Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sezatoarea canadiana (209) Bine ai venit, Kevin!!!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Sarbatoare cu dragoste fetelor! Sanatate lui Seba! Cum adica: scrisoare la scoala? Bun venit fetelro noi! Delphin, abia astept sa te vad la vara. Succes si voua la proiecte! Succes si mie! (O sa am un sfarsit de saptamana zumba la scoala.) Voi mai sunteti pe aici, sau nimeni deloc de acum incolo...? Stiu ca nu mai cititi, dar la mine la job a fost pranz festiv si in virtutea vinului scriu. Apoi sa tac pana duminica seara. Ninge, iar ninge, dar acum e cald, prae cald afara. [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am regasit fetelor! Sper ca sunteti bine, sanatoase si voioase, parca bate un vant de primavara pe-afara, hm, ce ziceti? Happy Valentine's Day!!! Va multumesc mult de tot pentru incurajari si felicitari, aici si pe FB! [pup][pup][pup][pup] Noi suntem bine, in perioada de acomodare. Acasa ne-au dat drumul chiar a doua zi. A fost o experienta minunata, sa nasti un copil la termen, bebe mic e un dulce si un cuminte, a supt de la 5 minute de viata, ce sa zic, fata de experienta nasterii lui Patrick, a fost cu totul altceva! E asa bine sa nasti si sa ai copilul langa tine non-stop, si nu prin incubatoare, alta viata. Nasterea in sine in schimb - cam grea, eu gripata la maxim si fara epidurala, nu au mai avut timp sa o monteze, in 10 minute am trecut de la dilatatie 3 la dilatatie 10, imi ziceau sa imping si eu ziceam ca nu vreau, astept epidurala! [:-)))][:-)))][:-)))] Eu psihic nu eram pregatita sa fac fata la asa niste dureri. Daca erati joi prin centru pe la University cu Dr Penfield pe-acolo, si auzeati niste zbierete eu eram aia. [:D] Iar Gabi a ramas cu semne de buna purtare, ca l-am muscat de deget pana nu l-a mai simtit. Pai ce, numai eu sa sufar? Doar si el avea partea lui de vina. In fine, pana la urma au trecut toate cu bine, suntem cu totii sanatosi, Kevin e mic mititel, dar puternic si viguros, a luat nota 10, a avut 2895 de g, 49 de cm. Suntem in continuare raciti, Patrick cu febra mare chiar a fost, 2 zile si normal ca tuseste fix in capul lui bb, dar vad ca probabil anticorpii din laptic il apara pe cel mic. Cam asta, acum am avut putin timp sa intru, ca a plecat Patrick la gradi, e geu tare sa gestionez relatia dintre ei doi... asta e partea cea mai tricky, dar incet incet speram sa se rezolve...
Mami de Patrick(29.04.2008) si Kevin (10.02.2011) Victoria, fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Happy Valentine's day! Sotul m-a surprins de dimineata cu bilete la concert Bon Jovi, nu ma asteptam... asa ca sa-l laud azi:) Laura e mai bine, doar ii mai curge nasul...toata saptamana trecuta a facut cards cu inimioare pentru colegi, i-au iesit tare frumoase...azi le-a dus...cred ca ar fi fost suparata tare sa fie bolnava si sa nu mearga la scoala. Fetelor, nu va mutati pe FB, ca eu nu am cum si cand sa intru (aici mai reusesc de la munca, FB e blocat). Catalina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui iselin
Voi mai sunteti pe aici, sau nimeni deloc de acum incolo...? Stiu ca nu mai cititi, dar la mine la job a fost pranz festiv si in virtutea vinului scriu. Apoi sa tac pana duminica seara. [flo]
[:-)))] MDR, vorba cuiva [:-)))] Doloress [pk] Chiar ma intrebam de tine, de voi! Super nota 10, felicitari pentru bb Kevin cel nazdravan! Categoric e cel mai nazdravan pusti pe care il cunosc! Ce zici de relatia dintre Patrik si Kevin? Happy Valentine's Day tuturor! Eu planuiam niste prajituri in seara asta, dar nu am reusit sa merg sa cumpar, toata ziua pe drumuri, si acuma chiulesc de la scoala, ca gardiana nu a ajuns inca, so... chiulesc, o sa ma duc numai sa predau formatul papier al TP-ului, astept sotul, si daca are chef, iesim sa luam prajituri la ora tarzie, sa servim in loc de cina [olala] Maine cre' ca ma duc la job cu autobuzul [:D] Nu cred ca o sa am tupeu sa ies cu masina din zisul garaj de renume istoric, dupa ce toata fleoscaiala asta o sa inghete la -15 la noapte!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dollores, felicitari pentru minunea mica. Sa fie sanatos si norocos, iar tie refacere rapida si mult laptic.
