Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Totul despre Dubai


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui maru
Super Brave Girl. Ti-a placut? a meritat vacanta?Acum e nebunie in aeroporturi peste tot in lume, nu-ti spun cum e cand se pleaca mai la sud, la vecini:)ia uite aici:http://www.youtube.com/watch?v=Z6_Y91tReqEEmma Aida e inger[ruga]Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
align="right" id="quote2">La mine nu prea a fost o vacanta reusita pt ca mi-a fost f rau din cauza sarcinii. Am avut 4 zile in Dubai. Am ajuns dupa 9 zile de stat la soare, super obosita si fara chef de nimic. N-am prea vazut mare lucru, ca dupa micul dejn imi era rau, asteptam sa-mi treaca sa nu fac vreo surpriza prin taxi si pana plecam se facea de 11. Ma duceam doar pe la mall-uri, unde repede oboseam. Venea pranzul, mi-era super foame, dar apoi iar ma loveau greturile.Per total a meritat sa vad Dubaiul. Am fost dezamagita ca Burj Kalifa(nu cred ca se srie asa, nu?) era inchis, si tot o dezamagire a fost Burj Al Arab. aveam asteptari prea mari [:D]In schimb mi-au placut f mult fantanile si atmosfera de acolo.==========Corina Mamica de Arianna Maria [copil] si [gravi] 9+POZE CU PRINTESABEBE2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 111
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

BraveGril, acum ai vazut si tu cum se uita lumea la alea...important e sa te simti bine si sa nu ai impresia ca atragi privire.

 

Cred ca intr-adevar aveai asteptari prea mari pt. Burj Al Arab. Unde ati mancat, la resto-ul de sus sau la cel cu acvariu, sau in barul sky. Ma mira ca v-au primit in blugi, noi cand am fost am vazut ca i-au refuzat.Pantalon si camasa cu maneca scurta erau, dar cu blugi nu.

 

Si mie mi se face rau in taxiurile lor. De la modul cum conduc[bang]

 

[olala] fantanile!!

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hmmm...singurul meu regret cand am vizitat Dubaiul,a fost ca nu am putut ajunge la Burj al Arab...sus in skybar! Asta ptr ca nu primeau copii [bang] !! Dar mi-am promis ca la urmatoarea vizita..cand o fi...nu voi mai pierde ocazia !! La mine e mare curiozitatea...si citind rewieurile..multi spuneau, ca o data in viata se merita...!

Dar fetelor...bazarul de la Madinat Jumeirah nu l-ati vizitat ???...este unul din cele mai placute locuri pe care l-am vazut....pe acolo !!!!!

 

Jessica lui mami

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mie mi se pare ca e de bun simt ca respectam (cit de cit) regulile pe unde ne ducem

 

cred ca e cam aiurea sa te duci despuiata intr-o tara de-asta musulmana; mie mi s-a parut un pic nashpa si la turci, in Istanbul si aia-s cu un picior in Europa; cind incepeau sa "cinte" megafoanele alea la orele de rugaciuni ... parca mi se ridica parul pe mine ... plus ca imediat se vedea ca suntem straini (sotul meu avea pantaloni scurti, adica imediat deasupra genunchiului)

 

in orice caz, uneori ma bucur ca-s nascuta-n Romania [:D] adica ... se putea si mai rau [:D]

 

BraveGirl,

 

pe bune, sunt cozi pe aeroport, la intrarea in Dubai? [bang]

nici nu ma gindisem la asta ... de fapt, nici nu-mi venea sa cred ca-mi trebuie viza ... si ca e chiar complicat cu viza, nu orisicum [:D]

 

cre' ca ...nu stiu ...

 

Burj al Arab chiar nu merita?

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sincer, nu stiu cum se chema restaurantul unde am mancat. Era parca la etajul 27, era ceva cu canapele albastre, cu tavan cu verde si albastru. noi am fost 12 persoane. Mancarea nu mi-a placut. Adica aperitivul a fost super naspa. Servirea, execrabila. am asteptat mai bine de 45 de minute sa ne aduca nota de plata (f piperata, de altfel [:D]). Am facut reclamatie, si ne-au zis ca erau plini si e greu sa servesti o masa de 12 persoane, ca ne-au facut o favoare ca ne-au primit, initail rezervarea fiind pt 10 persoane [bang]

 

Teo, noi am zburat cu Emirates si aterizasera mai multe avioane atunci. Cozile la controlul pasapoartelor nu sunt f mari (asta dc sunt deschise multe ghisee, ca altfel sunt maricele). Pot sa zic ca atunci cd ne-au vazut ca deja nu mai putem, au mai deschis ghisee. Cozi mari au fost la scanarea retinei. Cd am vazut coada la barbati, mi-a venit sa plang pt ca mi-era f greata, si WC-urile erau din alea cu gaura, nici o sansa sa le folosesc. De unde stateam noi, femeile la coada, nu reuseam sa ne vedem barbatii. Aveau peste 150 de persoane in fata. ulterior au 'spart' coada in 3.

