Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea la Arcadia - Iasi (2)


Recommended Posts

Camiki eu l-am tinut pe bebe la mine de cand m-au adus in rezerva(in prima zi il luau cand trebuia sa pape) a doua zi la 6 dimineata m-am dat jos din pat ca nu mai aveam rabdare...daca as fi avut o asistenta mai draguta in noaptea aia m-as fi dat jos in timpul noptii ca eram amortita toata dar dupa cum am povestit nu am fost prea norocoasa cu asistenta din prima noapte.sonda mi-a dat-o jos inainte a doua zi la 6 cand a venit sa-mi faca toaleta.eu eram dezmortita cand m-au coborat la rezerva unde am stat 4 ore.cat despre serviciile lor eu am fost foarte multumita inafara de asistenta respectiva care se cunoaste ca a lucrat la stat si acum s-a ajuns.eu in schimb am avut o cheltuiala neprevazuta si am platit 1000 de lei in plus pentru ca a trebuit sa fac vaccinul de imunoglobulina.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

si pe bebe l-am tinut la mine toate zilele ..doar noaptea il lasam la copii nu ca as fi vrut eu prea mult dar insistau putin asistentele probabil ca sa nu le chem toata noaptea ca nu ma descurc foarte bine si uite asa mi-a venit laptele in ultima noapte si dimineata m-am trezit cu sanii pietroi si m-am chinuit putin ca sa nu am probleme...poti sa-l iei in brate sa-l schimbi sa faci ce vrei tu cu el ca doar e al tau[:D][bibe]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui sanda_baby
Camiki eu l-am tinut pe bebe la mine de cand m-au adus in rezerva(in prima zi il luau cand trebuia sa pape) a doua zi la 6 dimineata m-am dat jos din pat ca nu mai aveam rabdare...daca as fi avut o asistenta mai draguta in noaptea aia m-as fi dat jos in timpul noptii ca eram amortita toata dar dupa cum am povestit nu am fost prea norocoasa cu asistenta din prima noapte.sonda mi-a dat-o jos inainte a doua zi la 6 cand a venit sa-mi faca toaleta.eu eram dezmortita cand m-au coborat la rezerva unde am stat 4 ore.cat despre serviciile lor eu am fost foarte multumita inafara de asistenta respectiva care se cunoaste ca a lucrat la stat si acum s-a ajuns.eu in schimb am avut o cheltuiala neprevazuta si am platit 1000 de lei in plus pentru ca a trebuit sa fac vaccinul de imunoglobulina.
wowwwww!!!! 1.000 lei?!!!! am intels ca in farmacii e intre 500 si 600 lei ... mi se pare tare mult. oare pot sa il cumpar eu? Laura [mamica] lui [copil] Daniel - 14.11.2006 si [gravi] [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Laura&year=2011&month=7&day=9&babycount=1"]prichindel[/url] [baietel] [url="http://community.webshots.com/user/lpetres13"]Poze Daniel[/url] [url="http://community.webshots.com/album/558718316pZDbiH"]Mamici din Iasi[/url] Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui sanda_baby
da o sa poti..ideea e ca doctorita mi-a zis ca e 600 si eu nu am intrebat la receptie si cand sa platesc era de fapt 900 si mi-a facut si niste analize suplimentare ca eu sunt cam anemica si alea au fost 84 de lei.dar poti sa cumperi de unde vrei.
align="right" id="quote2">mersi mult pentru raspuns. [flo]Laura [mamica] lui [copil] Daniel - 14.11.2006 si [gravi] prichindel [baietel]Poze DanielMamici din IasiCopilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Ce faceti? Mai puteti??? Copiloi......tu esti pe ultima suta de metri, nici un semn nimic?

Eu am fost ieri la control si nici un semn.Mi-a spus dr ca daca nu se intampla nimic pana miercurea viitoare ma paste si pe mine cezariana :(

Bebele meu este destul de mare, eu sunt micuta de statura si nu prea o sa mai pot naste natural. Am avut si intalnirea cu dr anestezist, este o doamna super draguta, mi-a placut de ea ca iti spune tot in fata.

Acum miscare, urcat cat mai multe scari poate poate vrea sa vina [bibe]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Niciun semn....astept....ce inseamna bebe mare? ca si mie mi-e frica de asta....la 37s5z avea estimat 3130 g (+- 450g)....si de atunci cred ca a mai luat destul...

 

Ar trebui sa mai merg si eu la un control....poate maine....dar ar trebui sa merg in spital, la CV, si nu am niciun chef sa merg acolo...nu stiu ce sa fac....

 

Eu acum calc garderoba fetei....de abia acum [:I]

 


[gravi] 39 +

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma intreb pana la urma,mai ,naste cineva natural?[:D]Ca vad ca pe toate ne paste cezariana.Alyna,dartu mai ai,parca pe 16 aveai dpn,nu?Poate pana atunci se intampla ceva.Si iti spun eu BB mare,al meu la 36 de saptamani avea 3300 [bibe] si nici eu nu-s tocmai voinicuta. Sanada tu ai facut analizele alea ce se platesc,la BB,alea ce depisteaza nu stiu cate boli?Cum merge cu alaptatul,ii bagi si supliment?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Copiloi, avea 3kg200-3kg400 la 38 de sapt, fiind baiat mi-a zis dr ca e posibil sa stea in burtica si dupa termen....Iar in 3 sapt se duce sigur in 4kg, ceea ce nu e tocmai ok pt inaltimea si bazinul meu. oricum ea mi-a spus din start daca depaseste 3kg800 nu o sa ma lase sa nasc natural. Si cum nu a dat nici un semn pana acum ca ar vrea sa se nasca....

dar tu dc mergi la Cv? Medicul tau este colaborator?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...