Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Totul despre Dubai


Recommended Posts

Gata! Fuse si se duse si am racit! Imi curg nasul, mi-a fost putin frig, am vazut si ploaia pe care am adus-o cu mine la Djibouti! A fost fain, prea scurt, dar cred totusi ca daca stateam mai mult mi se lua de toate magazinele si altele. In turn nu am reusit sa urcam, in ciuda zecilor de emailuri trimise pt. rezervare nu am primit nici un raspuns, iar vineri dimi, la fata locului, nu mai erau bilete de 100 pan luni seara, deci am zis pas. In rest...MAll of Emirates, pt. un tur mic de shopping, Dubai mall si am fost la fantani. a fost superb, am mancat la o terasa acolo, admirand spectacolul. Am mai fost in Mercato, Karama Market pt. niste "souveniruri" si la resto la Burj Al arab, unde sa zicem ca nu e chiar "Whau", dar merita facut o data in viata. Voiajul pt. fete a fost super, toate multumite si asta m-a bucurat mult. Poate ca mai revin o tura, tot pt. 3 zile daca mai sunt clienti pt. un nou voiaj. Deocamdata testez terenul!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 111
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Welcome back! te asteptam 1. care ploaie? cred ca ai adus-o numai pt tine, aici au fost niste norisori dezamagita de burj al arab , zici? si eu...auzisem o gramada de lucruri faine despre el, l-am tocat pe al meu sot 3 luni de zile sa ma duca sa-l vad.... sincer nu stiu la ce ma asteptam sa vad sincer imi pare rau ca ai racit aici, sper ca acum esti mai bine , ma bucur ca totusi te-ai distrat. te-ai distrat da? Pup u! --------------------------------------------- "Someone's pleasure is another's pain!" Alergic at stupidity.
"There's nothing can't be done, if we raise our voice as one."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va spun ce am auzit eu de Burj Khalifa...Cica in sambata in care inca eram la Dubai adica pe 6 feb liftul ar fi avut o pana ceva si ar fii cazut in gol vreo 150m dupa care s-a oprit intre etaje si au scos oamenii din lift cu o scara si altele. Si de atunci turnul e inchis pt. vizite. Iar biletul e 100 sigur la normal si 400 la "rapid". Sigur Annie, m-am distrat si chiar riscam sa revenim pe 1 aprilie. Cum am zis eu in "interes" de serviciu, adica organizator. M-am urnit ieri si am fost la doctor, am adus si o otita cu mine...de fapt cred ca rinofaringita a dus spre otita. Rezultat de curse 10 zile de ampicilina si picaturi de pus in ureche. Ce nu inteleg eu neam, e ca-ti spune sa nu te duci la plaja sau piscina si sa eviti sa introduci apa in ureche, dar picaturile alea ce sunt. Ca e o doza unica de 5ml de 2 ori pe zi [alcool] Am uitat sa specific ca joi seara cand am ajuns am fugit in Deira City Center, deci si asta trebuie trecut pe lista[:D], iar big bus l-am luat din fata de la Wafi, dar nu am intrat. Nu-l bifez si pe asta caci as vrea sa ma intorc sa vad cum e pe dinauntru cu piramidele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

wow, i'm shocked, doulbe shocked [soc] eu n-am auzit de asta, si ei nu spun [alcool]...nasol, ce sa zic... erau oameni inauntru? 150 m? eu am avut un fel de cadere libera la niste jocuri in global vilage si mi-a venit sa pup pamantul Mey despre urechi, cred ca, apa nu face bine daca sta acolo, plus ca poate avea reziduri si inflama si mai tare, face mormoloci, broscute pestisori (glumesc) pe cand picaturile , au antibiotic si lupta cu infectia refacere rapida! Deira city center e preferatul meu, pe langa ca e cel mai aproape, e mai adunat asa, nu imens ca dubai mall, si l-am cam invatat, adica e ma intereaza acolo [:D] bafta cu 1st APr, nu e gluma nu? eu pe 3 mart plec in ro! --------------------------------------------- "Someone's pleasure is another's pain!" Alergic at stupidity.
"There's nothing can't be done, if we raise our voice as one."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luna viitoare ajungem si noi 5 zile in Dubai. Inca nu am avut timp sa studiez, asa ca va intreb: ce e de vizitat? In afara de mall-uri [:D] ========== Corina Mamica de Arianna Maria [copil] [url="http://picasaweb.google.com/corinagheorghe2005"]POZE CU PRINTESA[/url] [url="http://lt1f.lilypie.com/oNXPp2.png"]vine bebe[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luat bilete pt. big bus 48h si facut o zi circuitul blue, o zi circuitul rosu. Coborat din bus sa va plimbati cu vaporasul,plimbarea e inclusa in costul biletului de bus, mers la muzeu, intrarea e inclusa in biletul de bus, vizitat golden zouck, e statie pe linia rosie, piata de contimente, de tesaturi...tot centrul vechi e simpatic. Apoi de vazut seara fantanile cantatoare din Dubai mall, unele mall-uri merita vizitate pt. arhitectura...wafi cum ar fii. Mers la aquariul din hotel Atlantis si de ce nu si la cel din Dubai mall,o seara de excursie in desert...acum depinde daca sunteti cu copii sau nu. Ar mai fii de vazut in Mall of emirates pista de ski si snow parc, dar cred ca voi v-ati saturat de zapda. De ce mergeti la Dubai...scopul vizitei, turism? Cam ce va ganditi voi ca ve-ti face? Apoi pot sa-ti mai propun cate ceva in functie de viziunea voastra asupra voyajului la Dubai! [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Delphin, multumesc frumos! Suntem 6 cupluri, mergem fara copii, ca cel de la purtator nu se pune [:D]. Mergem sa ne relaxam, distram, vizitam.... O sa am in curand 3-4 zile libere si ma pun pe studiat, sa fructific la maxim timpul. [flo] ========== Corina Mamica de Arianna Maria [copil] si [gravi] 3+ [url="http://picasaweb.google.com/corinagheorghe2005"]POZE CU PRINTESA[/url] [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Corina&year=2010&month=11&day=5&babycount=1"]BEBE2[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Brave, ok, 6 cupluri, fara copii zici...Pai atunci asa cum am zis, luati bilete pt. big bus si faceti putin pe turistii, linia rosie a big biusului merita, o zi la un parc aquatic cel de la Atlantis nu ar fii rau ca sa vedeti si aquarim-ul de acolo. Vedeti ca sunt oferte pe net parc + aquarium la un pret bun, apoi o seara in desert, la hotelul la care ve-ti sta(bdw, la ce hotel ve-ti sta?)trebuie sa fie un tourism deck si intrebati acolo despre iesire seara in desert, cu masa, desi eu as rezerva de pe net caci e mai ieftin. Pai 2 zile cu big bus si faceti si mall-urile, caci va lasa cam la fiecare mall, una la parc, o alta in desert si cam asta e, va mai rezervati timp si de plaja, o zi si asta e tot...fuse si se duse 5 zile la Dubai [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...