 

==========

Corina

Mamica de Arianna Maria [copil] si [gravi] 9+

 

POZE CU PRINTESA

BEBE2

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Brave girl, acum 5 ani + era mult mai nasol la scanat.... era o camera.... unde garantez ca mirosurile erau mai mult decat bleah eu cand am venit cu tarom cozile la scanat retine si pasap, erau acceptabile max 5 persoane.. .pt tarom deschise in ca doua birouri de pasapoarte eu sunt rezident si nu stau la scanat, dar ma ugerez cand veniti daca mai veniti , sa cereti unde va fac viza de Marhaba service costa putin, si va asteapta la avion , va plimba cu masinuta prin aeroport, la cozi mergeti in fata, terminati in max 30 min sunt socata de ce spui de burj al arab, sincer, eu nam fost si nici n-am degand.... in Jumeirah sunt o gramada de resta...si poti manca bine si convenabil si sa ai vedere la turn Delphin...unde reduceri la esprit, special am fost sa-mi iau pantaloni , mda si am purtat leggings si bretelute + pasmina (cand am inceput sa tremuri [:D] .... nu prea s-a holbat la mine pt ca erau altele mult mai despuiate --------------------------------------------- "Someone's pleasure is another's pain!" Alergic at stupidity.
"There's nothing can't be done, if we raise our voice as one."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Annie, reduceri la Esprit-ul din Outlet Mall. Si la Disel. Ai fost la H&M sa vezi colectia Garden? O gasesc adorabila. Facand o comparatie intre resto-ul de la Bur Al Arab si Skybar, zic mai degraba Skybar, caci intr-adevar mancarea nu e chiar super pt. pretul cerut si sunt debordati repede. [alcool] Si cel mai fain e la fantani, dar si la subsolul lui WafiMall! Ai fost Annie? E super, decorat ca si un zouck tipic cu barulete tipice orientale. AM baut o cafea turceasca super...de la mama ei, facuta pe nisip! Si la Mark&Spencer, daca va place firma, tot la Wafi, dar la etaj, parca la etajul 1 sunt preturi faine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ciudat, credeam ca reducerile sunt peste tot, in toate mallurile, oulet mal nu-mi place , e mare si .... pustiu , si daca vezi ceva gol nu ti vine sa intri am fost la deira CC, nici o reducere, cred ca doar perre cardinul ca au non stop. in HM am intrat dar nimic interesant.... defapt vroiam o pereche jeans 3/4.. nam gasit nimic in tot mallul ala...vorba e ca tre sa fie simpli, sa-mi placa si sa aibe marimea mea wafi... sami fie rushine, nu l-am vazut, trec ereu pe langa el, dar nam oprit niciodata mark and spencer e ok, eu de la ei am luat niste geluri de dush [olala], din dubai mall, se pare ca mai am multe de vazut prin dubai am sa iau o pauza, totusi, m-am saturat de el, data viitoare Al ain! --------------------------------------------- "Someone's pleasure is another's pain!" Alergic at stupidity.
"There's nothing can't be done, if we raise our voice as one."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maru unde am zis eu ce ai citat tu din memorie mai sus??? Nu am spus niciodata ca ma imbrac intr-un anume fel datorita faptului ca am imunitate. Ba chair am negat total asta. Si am adaugat ca de la 9 ani am trait in tari musulmane si nici eu nici mama nu ne-am imbracat altfel. Nu am fost niciuna indecente dar nici nu ne-am acoperit suplimentar. Si nu beneficiam de nici un fel de privilegii. Am zis ca NU POT FI ARESTATA cum mi s-a prezis aici. Asa spune Conventia de la Vienna . Pt orice fac raspund in UK nu in alta tara indiferent ca e musulmana sau nu.Ar fi trebuit sa spun ca da , ok , daca i se pune pata unui politist poa' sa ma aresteze ca sa nu para ca ma laud????? Pitilache,nici sotia fratelui tau nu poate fi arestata ( am