Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea in apa - o alternativa,un miracol (9)


Recommended Posts

Mihaid="blue">,ce bucurie ca bebe s-a intors! Sa dea DD sa ramana asa pana vine momentul si sa reusesti sa nasti in apa,sper si eu sa ne povestesti despre o nastere in apa! Dr. B ce a zis cand a vazut ca s-a intors bebe? Multa bafta si [pup]

Elyid="blue">,da eu am nascut in apa,de asta ti-am zis tot ce ti-am zis. Despre informatii privind nasterea in apa, o adresa exacta nu am sa-ti dau,dar eu am dat pe google nasterea in apa si gaseti destule informatii! Eu am mai citit prin reviste,chiar imi aduc aminte ca in perioada cat am fost insarcinata multe reviste gen Mami,Baby,Mamica de azi au publicat articole despre beneficiile nasterii in apa,nu dadeau in schimb informatii despre nici o clinica unde s-ar aplica aceasta metoda.

Uite aici un site und am gasit inf. despre nasterea in apa http://www.reclama.ro/sarcina/Avantaje-si-contraindicatii-pentru-nasterea-in-apa.html sau http://parinti.acasa.ro/articole/840-nasterea-sub-apa-avantaje-si-dezavantaje.html, http://www.kidz.ro/articol/Nastere/1558/Nasterea-in-apa.html

Daca dai cautare pe google o sa gasesti diverse articole si

informatii,chiar si imagini bineinteles din alte tari.

 

Pupici la fete si bebici.

 

Aurora [mamica] de duracell neastamparat Robert Matei

 

Ajutor pentru Robi

 

Robert Matei

 

Pozici

Mateut

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

miha_obi, succes, vad ca va tine in suspans bebe vostru, bine ca a luat directia buna, asteptam vesti.

 

Eu v-am mai citit din umbra, cred ca nici nu am scris pe aici anul asta, asa ca La Multi Ani!

Daris a mea a facut 6 luni si am inceput si noi diversificarea, nu pe cea clasica, ci una mai neconventionala, ii zice Baby-led Weaning, un fel de autodiversificare, adik bb mananca singur, nu ii dau deloc piureuri si nici cu lingurita. So far so good, e un mic mai multa mizeriee dar imi place tare ideea, Daris pare entuziasmata. Mananca de toate, ieri isi acuse singura un suflé [:D] adik a amestecat broccoli cu avocado si le baga pe amandoua in gura.

 

sovi, pe unde mai esti, ce mai fac copilasii?

Aurorra si Ana, ce mai faceti? va pup!

 

Am pus aici niste poze mai noi.

 

 

[bb] Daria Alessia (12.07.2009)

"Babies can't be spoiled...only nurtured." "Babies, like food, only get spoiled if they are left unattended on a shelf."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Motana , este bestiala Motanita ta ![:D][:D][:D] Sa va traiasca si sa va bucurati de ea...discut cu fiu`miu sa vina la "curtat" cu [flo] si bombonele [:D] Noi suntem bine, crestem, facem tot felul de "scheme" , ma uimeste pe zi ce trece...nu-mi vine sa cred cat de repede se trasforma..mergem corect si perfect om 4 labute, ne ridicam pe mobila , patut, picioarele parintilor..jefuim flori si aranjamente din casa...papam si noi ca voi cateodata ..adica il las pe el ..si cam atat. Va pupam si va imbratisamm cu mare drag! AnaMaria,posesoarea comorii [url="http://picasaweb.google.ro/andreirazvanmicu/RazvanDe5#"]ANDREI~RAZVAN[/url] /[url="www.andreibabyfashion.1r.ro"]Blogul meu cu hainute[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri


[url="http://en.tackfilm.se/?id=1264492592049RA65"]Cine este eroul lumii?[/url] Acesta este un cadou de la tati pentru mine si Razvan! Sper sa va placa [:D] Salutari, imbratisari, pupici pentru toate mamicile, burticile si pt toti piticii! AnaMaria,posesoarea comorii [url="http://picasaweb.google.ro/andreirazvanmicu/RazvanDe5#"]ANDREI~RAZVAN[/url] /[url="www.andreibabyfashion.1r.ro"]Blogul meu cu hainute[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana, super tare cadoul lui tati, haha am ras tare.

Va asteptam, cum sa nu, cine rezista uor bomboane? eu sigur nu! [:D]

Hai ca m-am pus la vazut pozele voastre, demult nu o mai facusem, ce scump si mare e Raz', pup! [pup]

 

[bb] Daria Alessia (12.07.2009)

"Babies can't be spoiled...only nurtured." "Babies, like food, only get spoiled if they are left unattended on a shelf."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fete dragi,

ce mai faceti?

Motana,super printesa ta,vad ca tare hranace,bravo voua! Bravo si pentru metoda de diversificare,foarte interesant si stimulant pentru copil! Sa cresteti mari,voioase si sanatoase!

Si noi suntem bine,multumim de intrebare! Suntem tot mai neastamparati,tregem tot,stricam tot,nimic nu mai e la locul lui in casa,toate usile din casa,de la mobile si toate sertarele sunt baricadate,toate plintele de la parchet sunt scoase,asa i s-a parut lui Matei ca ar fi mai cool! Toata ziua se zbantuie,nu are stare o secunda, e foarte curios si are o personalitate extrem de puternica! Nu se lasa pana nu face ce vrea el si cum vrea el! Toata ziua sta langa usa si imi zice Pa,pa! Pot sa stau toata ziua afara, cand intram in casa el tot pa vrea! Intelege tot ce ii spun,daca vreau sa-mi aduca ceva sau sa faca ceva intelege si face,numai daca ii zic ca nu are voie acolo si sa nu faca aia sau aialalta nu mai intelege,asa ca eu inteleg ca este un mare smecher si intelege numai ce vrea si ii convine lui. As mai avea muulte de spus,dar nu ma mai intind!

Pup toate mamicile,burticilesi bebicii!!

 

P.S. Miha,ce mai faci,nu ne mai dai nici o veste??

Ana,foarte tare filmuletul,bravo lui tati!!

Cris,Sovi,Vioo,Alina si restul va pupicesc si mai dati un semn de viata!

 

Aurora [mamica] de duracell neastamparat Robert Matei

 

Ajutor pentru Robi

 

Robert Matei

 

Pozici

Mateut

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru viitoarele mamici din Bucuresti:

Tocmai am citit pe un alt site ca, in sfarsit, a avut loc prima nastere naturala-naturala, in apa, la CMU in Bucuresti. Stiu si cine a nascut si am sa ii pun cateva intrebari. Daca va intereseaza, va povestesc si voua.

In continuare mi se pare extrem de scump, dar pe de alta parte e la cinci minute de casa mea...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...