Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 51 -


Recommended Posts

Ruxandra, Alla [pup] Ramy, mie mi-a zis un ginecolog ca si de la exploziile solare puteam sa pierd sarcina.... deci exista si variante mai fanteziste! Doar ca eu m-am ambitionat sa caut cauza chiar daca pierdusem "doar" o sarcina. Sara, mancatul nervilor imi este tare cunoscut. Dar nu se pune problema de dezamagit pe cineva, nu asa ar trebui sa vezi lucrurile.... hai, fii optimista, daca nu a fost luna asta va fi poate luna viitoare, sau cealalta. Nu vreau sa te demoralizez, dar am citit ca ai spus ceva de durere de ovare. Poate ai racit un pic si de aici o intarziere, sau stresul. Eu am mai patit asa. Sau poate e bebe, sa dea Dumnezeu!
[gravired]30+ DPN 15 aprilie 2011 [fetita] FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., acum [gravi], obtinute natural Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 233
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Seara buna, fetelor. Iete ca asa a vrut cineva acolo sus, sa ma puna pe mine pe jar, total degeaba. Nu stiu cum se face,dar doar dupa ce fac testele trebuie sa imi apara si simptomele?! Cum am ajuns acasa, m-au indoit durerile de spate, atat de familiare inainte de Z1! Acel spotting roz de mai devreme a devenit maro si el, deci e clar.. se apropie, cu intarziere, Z1. [flo]Floaredemac, sa stii ca avand durerile acelea crunte, cum n-am mai avut niciodata pana acum, m-am gandit ca oi fi fost racita. Dar apoi, cand am vazut ca n-am spotting deloc, am crezut ca e bebe. Pot spune ca am crezut ca proasta, fara un fundament rational. In fine. Abia astept sa declar Z1 si sa o iau de la capat; de la urmatorul CM, incep tratamentul cu ovamit. Poate iese ceva. [bibe] Va pup fetelor, noapte buna. --------------------------------------------- --------------------------------------------- 2 sarcini oprite in evolutie la 8 sapt. FVL heterozigot + Mutatia C677T HOMOZIGOT in gena MTHFR + LA pozitiv Yestarday, all my troubles seemed so far away Now it looks as thought they're here to stay...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aristica multumesc pentru gandirile bune, au contat sa stii[pup] Si daca te-am ajutat cit de putin, as face-o oricand cu mare drag.[flo] Floricica ma bucur de vestile bune [pup] Alla [pup] Mutatia protrombinica (factor II)- genotip heterozigot si MTHFR A1298C heterozigot Sarcina pierduta la 5-6s in ian 2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[cheers] Azi dam de baut si va invitam la tort! Denisa, Misa, Danylini, QiaoBing, P@aulici, Adrianaady, Miki, Ruxandra, Brotacel,Alla, Flyhigher, Sunshine, MRN, Aristica, MeAlex, Samira, Anna_Leah, SARA ..... va poftim pe toate la petrecere! Cele care nu sunteti pe lista nu va suparati, sunteti invitate si voi, doar ca mintea mea obosita lucreaza mai incet si pe moment nu isi mai aminteste nickname-uri. Va pup pe toate!
[gravired]30+ DPN 15 aprilie 2011 [fetita] FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., acum [gravi], obtinute natural Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

yupiiii !!!! petrecereeeeeee !!!! [bum] Sa iti fie flacaul sanatos si norocos ! --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

floricica sa va traiasca baiatul si sa va faca cei mai mandri si fericiti parinti. Toate gandurle bune si pentru bebelina ta si ma bucur ca vestile sunt bune. m-am gandit la tine si ti-am tinut pumnii. distractie placuta astazi la party ! Sara nu-i nimic esti curajoasa si o iei de la capat cu inca o luna. mutatie MTHRF C677T heterozigot 2 sarcini oprite din evolutie la 8s, inainte sa aflu de mutatie, acum cu voia lui Dzeu insarcinata a treia oara DPN 13.04. 2011 la Elias cu Dr Rotaru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Floaredemac, sa fiti sanatosi cu totii si sa va bucurati de tot ce aveti! La multi ani![pup] ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR, mutatia C677T heterozigot, Gena PAI, mutatia 4G/4G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s [ruga] pentru [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...