Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea la Arcadia - Iasi (2)


Recommended Posts

Sanda,te mai deranjez cu cateva intrebari legate de celulele stem,ca esti mai informata decat mine.Tu de ce ai ales biogenis?Asta e firma care lucraza cu Arcadia,ca nu-mi mai amintesc cu cine lucrau ei?DE eaia din Cluj ce ai auzit? Acum ca ne-am hotarat si noi sa recoltam m-a apucat agitatia si mi se pare timpul destul de scurt de luat la rand toate firmele de recoltare si de studiat.Azi am sa iau la rand toate mamicile care le cunosc si care au recoltat celule stem.Merci.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

eu am ales in principiu Biogenis pentru ca am discutat cu tipa de la ei(au contract cu arcadia) si mi-a convenit modalitatea de plata precum si asigurarea care o fac ei in caz ca o sa ai vreodata nevoie de celule (230.000 euro- care include transplantul si cheltuielile pentru familie in tara in care se va face acest transplant). m-am uitat si pe site-ul ministerului sanatatii si biogenis este a 4 banca de celule stem ACREDITATA din Romania, prima fiind cea de la cluj la care nu am apelat datorita faptului ca ma astept sa nasc de la o zi la alta si mi-a fost frica ca nu o sa-mi ajunga kit-ul la timp...cel de la biogenis l-am primit pe loc si chiar l-am lasat la Arcadia ca eu sunt cam zapacita si nu am vrut sa risc sa-l uit acasa. Ulterior am vazut ca si cei de la cluj au asigurare de vreo 180.000, dar sper oricum ca am facut o alegere buna...apropo m-am sfatuit si cu doctorita inainte. Bafta si sa-mi spui si mie ce te hotarasti.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui copiloi
Azi am facut analizele premergatoare nasterii + discutia cu anestezistul....nu am platit nimic in plus [:)] Despre ce cursuri lamaze vorbiti? [:-@] Unde, cand, cum.....cat? [bibe] Ma luminati si pe mine?[flo]
[gravi] 36 +
Nu ai platit nimic??? Foarte ciudat...... te suna ei si te programeaza pt cursurile lamaze.....Asta doar daca ai ales sa nasti naturaL
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Sanda pentru informatii,sant inca in studiu,biogenis, stem sure si cord blood center de la cluj, dar cred ca pe biogenis o sa merg si eu.Toti cunoscutii mei au mers pe cei de la Cluj,spun ei e mai ieftin si recoltarea si stocarea,care ajunge undeva la 170 ron pe an.Am impresia ca la biogenis recoltarea e gratis,fiind firma colaboratoare cu arcadia,nu? Ca si tine am nevoie de kit rapid ca nu se stie cand si cum o sa ma apuce si nu stiu la cei de la cluj cat dureaza sa-l trimita.Ai vreun nr. de telefon al reprezentantului din Iasi de la biogenis? Incerc sa sun la arcadia da' nu-mi raspunde nimeni.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...