absolvit Institutul Diplomatic, am mancat legile si conventiile astea pe paine , stiam drepturile si obligatiile membrilor corpului diplomatic si consular al Romaniei ca pe Tatal Nostru numai ca n-a fost sa fie sa lucrerz pt RO- na ca iar ma laud, ce sa fac, tb sa imi justific raspunsul)dar fratele ar fi trimis acasa de la post daca sotia si fetele nu ar respecta asta. Motiv pt care noi nu am aceeptat sa mergem la post in tari atat de stricte. Am mai mentionat asta. Annie , valabil si pt intrebarea ta. Diplomatii au anumite imunitati si privilegii , asta nu inseamna ca fac ce vor si nu li se aplica legea. Dar se aplica la ei acasa.Si e adevarat ca anumite reguli nu li se aplica. Altfel nu ar mai exista nici imunitatile nici Conventia de la Vienna. Dar eu una nu stiu pe nimeni care sa abuzeze de asta iar eu personal nici atat. Cu toate ca par asa laudaroasa. Dar daca m-ar opri politia sa ma intrebe de orice prima oara mi-ar cere pasaportul.Asa se face nu???LA ASTA M-AM REFERIT. Si de acolo ar stii cum procedeaza mai derparte, nici nu ar fi nevoie sa le amintesc eu. Nu mi s-a intamplat niciodata pana acum.Ca dovada ca imi vad de treaba , Cristina. Si nici imbracamintea mea nu cred ca a ofensat vreodata. Si am mentionat asta numai pt ca o fata de aici de pe DC mi-a prezis ca voi fi arestata , fara sa ma cunoasca macar .Nu cred ca am mentionat inainte ci DUPA.Si am mai spus ca nu cred ca ar fi arestata nici o fata cu sau fara imunitate chiar asa, pt ca nu isi acopera bratele. Dovada ce a spus Brave Girl, care a fost mai recent nu ca mine acu'9 luni... Si respectiva sa nu o mai dea la intors, ca la mine s-a referit , nu la modul general caci cu mine vorbea.Si a sarit ca arsa ca am pomenit cuvantu' imunitate cand ea imi prezisese deja ca infund puscaria. Ca sa vezi... Si NU AS FI INTERVENIT DELOC la acest subiect daca nu spunea ca NUMAI MUSULMANII SUNT DEMNI DE RESPECT.Vad ca asta nu va deranjaza... Cat despre faptul ca ma laud.... am mai povestit si eu una alta despre mine ( ca majoritatea de aici de pe forum) ..ce ar trebui sa zic ca sunt grasa si urata ...ca sa intru in gratii cuiva?Nici 90-60-90 nu am mentionat Maru- poate imi dai citatul unde am dat dimensiunile mele- Imi pare rau daca asta ofenseaza, nu stiam ca neparat tb sa ai probleme , altfel te lauzi. Cat despre sofer, masina, vila etc....Maru, eu am invatat de mi-au sarit capacele si in continuare merg la traininguri si invat cu bebe mic acasa si insarcinata, pana sa obtin postul asta am dat zeci de interviuri unde intrau toti pilosii , am muncit apoi sa avansez,muncesc insarcinata intr-o tara cu clima extrema (deci nu apuc sa vad vila aia...) nu m-am maritat cu Columbeanu si nici nu ma bazez pe ce e sotu' cum imi trantea in fata aceasi persoana ce imi prevestea arestarea. Da' banuiesc ca si asta suna a lauda.. Eu cred ca am dat exemple concrete atat pe subforumul asta cat si pe altele, am dat sfaturi celor care intrebau de vize/ pasapoarte/ calatorii nu am scris sa ma aflu in treaba...'nu vand nimic doar ma laud'. Desigur asta a presupus sa si spun ce am facut eu cand am fost in tara X daca asta se interpreteaza ca lauda, asta e. Am dat exemple concrete , am spus ca nu imi acopar bratele si ca ma imbrac ca de obicei in vacante. De unde s-a dedus ca umblu despuiata? Vad ca Brave Girl a descris cum s-a imbracat . Pai eu nu m-am imbracat nici pe jumatate atat de 'indecent' ( vorba vine, Brave Girl, nu o lua ca atare). OK? De la faptul ca am zis ca ma imbrac ca de obicei SI POTRIVIT CLIMEI si nu cum imi dicteaza unii care mai fac si discriminari religioase s-a ajuns la indecenta/ despuiata!!! Am subliniat inca de la