Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vitamine romänesti de pretutindeni(35)


Recommended Posts

Ramona te cred...nu stiu ce sfaturi sa-ti mai dau ca doar si eu cam in aceeasi situatie sunt. Poate cu multa rabdare vom reusi...

Legat de scutece noi am inceput sa folosim la gradi si ziua acasa marca de la Rossman. Nu sunt asa subtiri ca Pampers dar se muleaza destul de bine. Si sunt mai ieftini decat Pampers ....am sperat ca fiind si mai grosi un pic poate il deranjeaza si o sa prefere chiloteii, dar degeaba....

 

Angiuta, mamica lui Vladut (8 iunie 2007)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Salutare tuturor,

Eu vreau sa va sfatuiesc pe cele ce aveti copilasii cu scutec sa amanati operatiunea pana se face cald afara.

E normal sa-i puneti pe olita de cateva ori pe zi dar fara stress.Iarna cred ca ar trebui sa stai doar in casa ca sa poti dezvata funduletul de scutec si asta nu se poate.

Noi am inceput chiar de iepuras si sa stiti ca vremea frumoasa a fost un aliat bun.Trebui mereu sa pleci cu cateva randuri de schimburi de acasa si cand afara e frig nu merge.

Si la noi a functionat foarte bine pregatirea psihica,i-am spus cu mult timp inainte ca atunci cand o sa creasca iarba si or sa apara floricele ea o sa fie fetita mare si nu mai punem scutec..bla-bla mult si cu folos in final.

Cat despre scutece,eu nu am cumparat niciodata marca pampers..am eu un fix..si ne-am descurcat de minune cu cele din Aldi.

Sa stiti voi ca atunci cand copilul este pregatit sa renunte la scutec o va face cu minim de ajutor.

Toate cele bune va doresc!

 

mami de fetita cu ochii albastrii ca marea,04-10-06

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am fost in situatia cu 2 funduri imbracate in pampers, acum doar pe jumatate (adica doar noaptea la Tony)

Noi l-am luat mereu cu noi la toaleta si stia ce se face acolo, i-am cumparat olita pe la un an jumate si i-am explicat pt ce este si ca intr-o zi va trebui sa o foloseasca. Asta vara m-am hotarat intr-o zi ca gata e timpul, dupa ce a facut pisu de vreo 5 ori pe jos gata m-am razgandit[:D]. L-am lasat ziua prin casa dezbracat si incet incet am avut curaj si afara iar cand am plecat in concediu spre Ro am pus pampersul si in Ro nici nu a vrut sa mai auda de scutec.

La noi a durat destul de mult, vreo 2 sapt asta si pt ca eu nu eram pregatita, imi era prea stresant sa las pe Nico de la san si sa fug cu Tony la toaleta.

Eu am observat pe la un an jumate ca e pregatit, ne zicea ca vine lulu(pisu) dar l-am mai lasat o jumatate de an in pace.

Hai ca m-am intins cat o placinta .

 

[mamica] de Tony 07.04.07 si Nico 23.02.09

Nunta

 

 

Poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor.

Maria id="orange">are viroza, am primit medical pana vineri sa stau cu ea dar a trebuit sa vin la birou, nu am ce face, trebuie sa fiu aici pana la sfarsitul saptamanii. Noroc cu tati ca sta el cu ea.

Fii-mea are in curand 3 ani si 3 luni si tot poarta pampers. Nici nu vrea sa auda de olita sau de toaleta si nici eu nu vreau s-o fortez. Nu stiu daca fac bine sau nu ca o las asa, dar oricum cand va veni perioada mai calda, clar voi insista mai mult pe tema asta, decat pana acum. Asta daca pana atunci nu se dezvata singura.

 

[mamica][9cer] de [zana]Maria Cornelia (20.09.2006)id="orange">id="size1">

Din ce in ce mai mareid="green">id="size1">

Si primele perluteid="orange">id="size1">

Vesnic cu Emma in sufletid="black">id="size1">[ruga]

 

AMR 8 zileid="size1">[RO]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui anangel_lexi
Buna tuturor.Maria id="orange">are viroza, am primit medical pana vineri sa stau cu ea dar a trebuit sa vin la birou, nu am ce face, trebuie sa fiu aici pana la sfarsitul saptamanii. Noroc cu tati ca sta el cu ea.
align="right" id="quote2">Sanatate multa Mariei, sper sa te descurci si cu jobul. Nasol cu copiii astia asa independenti, care fac doar ce vor ei si cand vor ei [bang]. Eu am zis ca un pic de disciplina nu strica: fetitele mari se uita la desene la TV si fac pp la olita; bebelusii fac in pampersi dar nici nu primesc desene. Azi e a doua zi fara TV [:D], deja a inteles despre ce-i vorba, repeta dupa mine: "pipi, Winnie"... Sa vedem cum evoluam maine, azi a stat de 2 ori pe tron, dar DUPA ce facuse in pampers deja.Mari, mami de dulceatzaid="red"> Elizaid="red"> (06.09.2007) si bondarel Danielid="blue"> (27.06.09)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Trimis la: - 16/12/2009 : 21:58:25

--------------------------------------------------------------------------------

 

Dragele mele,

azi am primit un mail foarte interesant de la fostul meu sef:

 

'Liebe Mariana,

dieses Jahr haben wir uns entschlossen, die traditionellen Weihnachtskarten durch etwas besonderes zu ersetzen - für jeden Klick auf den Link (www.cst.com/temfxmas) spenden wir 1 Euro für die Kindernothilfe e.V.!

Frohe Weihnachten und ein erfolgreiches neues Jahr!'

 

Asa ca nu va sfiiti, intrati va rog pe pagina lor de web [flo]...

 

 

 

Mari, mami de dulceatzaid="red"> Elizaid="red"> (06.09.2007) si bondarel Danielid="blue"> (27.06.09)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

seara buna fetele!

 

ioana sa-ti traiasca fata!(tot cu intarziere, vad ca eu tot in urma dau)

 

eu astept sa ia toni vacanta sa plecam la vapor, acolo vom face cred craciunul...

m-am apucat de cura, si eu, cand vin sarbatorile cu de toate...o sa intrerup atunci putin, sper sa nu fie in zadar [:D]

 

pup la toate!

 

poza cu noi

poze diverse

aprilie 2009

[marinar] Simona, mama Antoniei (27.06.1998)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare vitamine.

 

La multi ani sarbatoritilor din ultima vreme pe care nu i-am felicitat.

 

Va dau o ciocolata calda[cafea], ca tare frigulet e afara si poate asa va dezmortiti ca vad ca nu prea se mai scrie pe aici.

 

Alex, sanatate Mariei.

 

Daca tot am intrat vin si eu cu o intrebare la voi.

Este careva asigurat la Hanse Merkur?

 

O zi minunata va doresc si plina de caldura.

 

 

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)id="red">

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...