Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Alinataroma, doar ma alintam, nu te-ai prins:) Cum sa ma supar? Voucher pt teme? Noi n-avem, dar ne-a zis invatatoarea sa nu-i obligam sa le faca dc nu vor/pot. Auzi la ea! Cica "please please please, do not insist if they cannot do it"[alcool] Fi-miu nu prea face figuri pe la teme.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cenia felicitari pt fetita! pt noi mersul in LA a fost si de placere ca voiam sa si vedem orasul.. ne-a placut excursia.. pacat ca nu am apucat sa vedem mai mult.. ramane sa mai facem altadata si restul.. oricum ne-am bucurat mult sa-i cunoastem pe Lucas & Co.. Lucas stie tare multe sa zica si e un dulce.. nu prea sta el la pupat ca mandra mea e mai pupacioasa asa de fel [:D], dar s-au jucat ei in legea lor tare frumos.. am ajuns sa vedem si Pacificul cu un apus de soare si m-a si udat un pic, asa ca amintire [:)].. ne-am plimbat pe Walk of fame si prin Beverly Hills (am vazut niste case de case[pofta]) si pe Santa Monica Pier.. am gustat si din traficul de LA putin.. in mare e frumos LA-ul, imi place ca are si munti si ocean.. ne-a priit sa mai schimbam aerul de Phoenix.. Miere ce se tine Aidan pe picioare![pk] Andreea mor de ras de freza lui Nicholas! ce comic e [:D].. Pumba [pup] multumesc de urari! asemenea! Lisa sanatate Anutei!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lisa ce mai face Anuta??

 

Andrada, noua ne dadea sa tinem ceva intre picioare[alcool]...imi musc limba sa nu ii spun eu sa stea locului[:D]

Si la inot, cand explica profu mai cu spor ceva si trece de 1 min...David e sub apa...

 

Sinzi , Radu si David [detectiv] psihologul

[cool]

[foto]id="size1">

 

 

 

id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, chiar am mare nevoie de un sfat. Ce ati face?

Ok, acum chiar ca nu stiu ce sa fac. Doctorita baiatului meu doar ce m-a sunat ca a primit vaccinul H1N1 fara conservanti, adjuvanti. Sa i-l fac, sa nu i-l fac? Voi l-ati face copiilor daca ar fi fara conservanti, de care ne e totusi cel mai teama?

Astept pareri de la toate, pentru mine e chiar o loterie, nu stiu ce sa fac.

Please![asia][flo]

 

Carmen & Ericutz (15.06.2004)

 

Ajutati-o pe Diana!id="red">

 

Povestea nasterii!id="blue">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, eu nu i-as face.

 

By the way, va informez ca fi-miu iar e bolnav, are febra si a vomat azi. N-a mers la scoala. Nu stiu dc e gripa sau stomach flu. Nu il duc la doctor deocamdata, monitorizez febra si starea generala si dc. tot mai are febra il duc poimaine. El e multumit ca nu se duce la scoala. Dar nu i-am dat sa manance, doar lichide. A mancat doar micul dejun, in rest suc. I-am dat supa de pui da' n-a mancat decat fix trei linguri si dupa aia a si vomat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

carmenbrid="red">, eu as face vaccinul. Si vreau sa-l fac si copiilor si noua, doar ca nu se gaseste, sunt sanse pe saptamana viitoare.

 

Nu stiu la ce conservanti te referi, dar in general ingrijorarea e din pricina thimerosal-ului, de obicei asta e numit conservant. Daca vaccinul e ambalat ca doza unica, pt un singur pacient atunci nu contine thimerosal. Daca e ambalat a.i containerul contine mai multe doze, si asistenta trebuie sa ia doza pt un vaccin cu seringa din container atunci se pune si thimerosal pt a evita infectarea continutlui cu bacterii atunci cand se introduce seringa. Thimerosal-ul contine mercur si de aici ingrijorarea. Dar nu e mai mult mercur decat intr-o portie de peste si nu sunt dovezi ca ar fi daunator. Oricum daca tie ti-a zis ca are varianta fara thimerosal inseamna ca e aia cu doza unica pt un pacient.

 

Si eu aveam dubii daca sa fac sau nu vaccinul si nu din cauza mercurului, dar din cauza ca nu stiam daca sunt side effects pt vaccinul e nou, nu sunt statistici inca. Dar sunt hotarata sa il fac, pt daca ma gandesc la risc vb beneficiu prefer beneficiile. Side effects se pare ca sunt rare si minore, gen durere in zona vaccinului sau simptome de gripa pt 1-2 zile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ruxij sanatate multa lui Bogdan! take care! Fostam si noi la conferinta si totul e too good to be true [:D], desi vazusem report cardul inca de luni dar vroiam sa vad si ce ne povesteste teachera pentru ca e extrem de severa, dar s-ar parea ca intradevar avem un copil cuminte [:)]. La noi notarea e de la 1-5 exceptie la mate unde au indicat nivelul la fiecare concept cerut la momentul actual (B(eginning), D(eveloping), S(ecure))si overall au un procentaj , Bianca fiind la 95%. Unde exceleaza ea e la Literacy/reading/writing unde are notarile cu 5 si chia 5+ [pk]. Rezultatele la MEAP test inca nu le au. There's no elevator to success ... you have to take the stairs!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...