Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 51 -


Recommended Posts

  • Răspunsuri 233
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

sar'mana adina, maine, dupa o pizza si o galeata de apa, recoltez si bazaconia asta...ca doar nu-mi las sotul singur la eco de oute...da chiar asa: Aveti idee de ce ne-a chemat doctorul de oute in cuplu? MeAlex cum adica esti "obisnuita" sa-ti iasa testele pozitiv? Doamneeeee, da-mi si mie formula magica pentru o sarcina naturala. Citeam postarea ta si remarcam cu cata lejeritate vorbesti despre o sarcina...incredibil! Asa ar trebui sa gandesc si eu, dar eu desenam a doua liniuta roz...Oricum, felicitari pentru sarcina si sper sa nu mai completez nimic de rau la semnatara![pup] MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamna profesoara Ruxi, ce-ai mai aflat? Mai stai o saptamana doi intr-unul? Mami de Bea, tu cum te simti? Brotacel? - mai sunt probleme? mrnsc (uite ca ma indoaie mereu username-ul asta) totul e bine? Doamna floricica, fata a mai jonglat prin burtica? alla, denisa, sara, anna nu v-am mai salutat de mult denisa nici cafeluta n-am mai savurat-o de ceva vreme. Felixut drag, te pup dulce, mai ales in aceasta perioada care ar fi coincis cu DPN-ul vostru si sper sa va reveniti si sa purcedeti spre urmatorul fiv (stiu ca ai avut productie record la ultimul, dar nu mai retin daca ati congelat) adriana continui sa tin pumnii stransi bine-bine de tot si nu-i desfac pana nu vi cu vestea "cea mai buna" simonia-maine la 17:40 sunt langa maretul cititor in vagine...uite ca-l bantuim pe maretul cititor in aoute, mama ei de viata, ca sarim de la dodoasca la cuc...ca sa avem si noi preocupari...deci, sa-mi dai sms daca mai ramai prin clinica pana pe seara MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aristica, multumesc mult! Eu ziceam ca sunt obisnuita sa imi iasa devreme pozitiv...nu imi ies chiar din prima (la prima dupa 5 luni, la a 2-a sarcina dupa 2). Formula e: masurarea temperaturii bazale + teste de ovulatie + inceperea prestatului cu vreo 6 zile inainte de ovulatie si repetare din 2 in 2 zile, pana dupa ovulatie. De obtinut, obtin usor sarcina...dar nu reusesc sa o pastrez... Nu sunt sigura ca e sarcina...am ceva simptome, dar eu stiu? Am intepaturi in burta, dureri menstruale (desi eu nu stiu cand apare cm, am dureri a 2-a sau a 3-a zi) si somnolenta aceea tipica... Dumnezeu sa ne ajute pe toate sa ne indeplinim visul! Adina, Gliana, multumesc pentru incurajari! Va pup! ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR, mutatia C677T heterozigot, Gena PAI, mutatia 4G/4G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s [ruga] pentru [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aristica, [pup][flo] iubitul nostru comun, dr. White, m-a chemat din nou la control pe 14 - ne fierbe, dupa cum vezi- cand, zice el, o sa stim sigur. Daca bebe creste dupa cum se asteapta dansul, ramane cezariana pe 22. Daca nu... inseamna ca vrea sa fie Varsator si nu Peste si o sa-l "scoatem mai devreme", dupa cum s-a pronuntat... Iti tin pumnii si tie din tot sufletul![pup][pup][pup][flo][flo][flo] R.[gravired] 37+ [baietel] tiroidita autoimuna, PCOS, MTHFR A1298C C677T heterozigote; 2 sarcini oprite in evolutie la aproximativ 7 saptamani; insarcinata a treia oara, Doamne-ajuta cu noroc!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MeAlex iti tin pumnii sa fie o liniuta in plus clara si cat se poate de roz maine ! aristica va duceti la Mihalca ? eu am ajuns la el la sf anului cu tiroida pt ca doctorita la care fusesem in sept a intrat in concediu maternal ! si eu care nici nu mi-am dat seama ca e insarcinata [bang] La el la usa erau numai barbati ... si eu [:D] --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu stiu din experienta mea ca a doua liniuta , fie ea si cat de palida, daca apare esti gravita. eu imi faceam cu cate o saptamana inaintea zilei de ciclu pt ca nu aveam rabdare...si-mi iesea a doua liniuta ff palida, da imi iesea. Daca nu eram gravida....nu iesea decat una...clar...[pup] pup si poate vine vestea mare si la tine. Si da, sper si eu ca iei aspenter si asculta ce spun fetele astea cu experienta.[pk] mutatia heterozigota a MTHFR A1298C, sarcina oprita din evolutie in 2010 la 4 saptamani acum sarcina in evolutie 11 saptamani cu tratament clexane de 0.6 mg/zi, aspenter 1/zi, prontogest 1 injectie la 3 zile, suplimentul gravidei 1/zi, omega 3 o caps./zi, 1 acid folic de 1 mg/zi] O nastere normala fara probleme acum 18 ani - o fetita sanatoasa tun.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ruxandra, am uitat sa iti spun ceva: ai putea incerca sa soliciti un test de non-stress (NST), e foarte util in cazurile astea. Acolo se vede daca bebe se simte bine sau nu. Daca nasti la maternitate particulara, sigur au si asa ceva. Si la spitalele de stat au, dar e mai neplacut - e ca un fel de internare de cateva ore, trebuie sa vii de acasa cu halat si papuci (ca atunci cand nasti).
[gravired]31+ DPN 15 aprilie 2011 [fetita] FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., acum [gravi], obtinute natural Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...