Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 51 -


Recommended Posts

Climenul nu e AC, scrie mare pe cutie. si eu l-am luat doar in dec. acum deja am 5 zile intarziere deja mi-am depasit recordul, de aia incep sa ma ingrijorez. mie incepuse sa mi se reduca perioada, acum vad ca am cazut in extrema cealalta. miki poate ca faci bine sa iei o pauza, sa iti "detoxifici" neuronul. si pe mine ma tenteaza uneori, dar ma mai zbat cateva luni, pana nu fac 42 poate pacalesc natura inca o data si bine de data asta. daca nu, o pun in cui. ma intreba zilele trecute un coleg tinerel vazandu-ma cum tot inghit la pastile cat timp o sa tot iau asa. i-am raspuns ca pana o sa-mi zica dr sa nu ma mai incalzesc pe margine, ca jocul s-a terminat de mult si a plecat toata lumea de pe stadion [bang] Sper totusi sa ma ajute neuronul sa nu ajung asa. oricum, colegul a ras 10 min ... macar haz de necaz inca pot sa fac --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 233
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Floricica La multi ani baiatului. Gliana Legat de mancarimi de la Clexane uneori am avut dar eu cred ca a aparut mai mult de la spirt cum se usca pielea in jurul injectiilor. Cee ma nedumereste e doza de clexane, depasesti 60 kg sau ai hematoame? Va doresc tuturor o seara frumoasa.
Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare
Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010 Povestea ta printesa...povestea noastra [URL="http://ingerasulgabriela.blogspot.com/"]O viata ... nascuta din doi[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru urari, fetelor! Ne-am distrat f bine, copiii au alergat non-stop, si aseara dupa baita strumful a inceput sa planga din senin si printre sughituri am inteles ca spunea: Vreau sa mai merg la ziua mea!.....Oricum era distrus de oboseala, am sarit peste somnul de pranz plus atatea evenimente... Imi venea sa rad dar m-am abtinut, am ras singura in pat dupa ce l-am adormit. Tortul a fost super, recomand cofetaria din Brasov , vizavi de Biserica Neagra. Bine ca nu e mai aproape de noi, ca ne-am ingrasa groaznic. M-am uitat in farfuriile invitatilor si erau linse toate.[:D]
[gravired]30+ DPN 15 aprilie 2011 [fetita] FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., acum [gravi], obtinute natural Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca e cu intirziere,ii doresc si eu flacaului tau LA MULTI ANI!Ce simpatic cu "mai vreau la ziua mea"[pup]Floricica. Miki io intelesesem ca ia climen care e estradiol.Vezi ca-s aeriana[:D] Qiao,aceeasi faza am trait-o si eu de la estrofem ci un ciclu complet aiurea si maro.Ce mai bine suna-l pe dr. O duminica frumoasa tuturor[flo]
gena MTHFR A1298C-genotip heterozigot,gena PAI(polimorfism 675 4G/5G )heterozigot,2 ET-1 sarcina biochimica-dec2008, o sarcina cu gemeni pierduta la 5,respectiv 8 saptamini sub tratamnent fraxiparine 0.3-iul2010,urmeaza FET-Doamne Ajuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, depasesc 60 kg?:) Am 1.71 si 70 kg [:D]. Acum voi avea din ce in ce mai mult cu burtica. Eu nu cred ca mancarimea este de la spirt ci de la clexane. Pana acum nu am intalnit pe cineva care sa fi avut exact aceeasi problema si sa-mi spuna daca a mers mai departe sau a intrerupt tratamentul. Nici medicul alergolog, nici cel ginecolog, nici cel hematolog nu mi-au spus clar ce ar fi cel mia bine de facut de aceea cred ca numai mamicile care au facut tratamentul pe pielea lor sunt in masura sa ma ajute. Eu inca mai fac clexane iar pe 15 feb ma duc la control sa vedem bebele la 3 luni si voi vedea ce-mi mai spune gineco. VA pup [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gliana legat de kg de aceea te intrebam ca nu intelegeam de ce doza asa de mare, sper ca nu te-ai suparat. Cat despre mancarimi, cred ca cel mai bine ar fi sa mergi la un medic alergolog sa iti faca teste speciale, eu nu stiu pe nimeni cu o astfel de situatie, insa nu e exclusa o alergie si in acel caz ar putea sa te treaca pe alt anticoagulant. Floricica cred ca ai un baiat tare scump. Inca o data La multi ani! Va doresc o seara frumoasa tuturor.
Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare
Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010 Povestea ta printesa...povestea noastra [URL="http://ingerasulgabriela.blogspot.com/"]O viata ... nascuta din doi[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Misa, P@aulici! Gliana, ai incercat sa faci injectia si in alta parte? In picior, de exemplu sau in mana. La homocisteina ti-ai facut analiza? Mie tot nu imi este f clar cum este cu greutatea si cu cantitatea de clexane necesara, eu am spre 90 de kg[:I] (eu si Brotacel ne luam de mana!) si tot de 0.4 fac.
[gravired]30+ DPN 15 aprilie 2011 [fetita] FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., acum [gravi], obtinute natural Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma supar ca ai spus de kg. Ma simt bine Asa. Deci mie mi- a dat din prima 0.6 pe zi in 2 transe de 0.2 si 0.4 mg. Am fost la alergolog care mi-a recomandat sa continui fix pana la 3 luni, apoi sa schimb dupa ce face testul pe unmedicament din Italia care nu- I Mai stia acum numele dar se va interesa. La clexane nu mi- a Mai faucut test ca a spus ca aparitia rosetii pe piele si a mancarimii e alergie. nu ca am facut acea analiza. [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...