Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Aspirante si Gravi Nou-Venite(104)-Felicitari lia!


Recommended Posts

Iti dai seama ca nici eu [:D] Este la cutie ca de suc Santal.
Citat:
citat din mesajul lui Lia73
farte tare , trutzi ce spui u aici n-am stiut ca exista apa speciala ptr bebelusi [url="http://community.webshots.com/album/574537775vHktVo"]pozulici[/url][foto] [url="http://www.fertilityfriend.com/home/2a85fe"]TB[/url] [url="http://4.bp.blogspot.com/_NDMEIWLQA0I/S_U9WP7U_WI/AAAAAAAAD_Q/SKMI51jb-Y8/s1600/1-barza.jpg"]Asteptam barza!![/url] Tu Maica si Fecioara primeste-ma la Tine, Ca Tu esti Preacinstita, ma aperi si pe mine Ajuta-ma sa sufar ajuta-ma sa lupt Si sa ma rog la Tine cu glas neintrerupt. Puternica Stapana, doar Tu poti sa ma ajuti Cu ruga Ta fierbinte spre Fiul cel de Sus. Ma [ruga] la Bunul sa-mi daruiasca un [copil] sanatos ASPIRANTA PANA-N MADUVA OASELOR
Cu ajutorul lui Dumnezeu [gravi] anul acesta [ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

