Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea la Arcadia - Iasi (2)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui AlynaB
Buna fetelor! Nu am intrat pana acum sa va povestesc cum a fost la curs pt ca nu mi-a mers netul. Am vorbit despre nasterea nat in stil lamaze, despre semnele care prevestesc nasterea (adevaratele semne) pt ca daca ai contractii false sau mai stiu eu ce nu este ca la CV, te trimit acasa si gata.....Aici vii numai pe bune !!!
sincer, mi se pare un pic "riscant". cazul meu: m-am internat la cuza, la 12 noaptea. m-a vazut moasa, verdict: dilatatie 0, poate nasc maine, poate poimaine. am vrut sa plec acasa, pe principiul eu nu stau in spital daca nu nasc. nu m-a lasat sotul. la ora 04.20 aveam dilatatie de 2 cm. doar 2. acelasi verdic, poate maine pe la pranz. la ora 06.10, adica dupa mai putin de 2 ore mi-am auzit copilul plangand. ok, eu am fost un caz rar si fericit as spune, cu travaliu, practic, de cateva ore - 3-4h. dar mai sunt si astfel de cazuri. si ce fac? ma duc acasa, ca nu am inceput dilatatia si nu dau semne ca voi naste, si ma apuca pe acasa? [:D] drept e ca doctorita mea mi-a spus, mai in gluma, mai in serios, ca la al doilea copil nu mai ajung la spital (pe principiul ca a doua nastere merge chiar mai usor decat prima), dar parca nu as vrea sa nasc prin taxi [:D]. Laura [mamica] lui [copil] Daniel - 14.11.2006 si [gravi] 20+ [baietel] [url="http://community.webshots.com/user/lpetres13"]Poze Daniel[/url] [url="http://community.webshots.com/album/558718316pZDbiH"]Mamici din Iasi[/url] Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, intr-adevar asa este cum ai zis si tu.... Te poti intoarce acasa si in 2 ore sa zic poti sa si nasti, dar nu cred ca imi convine nici mie sa stau internata la arcadia cu 450ron pe noapte pana cand nasc. Mai sunt medici care in situatia asta te trimit la Cv , iar cand iti vine momentul vii la Arcadia.Nu mi se pare nici asta cea mai ok optiune....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui AlynaB
Laura, intr-adevar asa este cum ai zis si tu.... Te poti intoarce acasa si in 2 ore sa zic poti sa si nasti, dar nu cred ca imi convine nici mie sa stau internata la arcadia cu 450ron pe noapte pana cand nasc. Mai sunt medici care in situatia asta te trimit la Cv , iar cand iti vine momentul vii la Arcadia.Nu mi se pare nici asta cea mai ok optiune....
perfect de acord ... eu la cuza nu vreau sa ajung sub nici o forma, pot lua nenorocitul ala de stafilococ si in 10 min ... nu trebuie sa nasc acolo. drept e ca nici sa stau cazata 3 zile fara sa nasc nu imi convine. ce vreau eu sa zic e ca niciuna din variante nu e ideala. ma gandesc ca o mamica la a doua nastere stie la ce sa se astepte ... cat de cat, dar, daca esti la prima nastere nici nu stii .. nasti, nu nasti ... poate fi un pic riscant oricare varianta ... get it? adik nu mi se pare ideal [flo] Laura [mamica] lui [copil] Daniel - 14.11.2006 si [gravi] 20+ [baietel] [url="http://community.webshots.com/user/lpetres13"]Poze Daniel[/url] [url="http://community.webshots.com/album/558718316pZDbiH"]Mamici din Iasi[/url] Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corect !!! Banuiesc ca si din cauza asta au insistat atat de mult la curs pe toate semnele care prevestesc nasterea, ne-au mai dat si schema aia de calculare a contractiilor.... Oricum, cum ai zis si tu la prima nastere e mai greu sa iti dai seama daca e sau nu e..... Mie sincer imi este fff frica de mom ala.... Daca o sa ma sperii de aiurea, daca nu o sa imi dau seama care sunt contractiile adevarate....daca nu mai ajung la spital si mai nasc stiu eu prin masina.....[alcool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...