Citat:
citat din mesajul lui Daiopri
laurajr[/br], nu stiu de ce nu l-au pus la ESL din prima. Al meu (nascut aici) a fost pus de la bun inceput, ca in formularul ala am zis ca vb in ro acasa.Chiar m-am amuzat de o prietena ca zicea c asotul ei nu a fost de acord sa ii puna copilul la ESL ca e nascut aici. Da eu ce era sa zic ca nu, cand el zicea 2 cuvinte in engleza si unul in ro?
Daiopri, nu stiu cum e la voi, dar la scoala la baiatul meu, nu au putut sa mi-l puna in ESL deoarece e nascut in State si se considera ca limba lui materna e engleza. Au zis ca e treaba noastra ca noi am vorbit in romana cu el, dar nu exista baza legala sa fie pus in Esl. Am fost si la alta scoala si am primit acelasi raspuns. Neila, felicitari pentru competitie, chiar daca nu ati castigat medalie. Noi in weekend am fost la Ottawa la campionatele regionale de juniori in piscina scurta (25m) si fetita mea a reusit sa castige o medalie de argint la 50m bras si era aproape sa castige o alta medalie in 200m bras, dar dupa 150 de metri, era prima, s-a oprit crezand ca a terminat cursa. Nici cand a vazut ca celelalte fete intorc nu s-a gandit ca mai are inca 50m. Intr-un final i-a spus un arbitru ca mai are de inotat. Nu iti spun cat de dezamagitor a fost pentru ea. Catalina, faina surpriza. Si noi mergem la Bon Jovi saptamana viitoare, la Montreal. Abia astept, imi amintesc ca aveam poster in camera mea cu el cand eram prin liceu.[:I] Cam atat imi amintesc din ce am citit, cu toate ca in timp ce citeam am avut un raspuns pentru fiecare fata, dar din pacate nu imi mai amintesc acum si nici nu am timp sa ma duc sa citesc inapoi.[bang] Sa aveti o seara faina. [copil]03/02/2006 si [zana]25/04/2000
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mama Doloress, delicitari si sa traiasca flacaul mic si voinic! Iar voua multa sanatate! Diana12, felicitari fetitei. S-a calificat pentru provinciale? Iar partea cu opritul inainte de cursa.... se intampla! Sa vezi can inoata piticii primul 800 sau 1500 in bazin de 25 de metri.... mai uita ei timekeeper-ii numaratoarea, dar copiii! Mama mandra de Dan Andrei (24/03/1996) si Thomas Adrian (18/01/2004) http://community.webshots.com/user/lidia67
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mQQm
magdone primeste ajutoare saptamana asta, poate o mai citim dup-aia si pe ea. Pepitul s-a jucat cu Olivia, Adam si Mara romanitei acu vreo 3 saptamani, toti erau bine, copiii mari si frumosi si cuminti. Mai ales Adam, praslea. Simonna, dai vre-un tip sa nu fie amar brussel sprouts? Just another week...
pepit
Common sense is not so common...[Voltaire]
No tip. Adica au zacut fo 3 sapt. in frigider - nu cred ca asta ajuta :)) - si cind mi-am amintit de ele le-am trintit acolo la fiert cu macaroanele si that was it. Desi cineva zicea ceva cu fiertul lor, singura diferenta fata de precedentele mele incercari a fost ca pe astea le-am fiert numai 10 min. Pupam. S. http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72985
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui CataD
Happy Valentine's day! Sotul m-a surprins de dimineata cu bilete la concert Bon Jovi, nu ma asteptam... asa ca sa-l laud azi:) Laura e mai bine, doar ii mai curge nasul...toata saptamana trecuta a facut cards cu inimioare pentru colegi, i-au iesit tare frumoase...azi le-a dus...cred ca ar fi fost suparata tare sa fie bolnava si sa nu mearga la scoala. Fetelor, nu va mutati pe FB, ca eu nu am cum si cand sa intru (aici mai reusesc de la munca, FB e blocat). Catalina
Nu ne mutam pe Fb, adica eu nu ma mut, sigur, locul asta chiar e special pt. mine. Stau aici, am spus :) Eu am primit trandafiri, crez ca-i primul cadou de valentine din viata mea. :) L-am certat si-am cerut ciocolata data viitoare! Bravo de Bon Jovi, Dinsa, Miss Z., e prea mica si prea salbatica s-o las cu cineva si sa ma duc la concert...desi imi plinge inima! Da' vorba lui Radu: nu moare inca, mai vine la mtl :)) Pupam fetita cu par rosu! S. http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72985
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...