Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea la Arcadia - Iasi (2)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Stefana,tu ce stii despre transportul pe weekend la cei de la CBC,ai ceva detalii?Ca eu doar ce m-am enervat cu ei,i-am intrebat ce se intampla in caz ca nasc vineri seara si ei mi-au spus ca sambata dimineata sant preluate de cei de la cargus.Cei de la cargus in schimb mi-au spus ca ei pe weekend nu au transport si ca in cazul asta abia marti dimineata ar pleca spre cluj.Am sunat iar la CBC si au dat in balbaiala,ca de fapt pe weekend au alta firma,dar nu o stiu exact care,texte dupa mine.Mi-au lasat un gust amar si cred ca voi renunta la ei si toate astea dupa ce am primit azi kitul si contractul de la ei.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua...intrebarea mea va fi cam paralela pentru acest topic,dar este singurul pe care l-am gasit despre Arcadia. Am 17 ani si as vrea sa ma duc la un control ginecologic de rutina ,insa cand am sunat sa imi fac programare mi s-a spus ca "ar trebui sa fii insotita de un tutore legal,mama sau tata"...este obligatoriu?mi-e jena sa ii spun mamei pentru ca sunt destul de matura pentru a merge singura..Din nou,ma scuzati pentru intrebarea deplasata...sanatate multa la copilasi :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, va tot citesc ca sunt si eu curiasa cine a mai nascut si cum a fost! eu stau la pat ca sunt cu iminenta de nastere prematura , am contractii, mi s eintareste f tare burttica. Mi-e frica ca luni fac abia 30 de w. Si atunci o sa ma duc cu siguranta la Cv din cauza asta ca nu o sa imi permit sa stea bb acolo la terapie. Doamne ajuta sa fie bn si sa mai stea bb la caldurica macar vreo 6 sapt.Nastere usoara mamicilor care sunt aproape de marea experienta si astept cu nerabdare sa va aud povestea. Pupici ...asteptand o minune in viata mea! [gravired]28w+ [fetita]Daria-Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui AlynaB
Prima cred ca este Sanda, apoi Copiloi, eu si Camiki.....
Nastere usoara tuturor, si astept sa povestiti fiecare experienta prin care treceti. Eu am doar 15 sapt, dar vreau sa nasc la Arcadia asa ca sunt curioasa sa vad ce impresii aveti dupa marele eveniment legat de de spital
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am discutat cu doctorita mea si intr-adevar mi-a spus ca nu mai avem control asupra contractiilor si e posibil sa nastem mai greu...poate mamicile care au mai nascut si au o experienta se descurca mai bine...eu am optat in principiu fara dar acum ca se apropie momentul ma gandesc ca am sa vad atunci pentru ca daca o sa fie nevoie sa fac cezariana nu-mi convine sa platesc epidurala degeaba...cel putin eu ma gandesc ca e diferita epidurala fata de rahianestezia care se face la cezariana, nu? asa am inteles eu la controlul preanestezic. Am sa mai intreb maine o data in caz ca nu ma iau emotiile si uit ce vreau sa mai stiu acum pe ultima suta de metri.[bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...