Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea la Arcadia - Iasi (2)


Recommended Posts

am venit de la control si bebe nu da nici un semn.Joi ma duc din nou la control poate se declanseaza pana atunci, iar daca nu vineri ma interneaza pentru a-mi face perfuzia cu occitocina..deci vineri o sa vina ori natural ori prin cezariana...o sa vedem atunci. am intrebat si doctorita despre asigurarea de la biogenis si mi-a spus ca asa stie si ea ca se da asigurarea respectiva deci am sa raman la ei. mai naste cineva vineri?[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

nu stiu daca am emotii sau mi-e frica dar imi trec o mie de ganduri si nu stiu la ce sa ma astept..cred ca preferam sa se declanseze nasterea si sa ma ia prin surprindere pentru ca asa ma gandesc ca daca o sa ma chinui sau o sa se intample ceva...BB a iesit de 3.800 la masuratori dar doctorita a zis ca aproape sigur are mai mult si sta si intr-o pozitie mai nefavorabila mie si atunci trebuie sa ma astept si la o cezariana...mai mult gandul asta ma sperie ca daca nu am sa pot naste natural am sa ma chinui degeaba ca sa ajung pana la urma la cezariana, dar de acum ce o fi o fi...abia astept sa-l vad pe BB si sa-l tin in brate [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lasa Sanda,poate iese singurel pana vineri.Stiu ce simti,si la mine posibil sa fie cezariana si nu sant pregatita psihic pentru asta.Si nici sa ma chinui nu stiu cate ore pentru naturala, ca in final sa ma bage in cezariana n-as vrea.Dar pana la urma cum o vrea Dumnezeu,important e ca noi si BB-ii sa fim sanatosi. Oricum ,abia astept sa nasti ,sa ne povestesti si noua cum e si cu ce impresii ramai dupa experienta nasterii si Arcadia. Sincer imi doresc sa stea si al meu atat in burtica,la cat m-am stresat din 24 de saptamani ca o sa se lanseze mai repede.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

camiki, da, am fost ieri la curs :-) Eu am termen pe 9 martie. La ultimul consult (luni) mi-a spus dr. ca am placenta gradul 1-2, lichid amniotic suficient si ca se asteapta sa nasc cat mai aproape de termen, chiar si dupa :-) Daca nu nasc pana pe 5 martie, ma asteapta atunci pe la ea sa ma vada, sa vada in ce stadiu sunt. Tare as dori sa nasc dupa 5 martie [bibe] sanda, nastere usoara, daca inca nu ai nascut deja :-)
[gravi] 37 +
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...