Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Totul despre Dubai


Recommended Posts

maru tinuta decenta ... bluze nu foarte decoltate, fuste ...nu foarte scurte, pt malluri recomand oricum ceva mai cu manecuta si pantalon lung , pt ca e rece (eu sunt mai friguroasa).... nu-ti cere nimeni sa porti shall si abaya, eu port maieuri cu breteluta, ..dar nu la mall , ca tremur delphin scuze, sunt aeroplana ! resto Morits e cel chiar langa ski? ca noi mai mancam acolo ....dar nu le stiu numele, anyway noi preferam cele libaneze [pofta] chiar si la food court la Burj Khalifa ai fost? ground floor -> etj 124 intr-un minut, sau pe-acolo *ninonino* ametesti propos fetelor , daca veniti , nu veniti in perioada Ramadhanului ! e si mai strict, adica, fara apa, mancare pe strada si majoritatea restaurantelor sunt inchise ! Apropos de Iran si strictete, un dr a fost spanzurat , in stada, pe loc, doar pt ca un pacient ar fi mirosit fum de tigara in cabinetul lui...si era in ramadhan, confirmat de prietena mea iranianca.... ( care , aici la emirate , nu posteste, nu se acopera, nu ...nimic) --------------------------------------------- "Someone's pleasure is another's pain!" Alergic at stupidity.
"There's nothing can't be done, if we raise our voice as one."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 111
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Maru, subscriu si eu la ce a zis Annie. Daca poti sa-ti faci rost de imunitate diplomatica, cred ca aia o sa te incalzeasca numai pe tine, in orgoliu. Sunt o gramada de diplomati care-si vad de treaba lor,si nu au scris in frunte faza cu imunitatea. Annie, sa le vezi pe iranience aici, in Londra, cum sunt.Make-up extrem de agresiv, nu postesc, nu se acopera, beau si fumeaza unele de zici ca nu-i adevarat. Insa, cand se duc in Iran, schimbarea e la 180 de grade. Sotul meu este iranian,iar toata familia lui e aici. S-o vezi pe cumnata-mea aici...zici ca-i una fanatica in materie de make-up si fashion. Maica-sa ,la fel. Acum, sunt si aici iranieni care sunt atasati diplomatici. Aia sunt altfel. Sotiile si fetele lor.....acoperite,insa cu bun gust. Nu e musai sa fii gen ninja,sa nu ai decat ochii la vedere. Eu peste doua saptamani, cred ,ajung iar in Dubai. Voi sta vreo 10 zile de data asta. Intotdeauna cand ajung acolo, tot imi spun ca imi voi face timp sa umblu mai mult, sa vad, insa niciodata nu e asa. Ma mai scot cand merg cu fetitele, ca ele ma trag spre atractii turistice. Cristina ,Iasmina Timeea si Georgia Helia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

maru lumea nu vrea avertismet, atata tot[:D] Da, Annie, St. moritz de langa ski. Am cerut un croque mousieu si am primit ceva gretos pe paine si putin bacon la mijloc, nici macar jambo,,bacon![bang] Si mie imi place libanez, primul resto cand am ajuns a fost libanez[pofta]Mai ales salata fatoush!si salata de vinete, nu stiu cum ii zice [pofta]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Teo,te invidiez,in sensul bun evident![:)]Nici eu nu sunt adepta statului in tarc si bagat in mine,chiar e de evitat,la cat sunt![:D]

Annie,asta cu spanzuratul,deja este extrema rau de tot!Cum au demonstrat aia ca el fumase,ca doar n-a tinut mirosul pana a venit politia sa verifice?

Eu una,sunt adepta imbracatului decent oriunde,fie ea tara araba sau aiurea.

 

"La vita e bella"

