Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Topic - alocatii si alte drepturi similare - 2


Mediajust

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 243
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna,

am si eu o intrebare.Daca sunt in somaj si ar trebui sa nasc cand imi expira somajul nu mai iau nici un cic nu?Daca as opta sa imi platesc eu cartea de munca la o firma, pentru sal minim pe economie cat as lua indemnizatia?Tot asa se face media ultimelor 12 luni sau exista si un minim?

Va multumesc anticipat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Buna seara!

Am urmatoarea situatie: urmeaza sa nasc in februarie 2014. Nu am realizat venituri in ultimele 12 luni inainte de nasterea copilului. Intrebarea mea este urmatoarea: se poate ca tatal sa beneficieze de stimulentul de insertie dar sa nu stea nicio zi in concediu de crestere a copilului? Daca da, ce acte sunt necesare?

 

 

 

Multumesc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Credeam ca acesta este un forum unde oamenii se ajuta intre ei in legatura cu diversele situatii cu care se confrunta. Daca as fi stiut exact care sunt conditiile respective nu as mai fi intrebat. Daca va este greu sa raspundeti mai bine va lasati de "meserie"...

Multumesc, orcium, pt raspunsurile de pana acum!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...

Buna ziua,

 

Sa va expun si eu o situatie la care caut un raspuns: verisoara mea urmeaza sa nasca in luna februarie 2015 (la fel ca si mine de altfel), are doar trei luni de munca lucrate in in ultimele 12 luni. Poate sa isi achite contributiile la stat pentru primirea indemnizatiei? Mentionez ca ea nu este acum asigurata in nici un fel. Multumesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...