Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 51 -


Recommended Posts

aristica eu am ajuns truli-luli de cand cu mutatiile astea --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 233
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetele[flo] , sper ca ati avut un weekend placut Va doresc o saptamana calduroasa si linistita BALANTA am trimis azi un e-mail la dr. Imre Bodo, cum mi-ai sugerat. In cat timp ti-a raspuns la e-mail si te-a programat? Eu abea din martie am unda verde la conceput copii si sper sa de data asta sa raman mai repede, probabil voi face o vizita la Sovata , ca ultima data am venit gravida de acolo. -------------------------------------------- Gena MTHFR mutatia C677T –genotip heterozigot si mutatia A1298C –genotip heterozigot O sarcina oprita in evolutie la 17 saptamani si o sarcina cu gemeni identici oprita in evolutie la 9 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui QiaoBing
misa gata, s-a rezolvat. am facut efort fizic intens in w-e, am reusit si sa racesc, am luat si o aspirina si, in sfarsit, a revenit la sentimente mai bune (dupa 33z). eu climenul l-am luat DOAR in dec si cm dupa el a fost ok la inc lui ian. acum nu am mai luat nimic si m-am ingrijorat pt ca 2 dr m-au declarat la pre-menopauza, iar cm-ul meu venea din ce in ce mai devreme, chiar la 18-19z. o sa vorbesc cu dr sa vedem ce zice, sper sa nu imi dea tratament hormonal in fiecare luna. [q] --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
Oricum eu intelesesem ca ai luat si acum.Ei,una peste alta bine ca a venit si nu te mai lua tu dupa totyi astia care spun de premenopauza.Daca vrei sa faci copii si mai tirziu,chiar daca de la tratamente ciclul sde mai deregleaza dupa vreo 45 de ani sunt medicamente care din punctul asta de vedere macar te pot face sa fii tinara si in regula[:D].Eu am 46impliniti si inca nu m-am gindit daca renunt sau nu.Dsar,din mom ce mai citesc pe forum nu cred ca am renuntat[:-@]
gena MTHFR A1298C-genotip heterozigot,gena PAI(polimorfism 675 4G/5G )heterozigot,2 ET-1 sarcina biochimica-dec2008, o sarcina cu gemeni pierduta la 5,respectiv 8 saptamini sub tratamnent fraxiparine 0.3-iul2010,urmeaza FET-Doamne Ajuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

misa si eu care ma credeam cea mai "tinerica" de pe aici cu ai mei 41 impliniti [:D] [flo] --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui QiaoBing
misa si eu care ma credeam cea mai "tinerica" de pe aici cu ai mei 41 impliniti [:D] [flo] --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
Ha,ha,ha....na ca te-am luat.Io la 41 abia am inceput sa ma caut si cum nu m-am cautat unde a trebuit,la doctori ma refer,am ajuns sa pierd ultima suta.Acum fac fiv cu donate,dupa ce toata viata mea numai ma uitam la...si ramaneam insarcinata...Soarta! [flo]
gena MTHFR A1298C-genotip heterozigot,gena PAI(polimorfism 675 4G/5G )heterozigot,2 ET-1 sarcina biochimica-dec2008, o sarcina cu gemeni pierduta la 5,respectiv 8 saptamini sub tratamnent fraxiparine 0.3-iul2010,urmeaza FET-Doamne Ajuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si la mine s-a pus problema de donate la o prima vizita in sept, si asa cica cu sanse reduse ... pana cand in nov am ramas natural si le-am arat eu !!! mi-a ridicat moralul, pe urma mi l-a daramat trombofilia bat-o vina. dar nu ne lasam noi asa usor, nu-i asa ?!? --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor[flo] plsss help!!! medicul mi-a dat reteta pe clexane 0,3 ml de 2 ori pe zi, am fost la farmacie si farmaista zice ca nu exista de 0,3 este de 0,2, 0.4, 0,6,0,8 dar 0.3 nu, farmacista a zis sa imi iau de 0,6 si sa imi fac jumatate dim si jumatate seara, nu stiu ce sa zic ... voi aveti careva doza asta de 0,3? cum faceti? nu exista de 0,3 sau nu o fi stiut farmacista? miki- imi pare rau ca nu suntem impreuna la iulie -august dar nu iti pierde speranta eu sper in fiecare zi ca si maine va fi bine si cu frica si cu speranta am ajunj imediat in 15 sapt, pana acum mi-au gasit la boli si analize proste de ma ingrozesc dar eu tot sper..acum astept amniocenteza si daca e ok o sa incep sa ma bucur de burtica[:)] [pup]ai grija de tine. [gravired]14+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ramyyx am cautat si eu pe net si nu am gasit sa existe de 0,3 uite un sfat de la Tamaryllis: Daca nu gasim doza de 0.4, putem proceda astfel: Tamaryllis: "Mi-am luat seringi de insulina cu ac detasabil si am introdus substanta in acea seringa, astfel incat sa ma intep o singura data. Scoti acul seringii de insulina, tragi de pistonul seringii de insulina pana la masura 0.5, introduci substanta din cele doua seringi de clexane si scoti aerul (eu mai las f f putin aer, caci stii ca si clexanele are o bula de aer - dupa ce pun acul seringii de insulina, bat cu degetul in seringa a.i. bula sa ajunga langa piston)." sper sa te ajute. poti sa iei de 0,6 si faci 1/2 si 1/2 nu stiu cum o sa te descurci insa cu reteta si cu compensarea --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor! Pe 15 feb. cand ma duc la gineco in Iasi, o sa intreb ce parere are daca-mi injectez clexane in mana. Nu stiu exact zona dar banuiesc ca sus si tot asa sub piele. Faptul ca pana acum nimeni nu mi-a spus ca are aceeasi problema cu mancarimea, sa i se inroseasca locul injectabil...tind sa cred ca fac alergie si poate ca e chiar adevarat pt ca mai am eu niste probleme legate de alergie, de exemplu fac alergie la polen si la toate medicamentele care contin propolis, am rinita alergica. Ce sa mai..colac peste pupaza acum ma mai si scarpin ca porcul pe burta si in afara de fraxiparina care nu vrea sa mi-o prescrie medicul meu, altceva nu stiu ce pot lua. Si ma intreb oare bebele in situatia mea ar vrea sa evolueze numai cu aspenter?[:D] Numai Dzeu stie cred [:)]. Va pup si ma bucur ca mai pot povesti ceva cu voi.[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...