Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea la Arcadia - Iasi (2)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

am revenit ca a papat.multumesc mult pentru urari...si dupa ce s-a terminat in sala tot m-au dus la A.T.I. unde mi-au pus mai multe perfuzii printre care si occitocina...venea mereu asisitenta sa vada daca sunt bine si sa-mi dea apa,toata lumea a venit si anestezista si doctorita mea si ma tot intrebau daca ma doare ceva...am stat 4 ore acolo si nu m-a durut absolut nimic desi era dezmortita dar atat de nerabdatoare sa-l vad din nou..si intr-un final m-au dus in rezerva unde era TATI care deja ii facuse multe poze lui Eduard de cand il coborasera din sala..apoi l-au adus si pe BB in rezerva.Am stat in perfuzii pana seara si pe la 6 am inceput sa simt niste dureri dar usoare..a fost totul ok pana pe la 2 noaptea cand m-au luat niste contractii din 15 in 15 minute parca nasteam natural..era de la occitocina..mi-au facut niste calmante si a fost mai bine dar oricum nu mai conta de acum ca nu am dormit toata noaptea...eu sper sa va fie bine si sa aveti nasteri usoare o sa vedeti ca nu o sa vi se para chiar atat de dureros si de tragic cand va ganditi la BB.Aia a fost singura noapte mai ciudata in rest eu m-am simtit bine a doua zi dimineata m-am dat jos din pat si apoi tot am mers toata ziua..m-a ajutat mult pentru ca nu ma mai durea operatia si faceam calmant numai seara ca sa pot dormi.pe BB l-am tinut cu mine mai tot timpul l-am alaptat cat am putut pentru ca abia azi-noapte mi-a venit laptele asa cum trebuie...acum folosesc pompa de san si ma cam chinui putin de asta va sfatuiesc sa folositi crema de san macar o saptamana inainte sa nasteti ca sa va pregatiti sanii sa nu aveti probleme si dureri.In rest numai de bine vi se da tot ce aveti nevoie mancarea e buna dar trebuie sa va impuneti putin in fata asistentelor fiindca nu sunt toate la fel chiar daca incearca sa fie dragute eu am avut una cam ciudata exact in prima noapte cand mi-as fi dorit una mai intelegatoare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari, Sanda! Monik si Stefana, va multumesc pentru raspunsuri! Aveti dreptate, am fost eu luata de val si m-am bucurat ca e gratuit, dar nu m-am gandit ca e valabil doar pentru recoltare [bang]. Trebuie sa ma gandesc daca mai recoltez acum....Nu stiu cat de compatibili sunt fratii intre ei, oricum ma rog sa nu am nevoie niciodata de ele... Ma intrebam....daca nastem la un spital privat..ar trebui sa-i mai dam vreo "atentie" medicului? Voi v-ati gandit la asta? Stiu ca ei asa sunt obisnuiti si parca nu-mi vine sa cred ca nu asteapta asa ceva... Sunt curioasa, poate o sa ne spuna Sanda cum a procedat ea..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu nu mi-am luat pentru ca mi-a zis ca-mi da de la ei si in plus iti pun niste absorbante sterile peste cele normale ca sa nu te murdaresti...eu nu am mai dat nimic mici o atentie doar un buchet de flori doctoritei. Sarcina usoara in continuare tuturor si indiferent de ce fel de nastere o sa alegeti sa aveti incredere in voi si sa va ganditi la BB si o sa vedeti ca o sa treaca toate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...