Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea la Arcadia - Iasi (2)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui camiki
Ma intreb pana la urma,mai ,naste cineva natural?[:D]Ca vad ca pe toate ne paste cezariana.Alyna,dartu mai ai,parca pe 16 aveai dpn,nu?Poate pana atunci se intampla ceva.Si iti spun eu BB mare,al meu la 36 de saptamani avea 3300 [bibe] si nici eu nu-s tocmai voinicuta. Sanada tu ai facut analizele alea ce se platesc,la BB,alea ce depisteaza nu stiu cate boli?Cum merge cu alaptatul,ii bagi si supliment?
Dap, pe 16 e dpn-ul meu....Oricum am venit f dezamagita ieri de la spital, dr mi-a zis clar daca nu se declanseaza intr-o sapt cezariana, med anestezist la fel....s-a uitat si la inaltimea mea si tot asa a zis.... :( Eu vreau natural, le-am zis ca o macar o sa incerc!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

eu i-am facut doar screeningul auditiv care mai bine nu-l faceam ca m-a bagat in boala pe mine ca a iesit negativ si dupa ce mi-a zis doctorul ala ca trebuie repetat la 3 luni sa vedem ce se intampla a zis ca de fapt acum nu are nicio relevanta ...deci de ce l-am facut ca sa ma gandesc pana la 3 luni ca poate BB nu aude?mi se pare o porcarie. cu alaptatul merge bine am lapte suficient..mi-am pus si la congelator asa m-a sfatuit pediatra.nu ii dau niciun supliment pentru ca nu cred ca mai e nevoie odata ce eu am mai mult lapte decat papa el.in maternitate i-au dat NAN HA(hipoalergenic) pentru ca eu sunt alergica la unele chestii si ca urmare si el a dat semne de alergie la uleiul de corp si la Bepanthen.deci papa numai san si mie mi-e tare comod sincer ma bucur ca am lapte destul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alyna eu m-am ingrasat in timpul sarcinii 19 kg si aveam o burta mare in rest nu am mai pus kg pe nicaieri si legat de chestia asta si de faptul ca BB iesea la echo de 3.800 +_500 gr s-a presupus ca o sa aiba aproape 4.000 gr si a avut 3.530.acum depinde de fiecare am mai auzit si cazuri in care era BB mai mare decat a iesit la echo dar cam rare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanatos sa fie pana la urma si sa il pot naste :) Te-au intrebat ei daca vrei sa faci screeningul ala si alte chestii sau cum? Mie mi-au spus cand am incheiat contractul ca daca vreau pot sa ii fac nu stiu ce teste si screeninguri.De atunci nu a mai zis nimeni nimic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui oiyoy
Intrebare: daca semnezi precontractul pentru nastere nasturala si nu mai ajungi sa nasti la ei sau la un control ulterior iti zic ca ai nevoie de cezariana (si iti dai seama ca nu mai vrei la ei)pierzi avansul? oiyoy
La intrebarea asta nu stiu sa-ti raspund....Scrie in contract "neprezentarea pacientului la data stabilita in vederea efectuarii interventiei da dreptul furnizorului(Arcadia) sa retina, cu titlul de daune, avansul de 30% platiti la incheierea contractului" sau "renuntarea la contract de catre pacient cu mai putin de 2 sapt inaintea datei internarii".......... Alte chestii nu mai scrie, nu stiu daca la asta se referea intrebarea ta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sincer nu am stiut exact despre ce e vorba ca daca imi spuneau ca nu are relevanta nu-l faceam si in plus eu l-am facut gratuit ca asa era cand am facut contractul dar se plateste de saptamana trecuta...mie mi l-a trecut pe factura si nu l-am platit pentru ca s-au interesat ele ca de fapt in contractul meu era gratuit.ala metabolic nu l-am facut ca eu vreau sa dorm linistita ca BB e bine nu sa-mi umplu capul cu toate porcariile nerelevante.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mie mi-au zis la ultima ecografie, cu 4 zile inainte sa nasc, ca bebe are 3,800 kg si cand s-a nascut....surpriza...avea 4,350 kg Nu vreau sa va sperii, ideea e ca exista o marja, care poate fi in plus sau in minus...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ruka cred ca e o idee extrem de proasta sa incepem sa dam spaga si la privat. mai mult de un buchet de flori cuiva care mi-a facut o impresie deosebit de buna (nu oricui), nu as da. eu n-as permite la Arcadia sa-mi hraneasca bebelusul cu biberonul, nici macar o zi. in caz ca nu l-as putea alapta din prima, sa-i dea cu lingurita lapte. daca se incepe cu biberonul din prima zi, sunt mari sanse (sau mai degraba nesanse) ca bebe sa refuze sanul ulterior si sa ajungeti la LP. si faza ca iti dau o cutie de LP la externare iar mi se pare aiurea. [:-@]
Ramonika [mamica] Ruxandra (30.11.2009) [copil] tati [roker] si Vladutz [pis] [url="http://zebraroz.ro/"]zebra roz[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

oiyoy, eu am intrebat cand am semnat contractul in decebrie, ce se intampla daca intervine o nastere prematura si nu pot ajunge la arcadia. Atunci, domnisoara de la contracte cu care am semnat, mi-a spus ca ni se returneaza avansul, dar in contract nu este prevazut acest lucru. De aceea e bine sa intrebi cand te duci la ei. [gravired] 36+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...