salutare fete dragi [pup][pup][pup][pup][pup] mvb eu n-am folosit apa speciala de bebelusi desi stiam de ea ca mi s-a parut scumpa, am folosit intai Dorna de care zici si apoi Bucovina, noi avem aparat din acela Fantana si incalzeste apa la 95 de grade o pun asa in biberon si las pe masa si se raceste pana la temp camerei si asa ii fac laptele, i-am zis doctoritei si mi-a zis ca e bine asa si nu trebuie fiarta apa.Tudor a avut colici pana pe la 2 luni jum spre 3 luni si aceeasi apa o folosesc si acum si nu mai are colici, doctorita mi-a zis ca nu tine de apa. intradevar am cumparat biberoane cu tetine anticolici de la inceput, dar tot a avut colici. Cumata-mea a nascut in ianuarie si fetita nu are colici, mananca si san si LP completare ca nu are mama suficient si e o mancacioasa. mai am o cunostinta care a alaptat f putin, apoi a mers pe LP si fata nu a avut colici, dupa vreo 2 luni abia a avut colici, asa ca eu cred ca tine de fiecare copil in parte . sper sa scapati de colici de acum si sa nu incepeti prea repede cu dintii, noi avem deja 2 si ne chinuiesc cei de sus. va pupacesc, ma duc sa fac un dus ca papica lui bebe pt pranz e gata si T inca doarme [pk] -------------------------------------------------------- mamica de ingeras in ceruri Cristina-Maria (4-12.02.08) si multumim DD pt Tudor Stefan(12.08.2010) ---------------------------------------------------------- NU CONDUCE MASINA MAI REPEDE DECAT POATE ZBURA INGERUL TAU PAZITOR ---------------------------------------------- [url="http://family.webshots.com/photo/2504005170105792727dZFKZP"]tudorasul nostru[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Trutzishor multumesc de raspunsuri[pup] Si noi folosim biberoane de calitate anti colici cu air system insa bula de aer din stomac tot se face[bang]....noua un dr pediatru ne-a explicat ca nu se cunoaste exact cauza acestor colici si ca indiferent de medicamentele pe care le administrezi singurul medicament sigur este trecerea timpului si maturarea tubului digestiv...asa ca asteptam pragul celor 3 luni...la noi jalea de la colici tine maxim o ora , o oara jumate pe zi si incepe showul undeva pe la 10 seara pana pe la 11 seara asta ca sa ne auda vecinii ca acum suntem 3, nu doi[:D] __________________________________________________________________ MONICA, mamica de printesa ALEXIA MARIA (15.12.2010) si de ingeras in ceruri DENIS CRISTIAN IONUT (23.12.2008) [flo2] [ruga] Doamne, multumim ca ai umplut de bucurie si de veselie sufletele noastre![ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Trutzi poti sa imi spui cum se cheama apa? eu stiu doar de cea de la Humana care vorba lui Babiela e cam scumpa, 9 lei litru, iar Alexia mea bea 800 ml de lape pe zi __________________________________________________________________ MONICA, mamica de printesa ALEXIA MARIA (15.12.2010) si de ingeras in ceruri DENIS CRISTIAN IONUT (23.12.2008) [flo2] [ruga] Doamne, multumim ca ai umplut de bucurie si de veselie sufletele noastre![ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Babiela pupam dintisorii lui Tudor[:D]....am vazut pozele ...e grozav Tudor, iar cu dintisorii aia doi il mananci tot[pup]...ce greutate are acum Tudor la 6 luni? __________________________________________________________________ MONICA, mamica de printesa ALEXIA MARIA (15.12.2010) si de ingeras in ceruri DENIS CRISTIAN IONUT (23.12.2008) [flo2] [ruga] Doamne, multumim ca ai umplut de bucurie si de veselie sufletele noastre![ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mvb am recitit mesajul tau si am vazut ca intrebai si de diversificare, eu i-am dat de la 4 luni si o sapt cereale de orez de la nestle, am inceput cu o lingurita in biberonul cu lapte si am crescut pana la 4 lingurite in 240 ml de lapte,asta e masa de seara dupa baita. apoi de pe 4 ian am bagat supa de legume, apoi piure de legume cate o leguma, adica fierte mai multe feluri si folosit zeama dar pasat pe rand cate una sa le incercam si apoi combinate. apoi fructe. acum mancam asa: dimineata la 8 lapte, la 10-10 jum frcte cu branzica de casa si mai nou punem si biscuiti alternativ cu branzica, la 13-13 jum piure de legume cu carnita sau galbenusde ou, la 16:30-17 lapte si dupa baita lapte cu cereale. hai ca le-am zapacit pe fete [bang], daca mai vrei sa ma intrebi o sa-ti trimit PM [pup] sa trezit T, ne spalam ca miroase [:D], papam si mergem in parc [pk] va poop pe toate -------------------------------------------------------- mamica de ingeras in ceruri Cristina-Maria (4-12.02.08) si multumim DD pt Tudor Stefan(12.08.2010) ---------------------------------------------------------- NU CONDUCE MASINA MAI REPEDE DECAT POATE ZBURA INGERUL TAU PAZITOR ---------------------------------------------- [url="http://family.webshots.com/photo/2504005170105792727dZFKZP"]tudorasul nostru[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ola gagici, Mai ,mai...da ce de postari gasesc eu aici [:)] Mvb eu una,in legatura cu colicii,pot spune ,din experienta mea,ca se fac de la ce mananci tu...eu o per de timp am incetat sa mai mananc lapte ,ca ii dadea dureri de burtica,ca si fasolele,brocoli,varza,sucul de portocala,bauturile acidulate...si se vedea ameliorarea....si Alesia a avut pana la 2 luni jum trei...acum bagam bine mersi de toate la ghiozdan... Cat despre gazele din stomacutz,alea se fac oricum,si eu am incercat cu tetine speciale dar degeaba,dupa ficare masa scoate oricum aerul afara si seara si acum da niste partzuri de oameni mari si se agita prin somn... Na,acum fiecare cu crede ca e mai bine... DD ne-a daruit o minune Alesia Maria 25/10/2010 [url="http://picasaweb.google.com/102088419140130800805/AlesiaLa3Luni#"]POZE ALESIA[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=87842&whichpage=16"]CUM S-A NASCUT ALESIA[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mvb
Babiela pupam dintisorii lui Tudor[:D]....am vazut pozele ...e grozav Tudor, iar cu dintisorii aia doi il mananci tot[pup]...ce greutate are acum Tudor la 6 luni? __________________________________________________________________ MONICA, mamica de printesa ALEXIA MARIA (15.12.2010) si de ingeras in ceruri DENIS CRISTIAN IONUT (23.12.2008) [flo2] [ruga] Doamne, multumim ca ai umplut de bucurie si de veselie sufletele noastre![ruga]
pe 25 ian avea 6900 gr si 70 de cm, un lungan slabut, dar e un dulce, o sa mai pun poze zilele astea cu noile lui achizitii [pk] -------------------------------------------------------- mamica de ingeras in ceruri Cristina-Maria (4-12.02.08) si multumim DD pt Tudor Stefan(12.08.2010) ---------------------------------------------------------- NU CONDUCE MASINA MAI REPEDE DECAT POATE ZBURA INGERUL TAU PAZITOR ---------------------------------------------- [url="http://family.webshots.com/photo/2504005170105792727dZFKZP"]tudorasul nostru[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Trutzi ai sa vezi cate inveti despre bebelusi daca mai stai cu finuta ta...asa am patit eu..am stat cu multi bebei din familie si la Alesia eram experta...de se uitau alea in spital cum o i-au si o invart la imbracat,spalat [:)] Deja ai invatat multe [pup] Mvb si eu am apa speciala de bebei,aici nu costa mult fata de apa normala..dar nu am la ce so fol...mai faceam ceai de colici...dar acum sta in bax...oricum e mai bine de fol apa speciala pana la un an..dupa baga ce crezi [pup] DD ne-a daruit o minune Alesia Maria 25/10/2010 [url="http://picasaweb.google.com/102088419140130800805/AlesiaLa3Luni#"]POZE ALESIA[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=87842&whichpage=16"]CUM S-A NASCUT ALESIA[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lia eu tzitzi am avut, numa` ca o fost multa si rea[:D]...am avut lapte de ma dureau tzatzale, numa ca Alexia nu lua in greutate deloc de la sanul meu[bang]...in prmele 20 de zile de viata in care a mancat numai san, a luat doar 200 gr, ceea ce era ingrijorator de putin....cum am trecut pe lapte praf, a inceput sa creasca precum fat Frumos[:D], lua cate 60 gr pe zi....acu are 4,600 si 2 luni face abia peste o saptamana....asa ca am facut stop joc la tzatza si cam asta a fost cu alaptarea......mi-a parut atat de rau ca nu am putut alapta mai mult, dar nu putea sa pereclitez cresterea copilului doar pt ca voiam eu sa fiu mama eroina si laptareasa mare in cartier[:D]...cand Alexia avea 20 de zile, dr pediatru ne-a zis ca daca copilul nu creste nici cu lapte praf ne interneaza la subnutriti si ne face gavaj cu sonda[bang]....m-au trecut atunci cele mai cumplite momente[bang]...acum suntem mare si grasuta si cu pofta mare de mancare[:D] __________________________________________________________________ MONICA, mamica de printesa ALEXIA MARIA (15.12.2010) si de ingeras in ceruri DENIS CRISTIAN IONUT (23.12.2008) [flo2] [ruga] Doamne, multumim ca ai umplut de bucurie si de veselie sufletele noastre![ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...