Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Miere pe soacra si pe socrul care au cerut fiecare viza separat i-au intrebat daca avem copii si la vremea aceea, cum nu aveam, evident au spus ca nu avem si nu au avut alte intrebari pt ei. Pe parintii mei, care au cerut impreuna viza de doua ori(si au primit-o de doua ori), i-au intrebat la fel de ambele dati, daca avem copii, de cat timp suntem in US, daca au mai vizitat inainte US si cat au stat, cat intentioneaza sa stea de data asta. A parut surprinzator ca i-au intrebat lucruri pe care probabil aveau cum sa le verifice singuri in evidentele lor... dar au raspuns simplu si gata. interview-ul a fost foarte scurt, mai putin de 15 min si le-a spus sa vina dupa masa sa-si ia pasapoartele cu viza. A doua viza a fost pe 10 ani. Prima a fost pe 3 sau 6 luni nu mai retin. Socrii au primit amandoi pe 10 ani la prima cerere. Miha la multi ani fericiti si muuuulte bucurii!! [flo][flo][flo][flo][pup] ____________________ Alina, Mama to Luc 3/08
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buflea daca vorbesti de clinicile ad-hoc sint f respectabile si astepti f putin. S-a recurs la asta tocmai ptr ca multe cabinete au ramas fara. Si doctorul nostru a ramas fara pastreaza un stoc ptr cazuri speciale. Anamaria, ce fac cupiii, au trecut peste cai pe masina fara probleme? La multi ani Mihuta, nici nu intreb ce prefix ca ma umplu de nervi [:D]!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Armina nu glumesc... Am burtica maricica. Per total nu stau rau dar burta asta ma enerveaza raaau. Noroc cu Ralu care ma cronometreaza la bicicleta si nu scap de gura ei. Imi numara abdomenele. Am mers in seara asta la o familie de mexicani si altii pe acolo gateau si era sa lesin ce mirosuri grozave veneau. Cami [pup]. Don't throw with stones if you live in a glass house. corina mama Ralucai http://community.webshots.com/user/corinaraluca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina e un tort cu crema de zahar ars si blat cu cafea si cacao.. mai eu am un viciu: dulcele, si nu chiar orice.. eu tot timpul trebuie sa o praji ceva in casa ca altfel mor.. macar ma bucur ca nu se depune, sau macar e loc unde deocamdata [:D].. multumesc si pt restul de urari! [flo] Mihaela, mami de [ispita]Andra - 29 martie 2008 [url="http://family.webshots.com/album/570774585USjozM"]Mica dansatoare[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Primul anisor[/url] [url="http://aventuridehoinari.blogspot.com/"]Hoinarii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani Mihutza! Andrada, copiii sint OK...poate pentru ca nu au avut chiar asa un "front row seat" ca mine si sotul si mai ales faptul ca am invirtit situatia sa nu para chiar de speriat (cu toate ca si acum am imaginile in cap, derulindu-se incet)... Am fost contactati de catre compania de asigurari a armasarului si vor plati absolut toata reparatia plus masina de inchiriat pe perioada cit e masina in reparatii. A fost sotul la dealership si reparatiile sin in jur de $5000 (fara vreo $20)...checkul il vor trimite direct la mecanic sa inceapa reparatiile ASAP...estimam ca va ajunge checkul pe miine sau luni. Noi sintem presati rau de timp pentru ca pe 25 noiembrie plecam in Canada la ski (Mont Tremblant) si speram sa plecam cu masina noastra (nu vreau sa plec cu masina imprumutata). Anamaria
"With sufficient thrust, pigs fly."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Wow, Anamaria, da paguba serioasa v-a produs calul. Ar tb sa va dea astia si un free pass la plimbari cu trasura, desi ma indoiesc ca te vei mai urca vreodata (dc ai facut-o pana acum) intr-o trasura din aceea:)) Ati vazut asta? Am ras cu lacrimi. Politia romana in actiune LOOL, si nu orice fel de politie, trupele speciale, unu s-a impiedicat si altul si-a pierdut pistolul:))) http://www.zoso.ro/2009/10/politia-romna-profesionalism-maxim.html [url="http://www.flickr.com/photos/14984866@N07/"] Baby Gator [/url] Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anamaria bine ca ati scapat voi cu bine si sa se rezolve masina in timp util [pup] Eu am vazut in ro cu ani in urma, masina distrusa aproape total (era si Dacie [:D]) de un cal. Mihutza [s][s] La multi ani si sa fii fericita o mie de ani alaturi de mica dansatoare si DH [flo] Cami lasa ciucalatele din masina ca iei na, na [:D] Vin si eu cu o intrebare: ati trimis vreodata pachet in ro cu USPS? si daca da, ce stiti, in ro trebuie vamuit sau se ocupa posta romana de chestia asta si tu doar ridici coletul de la posta? ce experiente aveti? Please share [:)] Thanks! [flo] There's no elevator to success ... you have to take the stairs!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos pentru idei[flo][flo][flo], le-am bagat la cap. Miere merge si articolul tau ca sursa secundara. Scriu ceva despre Seinfeld si cum apar imigrantii in serial / stereoptip/ prejudecata...etc. inca nu am un titlu inca mai caut..ma bazez mult pe episoadele cu Babu Bhatt(restaurantul, viza). Vio n-am gasit cioco..am gasit in schimb doua mandarine si un bar special k.. bun si asa ca mi-era o foame si nu aveam vreme sa merg acasa.[pup] De pachet nu ma pricep sa zic nimic ca nu am trimis. Miere bafta multa mamei tale la interviul pentru viza!![:)] Ce-ai hotarat cu jobul? Cami - mami de Sofia Alexandra - mai 2006 si Sabina Adriana - mai 2008
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vio eu le-am trimis mereu alor mei cu usps. Coletul ajunge la un anumit oficiu postal care are agent vamal in anumite zile. Ai tai primesc avizul ca au pachet de ridicat de la oficiul cutare si cand il ridica, coletul este deschis in fata lor si este vamuit pe loc. In Deva e un singur oficiu din asta si are program vamal de doua ori pe saptamana parca. Nu le-am trimis niciodata chestii pt carese plateste vama, asa ca nu stiu cum se procedeaza acolo. Uneori si plicurile mai groase (2-3 cm grosime)cu fotografii ajung ca si colet la oficiul asta, desi eu le trimit ca letters, si ai mei trebuie sa mearga sa le ridice. ____________________ Alina, Mama to Luc 3/08
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...