Bijuterii hand made

De mancare

Dulciuri

Din gradina mea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))] iote ca am primit pe tel si e aiurea sa scriu de pe tel, sunteti mortale [pup] Da in iran cu dr, asa a fost, venit pacient, mirost fum de tigara, sunat la politie, venit politia (sau ce au ei pe-acolo) l-au scos in "strada" sau poate au loc special si a fost spanzurat .... da doamne iarat-ma nici chiar asa..d.eci nu stau a discutie delphin acolo de vreo doua ori am mancat... mancarea buna eu cu paste, al meu cu "ceva cald" dar ce nu mia placut ca intai aduce copilului, si apoi noua la 15-20 min, pai venit cu totii odat nu pe rand .... eu mor dupa tabouleh [pofta]... maine cred ca fac si eu...sigur de salata am timp, de fel principal.... nema, cred ca servesc paine cu paine ... lol maru, lara zicea ca leca in Nepal, si-si cauta haine nepaleze, ca poate nu apuca sa le spuna ca are imunitate diplomatica........ eu una nu am nici o imunitate, repet ma imbrac ...decent..si sa mor daca nas pune un mini pe mine, ca la 42 de grade,.... wow...dar de cat sa-i vad balindu-se la mine ...as pune si abaya.... dar partea frumoasa a abaya-ei ..... dispare intrebarea "eu cu ce ma imbrac?", dintr-un sifonier plin...ai pus abaya pe tine si poti sa porti nimic pe dedesubt [pk], eh maru , m-ai facut sa rad in seara asta, [:D] fetel, dar cum e cu imunitatea, asata, o ai, si ... pe urma se aplica " ma doar in cot?' de legi reguli? etc ????? daca as putea as ridica/anula .. orice numai sa nu existe , sincer, dar nu stiu cu ceun "diplomat" ar fi mai presus decat un cetatean de rand ??? si sa te ai si lasi in baza, ei .... rushinica!!!! nu mai spun ca majoritatea fac mai mult nimic decat ceva pe la consulate , sau mai ales daca e si roman..asteapta ...spaga! rushinica x2! --------------------------------------------- "Someone's pleasure is another's pain!" Alergic at stupidity.
"There's nothing can't be done, if we raise our voice as one."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Annie, verisoara sotului a avut un contract in Dubai (medic NPI)pentru vreo 5 ani. Ei ar fi tinut-o de tot, ea a vrut acasa. Dupa primele luni, ne scria ca a inceput sa poarte abaya, exact din motivele pe care le spui tu. Ea e o tipa extrem de cocheta, frumoasa, cu un gust desavarsit, moderna. Intotdeauna in matasuri, cu tocuri, aranjata. Mi-a trimis poza cu acea roba neagra peste rochita ei de matase superba. Mi-a explicat ca asa are un contact mai bun cu vecinele, ca e respectata, ca pacientii (copii) nu sunt tematori de ea, ca parintii pacientilor sunt mai cooperanti, chiar daca ei stiu de la prima vedere ca ea nu e local, (e blonda, ochii verzi), dar apreciaza efortul ei. In schimb imi povestea de nemtoaice ce vin in vacanta si se imbata, fac urat, fac baie in tanga, ce mai... Emiratele nu sunt Canada ori Great Britain, ci sunt un stat musulman, cu legi musulmane. Pe de alta parte, e de bun simt sa iti respecti gazda, nu? Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deci , ea a ales... asta imi da idei sa fac oare la fel cu copii mei,,,ca sa ma asculte ? lol, dar nu ca e english school si toti prof vin in haine , numai cei localnici cu abaya nemtoaice, de prin tarile ruse, ca nu pot nominaliza... si alte tari europene, eu cand aud daca sunt rusoaica, ma ia cu :nervi, si sar ca NU, pt a evita etichetele ... --------------------------------------------- "Someone's pleasure is another's pain!" Alergic at stupidity.
"There's nothing can't be done, if we raise our voice as one."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca au curs pagini de la intrebarea mea 'nevinovata'.

Pe scurt: la aeroport ne-am simtit super naspa. Dupa ce am stat la o coada imensa la controlul pasapoartelor, exact cd ne venea randul, a venit cineva si pe un ton nu tocmai placut ne-a trimis la scanat retina. La coada respectiva erau numai oameni care venisera cu viza de munca, chinezi/japonezi,indieni, care calatorisera n-spe ore si care miroseau 'demential'. Coada la femei era decanta, la barbati era kilometrica. pana la urma au mai deschis vreo 3 birouri si au ajuns si sotii nostri in dreptul nostru, ca altfel stateam vreo 4 ore pe acolo. In total am stat peste 2 ore la cozi [bang]...

Inca din aeroport am observat multe straine imbracate destul de 'indecent'. Adica fuste mini si decolteuri exagerate, de se holbau toti la ele. Apoi in holul hotelului am vazut iar multe femei imbracate in rochii semitransparente, bretele, decolteuri. am prins curaj si am mers si eu la mall in sarafan deasupra genunchiului cu bretele, peste care mi-am pus un blazer subtirel. Pot sa spun ca am fost cam imbracata pt mall. Nu mi s-a parut ca se streseaza cineva, ca se uita cineva le femeile care aveau fuste scurte, decolteuri.

Eu am fost tot timpul imbracata decent, asa cum ma imbrac de obicei. Nu mi-am pus short, dar nici nu mi-am acoperit bratele, picioarele, dc era cald. Pe mine povestile astea cu arestari, ma speriasera, asa ca imi cumparasem vreo 2 rochite mai lungi, dar pe care nu le-am purtat.

Am fost si la restaurant la Burj Al Arab si i-au primit in blugi pe barbati si maneca scurta.

 

==========

Corina

Mamica de Arianna Maria [copil] si [gravi] 9+

 

POZE CU PRINTESA

BEBE2

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...