inceput ca nu umblu cu string la plaja nicaieri, nu fac topless, nu umblu cu fuste sub fund. Ba chiar am spus ca femeile musulmane de aici lasa la vedere burta si eu nu as putea. Dar nu imi acoper bratele ca la 40 de grade as lesina, Maru. Cristina, ce am scris mai sus e raspuns si pt intrebarile tale. In Arabia Saudita am spus clar ca nu ma duc- am mentionat la prima sau a doua interventie. Si nici in Iran. Apropo, inafara de cele 2 tari mentionate mai sus poti sa imi spui si mie unde ai fost tu la 40-45 de grade si te-ai imbracat cu maneca lunga?? Ca veni vorba de laude mai sus. ....Cristina tu inca de acu vreo 2 ani sau mai bine descriai in detaliu cum arata si cate carate are inelul tau cu diamant , de vila care ai primit-o la aniversarea a doi ani de casatorie sau 3 nu mai stiu...de vila de la Miami scrii in 2 din 5 postari , la fel de milioanele de lire pe care le castigi. Da' stii ceva? Eu nu consider ca te lauzi. Daca asta e viata ta, ce ar trebui sa spui, ca traiesti pe benefits ca sa nu se supere cei care nu au ce ai tu?? Si din postarile tale am inteles ca si tu ai muncit, nu ca ti-au cazut chiar in poala. Eu nu sunt geloasa ca am o viata plina si nu sunt adepta caprei vecinului... Daca ai avea imunitate diplomatica sunt convinsa ca ai mentiona-o mai ales daca ti-ar spune cineva tam nesam ca risti puscaria pt felul cum te imbraci!!!!!Asa ca nu ti-am prea inteles interventia. Daca venea de la altcineva , mai intelegeam... Sa stiti mai fetelor ca nu e nimic asa de filme si de vai, vai ce VIP. E ceva relativ normal. Si voi puteti sa ajungeti sa aveti oricand daca aplicati pt un post in MAE sa zicem.Nu e nimic asa de wow.Si in acelasi timp nu e ceva secret, care nu poate fi adus in discutie.Ca vad ca a creat multa valva. Cat despre Nepal, multumesc frumos ,Cristina , m-am simtit bine. Si m-am imbracat in tricou si pantaloni 3 sferuri mai putin seara la resturant, cam ca de obicei.Am poze la semnatura , deci nu pot fi acuzata ca o dau la intors.Inclusiv poze mai vechi din alte tari unde ATRAGI ATENTIA ORICUM pt ca esti ALBA si daca mai ai si un bebelus mic dupa tine, garantat vei fi in centrul atentiei indiferent cum te imbraci de acoperit . O sa pun si din Dubai cand le-oi gasi ...ca sa vada si unele care fac tot felul de presupuneri ce despuita mergeam eu ....Dar nu o sa stau si sa inghit chestii de genul 'imbracat a la tara musulmana ca te ia politia!'de frica ca pare ca ma laud. Lara [gravired] w18+ [baietel] Jamie and Errie 18mths [url="http://picasaweb.google.com/LovelyLaraUK/HAWAII_MEXICO_US #"]Hawaii MexicoUS[/url]*[url="http://picasaweb.google.com/LovelyLaraUK/Europe_and_US#"]Europe_and US[/url] * [url="http://picasaweb.google.com/LovelyLaraUK/Wedding #"] Wedding[/url] * [url="http://picasaweb.google.com/LovelyLaraUK/ErinnKendall#"] ErinnKendall[/url]*[url="http://picasaweb.google.com/LovelyLaraUK/KualaLumpur#"]KUALA LUMPUR[/url] *[url="http://picasaweb.google.com/LovelyLaraUK/ BangladeshSingaporeBali#"] Bangladesh_Singapore_Bali[/url] *[url="http://picasaweb.google.com/LovelyLaraUK/India# "] India[/url]*[url="http://picasaweb.google.com/LovelyLaraUK/Nepal#"]Nepal[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lara_c, eu cred ca tu ai o problema ...te rog arata-mi si mie mesajul unde iti raspund tie personal, cu respectul si altele despre care pomenesti. Poate nu ai remarcat, intrebarea o punea Bravegril si raspunsul era pt. ea, cu EA comunicam, nu cu TINE. Nimeni nu te-a intrebat nimic, hop ai aparut si ai inceput sa versi in stanga si in dreapta. Cred ca ar trebui sa recitesti de la inceput subiectul!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...