Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea in apa - o alternativa,un miracol (9)


Recommended Posts

Servus dragele mele, mi-a fost tare dor de voi si de dimineata m-am asezat hotarata sa va scriu ca nu se mai poate; n-am apucat sa mai citesc din urma , ca atunci nu mai apuc sa va scriu dar promit sa recuperez[:)] . Noi suntem bine, crestem mari, avem 7 luni jumate si spunem ma-ma, ta-ta da-da-da di di , pa-papa, nu stiu inca daca le constientizeaza ea prea bine dar oricum e unprogres mare si e minunat sa traiesti momentele astea. Alexia a inceput sa se joace tot mai mult singurica simai doarme si toata noaptea , mai ales de cand am inceput diversificarea (de vreo o luna jumate), asta spre bucuria lui maica-sa [:)]. de saptamana asta mami a inceput munca fara ea (ca pana acum mergeam toti 3 la servici :mama, tata si ea) dar am hotarat ca nu se maipoate ca-i dau un pic programul peste cap, asa ca l-am cam lasat pe tati baby sitter full time. e un pic mai greu cu somnul de amiaza ca e obisnuita sa adoarma la san, si nici acum nu stie sa suga din biberon,dar incet incet ne obisnuim....prima zi mititica cand m-a vazut seara acasa nu stia ce sa faca, sa rada , sa planga, era un amalgam de stari.....asa de dulce a fost. Sovitica sa nu uit, m-am bucurat enorm pentru tine cand am citit cum ai nascut la Isis, m-au dat lacrimile....sper ca esti bine si ca si ingerasii tai sunt minunati si sanatosi si va bucurati de ei. Chiar cred ca esti o eroina cu 2 asa mici si iti apreciez foarte mult si atitudinea si felul tau de a fi, eu in afara de munca si Alexia nu mai fac nimic si nici pe astea am impresia nu le fac cum trebuie. Aurora mi-am adus aminte ca mi-ai scris inainte de a plecain Anglia. te rog mult sa ma suni oricand ca ma bucura foarte mult (eu din greseala am sters mesajul cu nr tau de tel - ca nu apucasem sa-l salvez in ideea ca il am in mesaje) Si va mai zic si de Londra si gata : Alexia a fost minunata .... am plimbat-o toata ziua (plecam de dimineata la 9 de acasa si ne intorceam seara la 9 )iar noaptea de la atata plimbare nici mac nu zicea pana dimineata; am avut si noroc de vreme frumoasa. A fost chiar o vacanta reusita.....iar de Londra ce sa mai zic ....m-a incantat enorm-chiar nu ma asteptam sa-mi placa asa de mult Acum chiar inchei dar nu fara sa va urez un an nou minunat cu multe bucurii alaturi de copiii vostri si nastere usoara viitoarelor mamici!!! Sarbatori fericite!!!! va pup cu mult drag si dor [pup], lulusha [fetita] mamica Alexiei 7 luni jumate
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

SUPERRRR!!!!! In sfarsit a aparut si Lulusha. Ma bucur sa mai aud de tine. Aveti o fetita minunata si frumoasa si bolfoasa. O scumpa scumpa!!! Va pupam si sa aveti toate fetele si bebicii cei mari si cei mici din burtici... SARBATORI CALDUROASE!!! Mamica fericita de Printesa Cosmina-Ioana Ea e : http://img257.imageshack.us/g/55722673.jpg/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamnelor cu sau (inca) fara copii,

 

Va scriu ca sa va urez un Craciun magic si un An Nou pe care il visati, dar nu indrazniti sa sperati ca va fi real! Va doresc sa redeveniti copii si sa fiti uimite la fiecare pas, sa va bucurati si sa credeti ca puteti misca lumea din loc.

 

Pana atunci, aflati ca Toma al meu a inceput sa miste de aproape o saptamana si de-atunci da din toate cele, de 30 de ori pe zi. Deja se si vede prin piele, nu mai e numai pe dinauntru - si e cu adevarat o senzatie minunata!

 

De-abia astept sa ne auzim si la anul cu vesti bune, nasteri in apa cat mai multe si povesti despre ce grozave suntem si cum o scoatem la capat din cele mai grele situatii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In aceasta zi binecuvantata, ingerii se coboara pe Pamant pentru a vesti Nasterea Domnului, raspandind in jur miresme dulci, presarate cu lumina, speranta, optimism... Prezenta lor este semnalata de mici bulgari zglobii, in interiorul carora se afla cate un mesaj care ne este inchinat noua, celor de pe fagasul marilor sperante. La atingerea Pamantului, "ghemotoacele albe" dau nastere la colindele unice care impodobesc coronita de brad, aflata pe crestetul fiecaruia. Sper ca tu sa fii alaturi de ingeri si sa pastrezi in suflet acest mesaj. Si nu uita:iubire...pace...credinta...lumina...SARBATORI DE VIS! ANA-MARIA, VALENTIN SI COMOARA ANDREI RAZVAN AnaMaria,posesoarea comorii [url="http://picasaweb.google.ro/andreirazvanmicu/RazvanDe5#"]***RAZVAN***[/url] Pentru cei care sarbatoresc azi: Un ocean de sanatate, un munte de noroc, un camion cu bani si un sincer La Multi Ani!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamicilor si piticilor, Cu intarziere va doresc si eu Craciun fericit!Multa sanatate,bucurii si tot ce va doriti!Sper ca mosul a fost darnic si v-a adus tot ce v-ati dorit si bebicilor multe multe cadouri,ca ei sigur au fost cei mai cuminti. Noi am petrecut in familie,cu matusi,veri,verisoare,fini,cumnati si alte rubedenii. Primele doua zile de Craciun au fost mai nasoale un picut pentru ca Mateutul meu mi-a facut febra si a trebuit sa-l doftoricesc si sa-l impachetez ca sa-i scad febra!Acum suntem ceva mai bine,dar tot nu stiu de la ce a fost episodul ala de febra!Speram sa nu mai revina. Alina,ce bine ca bebe e activ,asa e bine,deja isi arata personalitatea[pup] Va pupicim si va dorim toate cele bune! Aurora si duracell iubit Robert Matei. [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=144751&whichpage=1"]Ajutor pentru Robi[/url] [url="http://b1.lilypie.com/Eh0Wp3.png"] Robert Matei [/url] [url="http://community.webshots.com/album/569890343KhDpmP"] Pozici [/url] [url="http://community.webshots.com/album/570207394nlCrgX"]Mateut[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...