Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (160) *Bine ai venit Sophia!*


Recommended Posts

Clau07 foarte interesant site-ul dat de tine despre vaccinuri.Si pe mine m-a pus pe ginduri si chiar regret ca i-am facut fiica-mii vaccinurile de varicela si Prevnarul care nu erau in schema pe vremea cind era ea bb, dar faptul e consumat si o sa avem grija de acum incolo. Am facut si noi cunostinta cu virusul AH1N1 care a fost gentil si dupa 24 de ore de febra 40 si ceva dureri de git azi suntem fuctionale.Mai mult pe fiica-mea a atins-o, eu mai mult de 38 n-am avut deocamdata.Mai vedem zilele viitoare... Sanatate maxima tuturor!!! Cea mai frumoasa si mai profunda traire omeneasca este misterul. (Albert Einstein)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

La multi ani pentru toti Victor-ii si Victoriile sezatorii![flo] ( ce de-a i-uri in fraza asta!) Daiopri[flo][pup] Tu esti o adevarata luptatoare si-o sursa de inspiratie pentru noi toate. Big, big hug![pup] DanaP iti tin pumnii miine, sa treaca repede si sa n-ai nevoie de cirje![pup] mQQm, ce spui tu acolo cu fetele, nu-i nimic nou pentru mine...Din pacate! Al meu le aduce acasa, pun stapinire pe basement si sa ma vezi cum umblu in virful picioarelor sa nu deranjez porumbeii. Alice a mea zice: Iar au venit lovey-dovey-s acasa![:D] Si eu am sunat la tatal fetei, cum zicea Ana de prietenul lor, pentru ca pe mine ma interesa aspectul legal[:D], sa zic asa. Adica faptul ca ea, avind 16 ani, e minora, iar ce se petrece sub acoperisul meu e raspunderea mea, nu-i asa? Am sunat la tatal fetei, l-am anuntat ca odrasla e la mine-n basement in costumul Evei si daca el e la curent cu ce se intimpla. Mi-a raspuns ca stie si ca-i ok cu el chestia asta! Bine, bine, dar eu nu eram ok deloc, asa ca l-am convocat pe Rudolf Valentino, am facut un consiliu de familie in bucatarie si i-am explicat ca singurul cuplu din casa asta e format din mine si taica-sau, asa ca sa le duca in alta parte, la hotel, unde vrea el. Vad ca pina acum a mers, dorm la ea acasa![bang] Intre timp a facut 17 ani fatuca, e ca si majora![:D] Concluzia e ca nu-i usor cind sint in scutece, dar nu-i usor nici dupa aia![bang] Azi vroia sa-mi ia masina, ca ce nevoie am eu de masina in ziua libera?[bang] Mi-a sarit Alice in ajutor, i-a explicat ca eu sint batrina nu pot sta in frig sa astept autobuzul! [:D] Va pup si o zi frumoasa! Sanatate puiutilor bolnaviori![pup] Smile,tomorrow could be worse!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

SI EU PRIN ZONA, CAM ADORMITA AZI, CA MATZU ASTA MIC S-A TREZIT AZINOAPTE SI A VENIT LANGA MINE, ASA CA M-AU PRINS LA MIJLOC, m-au impins, inghiontit asa ca dupa vreo ora de chin, m-=am mutat la ea in pat, dar nu m-am odihnit bine- eu nu pot dormi daca-mi ticaie ceva in urechi, asa ca ma enerva ceasul ala, imi venea sa dau cu el de pamant- eu l-am cumparat cei drept, dar nu la mine in camera....asa ca dupa ce au plecat am bagat un dodo pana la pranz[:D][:D][:D] Daiopri[pup][pup][pup][pup][pup][flo][flo][flo][flo][flo] Dana tzin pumni maine, nu stiu ce carje tzi-ai luat tu, dar eu cu genunchiul am avut unele diferite de cele clasice, special ca sa nu ma doara sub bratz, erau asa pana la cot, se mulau cumva pe cot si aveau manerul la palma jos, eram tot timpul ca la inele pe sus, am facut atunci niste muschi, erau foarte usoare, facute din fibra, ajustabile,albastre....stiu ca asigurarea mi le-a