Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Totul despre Dubai


Recommended Posts

Multumesc mult de sfaturi![flo] In mod sigur nu vom rata excursiile in desert.Sunt curioasa sa vizitez Dubaiul cu tot ce are el de oferit de la bazarurile traditionale pana la Burj-al Arab. As vrea tare mult sa vizitez si Marocul[:D]. [pup] Raluca , Ioana Carrina(09.04.2003), Maria Carolina( 26.11.2005)si Ana Iasmine(06.10.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 111
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui ciarli
Dubaiul nu e un oras ieftin, nu mai e de multa vreme. Cred ca reducerea de la cumparaturi e comparabila cu pretul transportului si al hotelului. Asta in ideea ca te duci ca sunt preturi mai mici, altfel e un oras care merita vazut, si daca poti ia o excursie in desert (gasesti la 100-150 USD la hotel) si du-te si la Abu Dabi, e destul de aproape. Vacanta placuta! [url="http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=125dtbzf.4phg5fl3&x=0&y=kdca89"]Leia&Maia[/url]
Gasesti excursie in desert, o dupa-amiaza cu cina inclusa, la 55$ pe net. Faci reservare si vine si te ia de la hotel si ii platesti cand vine, cash in dolari sau dirhami. http://www.citysmart.ae/DesertSafari.htm Eu am organizat o excursie in Dubai, de pe 4 pana pe 7 febr. si am rezervat pe net tot, si hotel si avion si excursie pt. visitarea orasului. Suntem 15 pers.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Delphin,f interesant site-ul,multumesc! Sa-mi povestesti si mie cum a fost[:D].Din pacate,noi vom rata targul de shopping anul asta dar...sigur vom merge in Dubai daca nu la vara(am inteles ca nu e indicat din cauza caldurilor insuportabile)probabil la anul. Va[pup]! Raluca , Ioana Carrina(09.04.2003), Maria Carolina( 26.11.2005)si Ana Iasmine(06.10.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
As vrea sa stiu cum a fost vremea de Revelion la Dubai? A fost de plaja? se poate merge la parcurile acvative, o fi incalzita apa, sau nu e nevoie? Cum sunt artificiile banuiesc ca nu e cazul sa mai intreb... [:D] Laura si fetitele: Bianca (14 aprilie 1999) si Ramona (17 mai 2002) [url="http://flickr.com/photos/lauratenea"]poze_noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Annie80
A fost cald 17 grade noaptea 25+ ziua....nu stiu daca a aqua parkuri a fost incalzita pa, dar unde merg eu, este.... --------------------------------------------- "Someone's pleasure is another's pain!" Alergic at stupidity.
"There's nothing can't be done, if we raise our voice as one."
[:D] Am mai gasit ceva de facut...sa vizitez turnul nou deschis[alcool] si cred ca o cina la Burj al Arab. Cool! Vineri seara 5 feb. sunt la Dubai Mall la fantani[pk]si cred ca voi visita turnul in aceeasi seara. Ai fost Annie? Pe 28 ian. mergi la deschidere DFS? Ieri am facut ultima reuniune inainte de plecare pt. fete...toate suntem excitate ca niste pureci...expre am facut cu atata timp inainte de plecare, ca sa se decanteze informatia!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Annie80
A fost cald 17 grade noaptea 25+ ziua....nu stiu daca a aqua parkuri a fost incalzita pa, dar unde merg eu, este.... --------------------------------------------- "Someone's pleasure is another's pain!" Alergic at stupidity.
"There's nothing can't be done, if we raise our voice as one."
Super! deci de plaja...Annie, tu unde mergi, la vreo piscina incalzita? dar apa marii cum o fi? in martie 2008 cand am fost noi era calda bine, dar si afara erau peste 30 grade! Laura si fetitele: Bianca (14 aprilie 1999) si Ramona (17 mai 2002) [url="http://flickr.com/photos/lauratenea"]poze_noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Delphin vroim sa-ti spun in legatura cu turnul si viziatul lui.... e mult mai ieftin cu booking.... din pacate nu e available online ...inca...daca vrei in ziua respectiva e 400 dirhami...iar in alta zi numai 100/persoana...mi se pare enorm 400 dhs pe persoana, deci daca poti fa booking inca n-am fost, vinerea trecuta era foarte aglomerat... si n-am mers, am fost la Global Village, dar noi nu ne grabim cu vizitatul nu cred ca o sa fiu la deschiderea DSF...defapt nu cred ca e o deschidere...si dureaza destul de mult festivalul .... si crede-ma ca sunt satula de dubai si malluri..si in timpul anului sunt reduceri de ex, Pierre cardin au reduceri non stop de 75% plus ca a meu zice ca nu mai vedem dubaiul curand , eh, well .... we'll see laura eu nu stau in dubai... stau intr-un emirat mai indepartat, si merg la un hotel care are piscina, si iesire la mare... oricum pt mine e cumplit cand ies din apa ..din martie incepe sa fie ok...depinde...acum 2 sau 3 ani a fost un martie foarte ploios --------------------------------------------- "Someone's pleasure is another's pain!" Alergic at stupidity.
"There's nothing can't be done, if we raise our voice as one."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[olala] Annie pove cum a fost la Global Village? Ma ganeam ca DSF se tine doar intr-un loc...Dubai Festival parca ii zice, dar bine ca esti pe aici ca sa ma luminezi. Deci DSF de fapt e perioada soldurilor la care participa marea majoritate a mall-urilor. Acu sa-ti pove ce stiu eu cu turnul...intrarea obisnuita e 100aed, daca nu vrei sa stai la coada sa cumperi bilet si sa urci, exista posibilitatea de "fast ticket" care costa 400aed. AM incercat pe site si inca nu merge, poate pana plec merge sa fac booking, caci poate o fii si asa cum zici tu. Inca o precizare te rog, ca tot te-am prins aici [:D], turnul, dubai mall si fantanile sunt in acelasi loc nu? aica Dubai Mall? [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...