Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea la Arcadia - Iasi (2)


Recommended Posts

Multa bafta copiloi!!!!!!!!!! Dar tu cum te simti??? Esti bine ? Eu am 37 de sapt si 3 zile dar nu cred ca o mai duc mult....parca simt ca vine.... Am inceput sa am contractii in fiecare zi la interval de cateva ore, abia cu greu ma mai misc.... Poate ca nu sunt eu inaintea ta [alcool][bibe]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Alina,sa stii ca si eu ma simt la fel si contractiile de joi ma cam chinuie si eu am 36 si 2 zile,dar asta cred ca e o pregatire a organismului pentru ce urmeaza.Oricum,la tine de acum poate sa vina cand vrea,BB nu mai e considerat preamtur.Cate kg avea la ultimul eco si la cate saptamani a fost facut?Tu ce ai fetita sau baiat?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor![flo] M-am decis sa va scriu si eu cateva randuri.In primul rand vreau sa-i urez Sandei nastere usoara si refacere grabnica!Demult urmaresc subiectul nasterii la Arcadia pentru ca mi-as dori sa pot naste acolo.Am citit cu interes toate postarile despre acest subiect si pe zi ca trece ma conving tot mai mult ca vreau si eu dar ma nelinistesc multe lucruri cum ar fi transportul pana acolo (noi suntem din Roman)si altele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Oiyoy......Dap la tine este mai greu daca nu esti din Iasi, dar nu ai pe nimeni aici ? Eventual ai putea sta cateva zile inainte de nastere....Am cunoscut o burtica din Bacau care trebuia sa nasca la Arcadia. Spunea ca se incadreaza in timp , face o ora jumate pana la Iasi....Acum nu stiu ce sa iti zic, poate ar trebui sa dicuti cu un medic Arcadia, sa vezi ce te sfatuieste...Cand ar terebui sa nasti? Sarcina usoara in continuate [bibe]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

AlynaB, deci tu ai termen exact la o saptamana de mine... Eu ma simt ok, ma rog.....merg din ce in ce mai greu, dorm chinuit si am o stare cam ciudata....Am o stare de sfarseala si de neputinta [bibe] In rest, niciun semn prevestitor.....burta e sus, nema contractii (cel putin nu dureroase), nik dop....nu stiu, astept... camiki, tu in ce sapt.esti? sanda, asteptam vesti cu povesti [flo]
[gravi] 38 +
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sant in 36 si 3 zile,mai inainte m-am intors de la control,colul e deschis de 2 cm,doctorita mi-a spus ca daca mai sta BB 2 saptamani,am noroc.Mi-a dat sa fac injectii cu dexametazon ,pentru maturarea plamanilor ,in caz ca iese saptamana asta.Asa ca ordinea s-ar putea sa fie alta.Eu sper totusi sa mai stea pana dupa 20. Si parca simt ca o sa stea,desi mi-e din ce in ce mia greu,nu mai dorm noaptea,spatele ma termina,noaptea fac santz intre dormitor si baie.Maine fac analizele alea si preanestezicul,electrocardiograma cine o face?Tot anestezistul?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce bine de tine Copiloi [:D] Eu am contractii mai tot timpul, nu ma tin mult dar sunt destul de dureroase...Mi se pare ca mi-a coborat si burtica, parca nu mai loveste sub coaste...De dop nu stiu ce sa zic, se poate nici sa nu imi fi dat eu seama[:D] Astept controlul de miercuri..... Sanda cred ca a ajuns astazi acasa :) Asteptam vesti [bibe][bibe]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

camiki ce sa zic.....iti tinem pumnii draga mea ....Intr-adevar se schimba ordinea....Asa m-au luat si pe mine niste emotii dupa ce am citit [alcool] Eu am facut doar aalizele, celelalte inca nu. Daca mergi maine te asteptam sa ne povestesti cum a fost. Multa sanatate !!!!! Si bebi sa mai stea acolo in burtica [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...