platit, alea clasice erau si grele si ma durea sub bratz de innebuneam la scari saream intr-un picior si ma tzine-am de bara, era mai simplu, iar cu carjele cred ca in 2 zile m-am obisnuit....eu am avut si un suport de genunchi-nici nu mai stiu cum ii zice, care il prindeam cu scai, era asa de la pulpa, pana jos, care ma ajuta sa-mi stabilizez genunchiul....uf ca greu a mai trecut vara aia Cge multam de situl cu filmele, mi-ai gasit o ocupatie pana vine bb, o sa pot sa revad filme vechi, si o sa-i pot si copilului filme romanesti Nelia si noi ne uitam la Toate panzele sus, acum am comandat cartea acasa, sa i-o si citesc in afara de basme ce carti mai aveti? Steph nu e asa incantata de basme ca multe sunt cu printese si ea nu este, cred in schimb ca ar fascina-o filmele cu florin piersic avem o carte istorica, si prefera sa-i citesc de acolo, si una dintre melodiile romanesti preferate este Cantec de Haiduc, spre disperarea lui Oszkar La multi ani tuturor ce poarta numele de Victor/ia [s][s][s][s][s] si eu , mi-a zis mama, saptamana trecuta am avut sf Raluca, dar cum nu am sarbatorit-o niciodata asa trece pe langa mine.... Ione atzi scapat cum sunteti? ai inceput serviciul? Emily, sanatate, noua ne-au zis ca numai o zi de febra si durere in gat nu intra in cazul H1N1, ci doar eventual o gripa sezoniera, voi atzi facut testul? noi am sunat la infosante cand a facut Steph intr-o seara febra si apoi a ramas cu o tuse mai uscata si nas infundat, dar ne-au zis ca nu e cazul sa ne alarmam, si uite ca a trecut nu stiu cat de atunci si tot mucoasa este, cred ca a facut o sinuzita virala Mamaana, cum sunt fetele? le-a trecut? vai ce ma enerveaza forumul asta cand se incarca greu, nu va spun am facut ieri somon, un deliciu,l-am facut asa aveam deja cartofi in cucta cu patrunjel, si salata de morcovi cu telina, si sfecla cu hrean, asa ca aveam numai somonul de facut l-am pus in vas de yena, un fir de ulei, l-am condimentat, si l-am imbracat cu feli de rosii, ceapa si lamaie...un deliciu, pacat ca piticul nu era in mood de peste, dar a mancat un castron de ciorbita cu ciuperci cu smantana si galusti unguresti facuta de tati[pofta][pofta][pofta], azi ii fac carnacior cu mamaliga si branza Mqqm [:D][:D][:D][:D], eu am fost si in tabara cealalta, asa ca no comment, nu-i fain, sa vezi ce fata a facut maica-mea cand a sunat-o soacra-mea sa o intrebe daca ea stie ca eu sunt in Oradea, la fiul ei, si ca urmam sa plecam la Budapesta, si ea a raspuns mirata, ca ce e asa iesit din comun asta, ca am 20 de ani, si ca sunt matura si responsabile de actiunile mele acum nu stiu cum oi reactiona eu cand o ajunge domsoara la 18 ani, sau Bblinu la 20 si mi-o aduce mandre acasa, dar mai e pana atunci ma duc sa ma mai pun si in pat un pic, sa zapez teleul Corina ,[zana] [url="http://photos.yahoo.com/nagy_corina2000"] Stephanie[/url] + duggy Totolino prostolino "Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simi, [pup] si mersi de vorbe. Io's un pachet de nervi, mi-o facut bine sa te citesc, nush de ce. Diseara avem si noi consiliu, azi dimineata a dus-o la metru si dup-aia s-a dus la scoala, n-am apucat sa ma exprim, sper sa ma tin calma la vorba. Macar al tau pare constant, cu aceeasi. Nici macar nu-s minore astea, sunt stuck cu ele. Masina? Imi trebuie programare. Atat ca-si plateste ticketurile de parcare, in fiecare jeb e cate ceva galben...[bang] Oare perioada asta cat dureaza???
