Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste >Felicitari RaluCris!!!(635)


Recommended Posts

Anka, in mod normal dupa intreruperea Ac-urilor poate sa-ti vina, dar nu este o regula. Mie mi-a venit dupa 35 de zile, desi dr spusese ca o sa vina cam in 10 zile. O alta prietena de-a mea nu a fost deloc afectata de intreruperea lor si a venit cum era planuit. Asa ca rabdare ... [url="http://www.fertilityfriend.com/home/30fde4"]TTC[/url] [url="http://lt1f.lilypie.com/4YCtp2.png"]On voudrait bien un mini nous...[/url] Will you love me in the December as you do in May, Will you love me in the good old fashioned way? When my hair has turned all gray, Will you kiss me then and say, That you love me in December as you do in May?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dragutelor, am intrat sa va urez un weekend placut, Felicitari RaluCris !!! Bun venit alinad.28 sa ajungi repede la odisee. Didi capul sus,tzitzele inainte viata merge mai departe (expresia o stiam de mult,dar tot pe forumul asta mi-a amintit-o cineva)-nu te supara pt vocabular [flo].Ai sa ai bebele pe care ti-l doresti!! Bafta mare pt cine e la testari,romantare placuta pt cine e la prestari,stati departe de butoi!! Pupici pt toate [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele!!! cosmi..ma bucur ca trompitele sunt in regula..deci trebuie sa apara si [bibe] cat de curand...[pup][pup][pup] corina nu fii supi..o noua luna o noua sansa si pt noi...[pup][pup][pup] draguta,katy,didi,camcris,paula,sarah,simona [pup][pup][pup][pup] cixinica [s][s][s] si sper sa primesti in dar un mic [bibe] [pup][pup] ASPIRANTA LA BEBE
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, Am si eu mare nevoie de ajutorul vostru. De aproximativ 3 luni ne-am apucat de treaba pentru conceperea unui bebe. Eu am un ciclu de 31 de zile si sunt cam plinuta - s-ar putea ca si asta sa afecteze fertilitatea. Luna aceasta, la 25 de zile dupa cm si la cateva zile dupa ovulatie (am facut teste de ovulatie care s-au pozitivat in ziua 16 cm, dar in ziua 17 nu mai erau pozitive) au inceput niste dureri de burta / ovare. M-am speriat si am dat fuguta la ecograf (in mintea mea deja incoltise ideea ca poate e un bebita). Iata ce a scris pe ecografie: uter in RVF, axul longitudinal al corpului=3.99 cm, diametrul antero posterior = 3.44 cm, diametrul transversa 3.6 cm, endometrul in faza secretorie cu grosime de 12 mm. miometrul cu ecodensitate medie, omogena, fara noduli fibromatosi Col =3.6 cm, canal cervical aspect normal ovar drept = 4.3/1.7cm, prezinta folicului dispusi periferic ovar stang = 4.3/1.7cm, prezinta corp galben progestativ cu diametrul 2.12 cm, foliculi cavitari dispusi periferic, medulara mai groasa ecodensa, aspect sugestiv pt ovar microplolichistic lama de lichid in Douglas = 9 cm Nici vorba de bebe. Pe 10 luna asta trebuie sa vina CM. Puteti sa ma ajutati cu interpretarea acestei eco? Va multumesc,
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara...Felicitari Ralucris si AlinaBu , sarcini usoare si multa sanatate va doresc.....rand pe rand zburati la odisee...tin pumnii stransi fetelor care urmeaza sa se testeze.....va sustin in continuare si Dumnezeu sa fie alaturi de voi.....Didi imi pare rau pentru cele intamplate, sa fi optimista, si eu dupa 6 ani de asteptare cand ma programasem sa incerc o IA am ramas insarcinata natural....minuni se intampla in fiecare zi...succes dragele mele...multi pupici de molipsire[pup][pup][pup][pup][pup][pup] [gravired] 22+ cu [baietel] Matei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit, Elena! Deocamdata esti moderata si vedem greu mesajele tale, scrie repede 10-12 mesaje si ne vedem in direct.[8D] Personal nu prea stiu sa te ajut cu masurile, dar sunt fete care stiu, probabil o sa-ti raspunda ele. Eu iti zic doar ca indiferent de kg in plus pe care le ai, nu de la ele ai probleme de fertilitate. Alt ceva, cam la 10 zile de la ovulatie, durerile de burta pot fi de la implantare, dar nu se vede la ecograf asa devreme in caz de ceva. Numai un test de sarcina iti poate confirma asa devreme sau o analiza de sange. [url="http://www.fertilityfriend.com/home/30fde4"]TTC[/url] [url="http://lt1f.lilypie.com/4YCtp2.png"]On voudrait bien un mini nous...[/url] Will you love me in the December as you do in May, Will you love me in the good old fashioned way? When my hair has turned all gray, Will you kiss me then and say, That you love me in December as you do in May?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...