Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 39
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Nou suntem eu taur si el fecioara, din cate am citit suntem compatibli, eu nu prea cred in asta dar sunt fericita ca pot confirma ca chiar suntem compatibili [:D]! MADA [gravi] 30+, cu [fetita] Emily [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mad_about2003/album?.dir=/5f4fre2&urlhint=actn,ren%3as,13%3af,0"]Noi doi+1[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apa si foc.....cer la mijloc:) iata ce am citit eu.... Apa si Foc... Foarte, foarte greu. Sagetatorul este foarte direct, iar Pestele este foarte diplomat. Prima chestie care scârtâie, si scârtâie destul de tare... Adesea, Sagetatorul este atât de direct si de precis, încât poate chiar sa te raneasca. Iar daca-l întrebi de ce spune chestii de-astea, o sa-ti raspunda simplu: "Pai tu m-ai întrebat! De ce m-ai mai întrebat?". Certuri multe, care pot pune cApat relatiei. .....prea adevarat chiar daca relatia inca functioneaza. Uneori cred ca ne certam ca sa mai alungam monotonia[bang][bang][bang] [url="http://photos.yahoo.com/ph/christin_chris/my_photos"]pozne-npoze[/url] Cristiana, closca de pui Diana (29 sept.1991) si puisor Oana (18 iul.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sint Scorpion si mie mi se potrieste manusha descrierea zodiei. Pe de alta parte, nu mi-am monitorizat niciodata relatiile in functie de compatibilitati, deci n-am cum sa-mi dau cu parerea. Daca stau acum sa ma gindesc, barbatu-meu e Leu: ar trebui sa iasa probabil prapad, si nu e departe de adevar.... Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere ca astrologia are o baza stiintifica... si ca observatie personala; cred. Adica daca fazele lunii si campul gravitational al soarelui influenteaza mareele, scoicile se inchid si se deschid in functie de maree, ciclul femeii si deci concentratiile hormonale/starile psihice corespund fazelor lunii, noi ne incepem viata in lichid amniotic si corpul uman este apa in proportie de 70%... inseamna ca da, suntem influentati de astre. N-as fi fost totusi convinsa daca nu s-ar fi intamplat ca toti oamenii pe care ii cunosc sa corespunda zodiilor lor mai mult decat celorlalte 11 semne astrale... Si da, exista afinitati intre cei din semne compatibile; eu personal sunt scorpion cu ascendent in sagetator si am afinitati deosebite cu aproape toate persoanele nascute in pesti si selectiv cu racii. Parintii mei; varsator cu balanta traiesc o poveste de dragoste fara fisura de... 45 de ani. Asta face relatiile cu semnele compatibile mai firesti... Efortul de a ne intelege sunt mai mici, vibratiile emotionale similare. Cu toate astea cred ca practic un om, in functie de abilitatile sociale si intelectuale, se poate descurca bine/armoniza cu orice alt semn... E vorba doar de mai multa``munca``...de intelegere profunda, voluntara. Sotul meu este sagetator cu ascendent in pesti... Erotic(Venus) ne intelegem perfect; fecioara cu taur... Cu toate deosebirile fundamentale, pe care le simtim, ne intelegem bine. Nu intuitiv, avem sensibilitati diferite... dar cerebral echilibram balanta. parerea mea nume
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt taur ,sotul meu capricorn ,ne completam unul pe celalalt ,exista si momente cind ne aratam coarnele ,dar deobicei cedam pe rind si lasam spectacolul cu un singur personaj principal... ca dac nu ...ar curge singe suroaie la 2 rinduri de coarne. descriptiile se potrivesc de minune in amindoua cazurile.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...