Common sense is not so common...[Voltaire]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simi, mQQm, ma amuzati teribil cu fetele voastre... numai mama de baiat sa nu fii... si tata de fata.[:D] Eu stiu o situatie asemanatoare cu varul meu cel mai mare, pe la 18 ani asa, a tot inceput sa aduca acasa fete... intii la un film, apoi la o prajitura facuta de matusa-mea, apoi la masa duminica... pina a inceput sa le bage in pat. Ei, dupa ce a bagat-o pe prima (in patul de acasa, vreau sa spun) a inceput Fat-Frumos-Fiul-Iepei sa aduca acasa mindre peste mindre, cam trei doua pe saptamina asa... Dupa vreun an, timp in care a enervat-o cumplit pe matusa-mea si dupa ce, mare greseala, a adus vreo patru in aceeasi saptamina ai cincea ii pindea pe la poarta si cind l-a prins, a facut un scandal de l-a stiut tot cartierul... a pus matusa-mea piciorul in prag si verdict dur: acasa mai vii cu aia pe o care o iei, cind o iei! Si asta a fost! Dupa vreo 8 ani asa, a adus-o si pe aceea! Dar va dati seama cum ar fi fost sa suporte matusa-mea si vara-mea, ca unchiu-meu nu avea nici o problema, era chiar mindru, 8 ani x 52 saptamini x Z fete situatia respectiva!?! Mey, da' 16-17 ani nu e cam mica virsta sa doarma peste noapte la baiat acasa? Si presupun ca n-o fi singurul, nu? Ca eu adun 8 de acum plus 8 care vin si ma ia cu rau, parca la 4 imi mai trece... Am fost astazi la biblioteca la scoala si am facut o listuta cu edituri, colectii si titluri de carti, asa in fuga, ca a fost de munca, o voi pune aici, dar cind am un pic de timp. Pucku, tot atunci iti voi scrie si ce mai am romanesti, nu prea multe... dar cerem de acasa cind e cazul. Casa lui Octav ascunde o comoara din acest punct de vedere![olala] I-a si zis maica-sii ca nu-si doreste nimic mai mult decit sa aiba acasa la el, pentru copiii lui, toate cartile strinse intr-o viata de parintii lui, in special de mama lui. Iar eu il sustin cit pot![olala] Nici Tudora nu e cu printesele, ea e cu animalele! De aceea, dar si din cauza virstei, trebuie sa le citesc la toti trei, in parte... nu mai merge combinat, cum a mers cit era Tudora mai micuta si asculta si ea acolo, iar Lisandru bebe pufos in brate. Olga, Tudora are o singura carte in romaneste pe care o adora, cea cu povesti de la tine[flo], am invatat-o pe de rost, i-am citit-o si rascitit-o... preferata ei este Ratusca cea urita (sper ca fara nici o legatura cu ea[q], pentru ca ea e o frumusete mica si delicata). Emilly, sanatate multa! Sa scapati repede! V-ati facut teste, stiti ca asta este? Donia, eu inca sint afectata... urmaream stirile, speram ca poate scapa, avea inca roluri in plan, citisem despre ele si le asteptam si de film si de teatru... sint multumita ca macar l-am vazut pe scena in aproape toate rolurile lui mari de teatru, e... [asia], n-am cuvinte. Oricum, e in primii 5 actori romani preferati, iar in ultimii 20 de ani, pentru ca ceilalti nu mai sint, era primul, mai ales de teatru![q] Asta este, Dumnezeu sa-l ierte, le vine, din pacate, rindul la toti! Ma duc la curs, desi nu am nici un chef...[pup]
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vai vai vai ce vremuri ma asteapta cu baiatul (eu tot copil il vad...) acum ma distrez de ce zic simi si mqqm, dar nu mai am mult m-a sunat intr-o zi ca daca are voie sa vina prietenul lui pe la noi cu tot cu prietena aferenta; noi nu eram acasasi i-am zis ca nu; cand am ajuns acasa i-am explicat cadac anici unul din parinti nu e acasa, nu vine fata aia la noi; si dupa cateva zile imi zice ca a vorbit cu matt (prietenul lui0 si amandoi au ajuns la aceeasi concluzie: daca i se intampla ceva fetei la noi in casa, nu-i nimic ca parintii ei nu au numarul meu de telefon[bang] pucku nu mai are febra stephanie, e ok acum - bine ca a fost doar o raceala simpla daiopri[flo][flo][flo] dana [flo] sa treci usor peste ziua de maine si refacere rapida
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma emotionati teribil, va multumesc si va pup pe toate.[flo] Donia si Pucku, erau la farmacie si alea de inchiriat, cadrul si cirjele scurte dar eu am cerut ce mi-a dat el pe hirtiuta[bang] Vai Cristina, adica in 2 ani aprox eu as cam fii in ambele situatii[bang]. Born to shop, forced to work.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...