Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante cu vechime "medie" (61)


Recommended Posts

Merci Bujo .

Anchusa.....daca ai intrebari ..iti raspund cu drag.id="Comic Sans MS">id="size3">id="purple">

 

______________________________________________________________________id="purple">

 

 

[gravi] 18 + [fetita]Arianna-Mariaid="red">id="Comic Sans MS">id="purple">id="size3"> id="purple">id="Comic Sans MS">id="size3">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 162
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Arianna_M
Merci Bujo .Anchusa.....daca ai intrebari ..iti raspund cu drag.id="Comic Sans MS">id="size3">id="purple">______________________________________________________________________id="purple"> [gravi] 18 + [fetita]Arianna-Mariaid="red">id="Comic Sans MS">id="purple">id="size3"> id="purple">id="Comic Sans MS">id="size3">
align="right" id="quote2">ooooo.....am intrebari!de ce citesc pe forum da-aia am mai multe idei...1 sa-mi fac analizele imunologice si de trombofilie?in familie bunicul din partea tatalui a facu AVC ,in rest nimeni ..deocamdata... Am citit si ca nu-i bine daca stai "prea bine" cu imunitatea ca organismul poate respinge embrionul2legat de asta am vazut ca au fost cazuri in care sa luat medrol inainte sau in timpul FIV3.am mai gasit (si asta-mi place) de luat pe langa tratament ,laptisor de matcate-am speriat[:D]....ca eu m-am[alcool] de tot[pup][pup]anchusa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anchusaid="red">....

 

raspund la ce stiu [:D] :

1 -eu una as zice neaparat cele de tombofilie , eu imunologice am facut asa :vdrl , rubela ,proteina c ,hiv,herplex simplex,CMV,antigen HBs ,HBc,....si inca cateva ....am sa ma uit sa vad exact care daca te intereseaza.

 

2 -eu am luat prednison dupa fiv...pana in sapt 12.

 

3- legat de laptisor nu stiu nimic .

 

Si daca in 12 ani , nu ai ramas niciodata ,eu una as zice ca sunt niste probleme , chiar daca "analizele sunt minunate "id="Comic Sans MS">id="size3">id="purple">

 

______________________________________________________________________id="purple">

 

 

[gravi] 18 + [fetita]Arianna-Mariaid="red">id="Comic Sans MS">id="purple">id="size3"> id="purple">id="Comic Sans MS">id="size3">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Arianna_M
Anchusa.... raspund la ce stiu [:D] : 1 -eu una as zice neaparat cele de tombofilie , eu imunologice am facut asa :vdrl , rubela ,proteina c ,hiv,herplex simplex,CMV,antigen HBs ,HBc,....si inca cateva ....am sa ma uit sa vad exact care daca te intereseaza. 2 -eu am luat prednison dupa fiv...pana in sapt 12. 3- legat de laptisor nu stiu nimic . Si daca in 12 ani , nu ai ramas niciodata ,eu una as zice ca sunt niste probleme , chiar daca "analizele sunt minunate " ______________________________________________________________________ [gravi] 18 + [fetita][url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Danna&year=2011&month=8&day=17&babycount=1"]Arianna-Maria[/url]
fac si eu haz de necaz[:D] -analizele de trombofilie am vazut ca se recomanda at cand sunt pierderi de sarcina si la mine nu-i cazul. -Am citit recent de teste de imunofenotipare limfocitara-cica si daca esti cu imunitatea strong nu-i bine ca atunci sunt prea multe celule natural killer si pot sa respinga embrionul Eu sunt putin toma necredinciosul- am nevoie de dovezi(eu n-am varice,n-am vase de sange ingrosate,extremitatile sunt reci si nu prea.....ce sa mai n-am nimica[:D]) Din cauza asta stau in cumpana daca sa-mi fac analizele sau nu. De ce imi place laptisorul de matca:dr. gine. a mea mi-a zis ca ar fi o ovulatie precoce,foliculii-s prea mititei .Laptisorul de matca m-ar ajuta sa cresc foliculii si endometrul in timpul tratamentului pt FIV. lunea viitoare merg sa dozez progesteronul si sper sa ma hotarasc daca fac si profilul de trombofilie. tu cand ai fost la medic aveai deja analizele de trombofilie facute? pe baza lor ti-a dat prednisonul si apoi clexanele (am vazut ca ai facut)? multumesc si scuze ca te bat la cap cu indoielile mele [pup] anchusa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut analizele de trombofilie inainte cu 1-2 sapt de fiv , am o singura mutatie -A1298C-forma heterozigota , hematologul a hotarat sa fac clexane de 0,4 ,iar ginecologul a fost de acord sa fac din prima zi de stmulare ,la mine a fost mai mult preventiv.....nu am facut decat 2 luni de clexane , acum sunt pe aspenter si femibion,acid folic ,maltofer,magne b6. prednisonul sau medrolul se da dupa fiv ,din cate stiu eu pt ca organismul sa nu respinga sarcina. pt endometru eu am luat vit.E forte. pupici ______________________________________________________________________ [gravi] 18 + [fetita][url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Danna&year=2011&month=8&day=17&babycount=1"]Arianna-Maria[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna la toata lumea..............eu de sambata seara nu mi-a mers netul....nici tel fix.........

am fost dimineata la echo, deci suntem oficial insarcinati [olala][olala][olala]!!!!!!!

Arianna_M ne poti inscrie pe listuta:

UM 13.02.2011, DPN 20.11.2011 si mami de Bianca-Maria(08.08.2008)

avem un sac gestional de 0.72, cu ecou embrionar si vezicula vitelina de 0.17...

suntem mici de tot, avem doar 5 saptamani si 2 zile, dar speram sa creasca mare si voinic!!!!!!!!

ne-am programat la 8 saptamani iar la echo si tot atunci o sa facem si analizele de trimestrul 1.

va [pup][pup][pup] pe toate!!!!!!!

 

Roxanaid="red"> mami de [fetita]Bianca Maria 2 aniid="red">

 

poze cu fetita mea dulce!!!!!!

poze decembrie 2010- ianuarie 2011!!!!!

Un nou inceput..id="red">

 

Poze Maya-Alexandraid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui baby_r7
Arianna_M ne poti inscrie pe listuta:
UM 13.02.2011, DPN 20.11.2011 si mami de Bianca-Maria(08.08.2008)
Roxanaid="red"> mami de [fetita]Bianca Maria 2 aniid="red">

poze cu fetita mea dulce!!!!!!
poze decembrie 2010- ianuarie 2011!!!!!
Un nou inceput..id="red">

Poze Maya-Alexandraid="red">

align="right" id="quote2">


Felicitari ....sa cresteti maaaari [pup]
cum a fost dr ?
eu te-as trece cu mare placere dar nu am parola.
id="Comic Sans MS">
id="size3">
id="purple">

______________________________________________________________________id="purple">


[gravi] 18 + [fetita]Arianna-Mariaid="red">id="Comic Sans MS">id="purple">id="size3"> id="purple">id="Comic Sans MS">id="size3">


Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

a fost bine, inca nu stiu daca voi ramane la dr. Tariq.......oricum avem timp destul sa ne hotaram, daca e ceva te anunt sigur [pup][pup]

am scris din gresala numele tau,in mesajul anterior, vroiam sa o rog pe arde sa ne scrie in listuta [:D][:D][:D][:D]

 

Roxanaid="red"> mami de [fetita]Bianca Maria 2 aniid="red">

 

poze cu fetita mea dulce!!!!!!

poze decembrie 2010- ianuarie 2011!!!!!

Un nou inceput..id="red">

 

Poze Maya-Alexandraid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...