, nu minca dupa 7 seara si ai sa vezi rezultate. Eu am dat 5 kg intr-o luna si apoi de 2 luni oscilez. Astea ramase la sfirsit se dau asa greu. Si vorba cuiva MODERATIE- chiar daca mai scapi la un cozonac, dulce- cu moderatie. tre sa fug Born to shop, forced to work.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...