Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea la Arcadia - Iasi (2)


Recommended Posts

cu tot cu alea pentru streptococ am mai dat vreo 200 de lei...nu stiu poate maytrei a nascut mai demult dar mie mi s-a spus sa le fac , iar unei prietene de-a mea care a nascut cu medic colaborator prin cezariana i s-a spus sa faca analizele si abia dupa ce le-a facut a anuntat-o ca de fapt mai erau si gratuite printre ele.asta acum de curand..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si mie mi-a spus dr sa le am facute cand ma duc la urmatoarea consultatie.... Daca e sa lasi dupa ei...cine stie daca te mai cheama. Fetelor, am si eu o nelamurire...mi-au spus ca trebuie sa vin la spital doar cu lenjeria si cosmeticele mele.Eu prin lenjerie inteleg chilotii [:D], nu cred ca se refera si la absorbante, nu? Sau trebuie sa le avem si pe astea?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Legat de analizele respective (care, vad, ba ca intra n pachetul de nastere, ba nu) am sa sun sa intreb si sa cer sa ma programeze. Faptul ca ei iti spun sa vii la spital doar cu lenjeria si cosmeticele, o fac din motive de igiena? Adica chiar nu am voie sa vin cu lucrurile (hainele) mele? AlynaB, eu prin lenjerie inteleg lenjerie intima, restul (inclusiv absorbantele) asigura ei. Oricum, stai fara grija, fara absorbante nu ramai [:D], chiar daca nu ti le aduci tu.
[gravi] 35 +
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am sunat sa-i intreb cum e cu analizele si programarea [:-@] M-au chemat maine pentru analize, si tot saptamana asta imi vor face programare la anestezist. Mi s-a spus ca totul e gratuit [:-@] Trebuie sa mai fac o consultatie la arcadia cu medicul cu care voi naste (in cazul meu, medic colaborator), dar asta nu mai stiu daca se plateste sau nu. Oricum, eu aveam deja facuta programarea pt saptamana viitoare la medicul meu. Sa auzim numai de bine! [pup]
[gravi] 35 +
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am nascut pe 18 septembrie. s-or mai fi schimbat lucrurile intre timp, imbunatatit sistemul, etc. eu in bagaj am avut doar lenjeria intima, centura post-natala si cosmeticale [:D] consultul obligatoriu dinainte de nastere l-am platit.
----- [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=157038"]O poveste cu Minuni[/url] - o [buburuza] roza si un fluturas dragalas [8**] Slava Tie, Doamne! The colder the winter the warmer the spring [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...